Gönderen Konu: araç kaplatan var mı  (Okunma sayısı 5431 defa)

skolyus

• MUSTAFA SAĞLIK
araç kaplatan var mı
« : Ekim 20, 2012, 07:47:05 ÖS »
slm arkadşlar bej renk olan aracımı modifiye yapacağım için renkten dolayı beyaz ya da milano kırmızsına kaplatmayı düşünüyorum.malzeme hakkında işçilik hakkında püf noktaları hakkında yardımlarınızı bekliyorum.boyaya yararı zararı araştırdım ama bir de uygulama yapan arkadaşlardan duymayı istiyorum.şimdiden teşekkürler

av.demir

Ynt: araç kaplatan var mı
« Yanıtla #1 : Ekim 21, 2012, 09:15:35 ÖÖ »
Ben de kaplatmayı düşünüyorum Bej aracı Parlak siyah olarak. Araştırma sonuçlarınızı bizimle de paylaşırsanız seviniriz. Çevremdeki bir çok insan araç çok güzel oluyor çok istiyorum diyor ama yaptırmaya cesaret eden yok :)

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #2 : Ekim 21, 2012, 09:41:17 ÖÖ »
Oracal cast 970 Yada 960 olması lazım. Bizim forumda ve diğer forumlarda bu folyo yu tavsiye ediyorlardı.

970 olması lazım tam emin olamiyorum. Bi bakıver.

cagatay54

« Yanıtla #3 : Ekim 21, 2012, 09:58:56 ÖÖ »
folyo yaptıracağın yeri iyi seç kardeşim aracın üzerinde kesme yapyor bazıları boyayı çiziyorlar.ona dikkat et yeter folyo kaliteli olsun kalite yerde yaptır sıkıntı yaşamazsın

s3z3r54100

• Sezer
« Yanıtla #4 : Ekim 21, 2012, 10:01:06 ÖÖ »
slm arkadşlar bej renk olan aracımı modifiye yapacağım için renkten dolayı beyaz ya da milano kırmızsına kaplatmayı düşünüyorum.malzeme hakkında işçilik hakkında püf noktaları hakkında yardımlarınızı bekliyorum.boyaya yararı zararı araştırdım ama bir de uygulama yapan arkadaşlardan duymayı istiyorum.şimdiden teşekkürler
Projeye başladın demek Nerde oturuyorsun oturdugun mevkideki folyocularla konuş ziyaret et yaptıkları işlere bak aracı yaparken başında dur gerekirse kafana yattıgına yap ,Beyazı boşver herkesde beyaz var sırada ; Milano Kırmızı Doğru tercih Typer kırmızısı Bide Mugen rr setle birleştirdinmi tadından yenmez

the_world

« Yanıtla #5 : Ekim 21, 2012, 11:55:06 ÖÖ »
ya heryer beyaz artık bıkkınlık geldi :)) azcık fark yaratmak lazım. madem kaplanıyor bence kaplatın kırmızıya yukardaki arkadaşın dediği gibide bide Mugen RR beyazın yüzene bakmazlar o zaman.
yada aracı boyatın kaplamayla uğraşıcağınıza

alper_06

« Yanıtla #6 : Ekim 21, 2012, 12:11:48 ÖS »
ya heryer beyaz artık bıkkınlık geldi :)) azcık fark yaratmak lazım. madem kaplanıyor bence kaplatın kırmızıya yukardaki arkadaşın dediği gibide bide Mugen RR beyazın yüzene bakmazlar o zaman.

>kes adamı kanser edersiniz ha. adam ne soruyo ne cevap veriyosunuz.şimdi sen yardımcımı olduğunu sanıyosun skolyusa !? yardım istiyo bilgi almak istiyo biliyosan yaz bilmiyosan sırf mesaj sayım çoğalsın diye boş muhabbet etmenin alemi yok diye düşünüyorum :) sen bıkmışsan kimene zevk de parada adamın.Sen çok biliyosan fark yaratmayı yarat da görelim hadi boyat siyah arabanı kırmızıya yaz mugen RR görelim :)

alper_06

« Yanıtla #7 : Ekim 21, 2012, 12:28:02 ÖS »

sana 2 önerim var nerde yaşadığını yazmamışsın bu arada profil bilgilerini güncellersen sevinirim
Bu formu doldurursanız daha iyi tanırız sizi

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.-Yaşadıgı  şehir:

Sana firma önericem bu işin duayeni olan ama hangi ildesin bilmiyorum.

istanulda isen http://www.protackaplama.net/

ankarada isen http://www.gmggarage.com/arackaplama.php

bu işi 600 tl den 2500 tl ye kadar yapanlar var.ortalama 1000 tl verirsen başarılı bir işçilik ve kaliteli malzeme ile güzel sonuçlar alırsın.iyi malzeme kullanıp kötü işçilik yapanlarda var buna dikkat et
masraf olarak kaplama ücreti  +  140 tl ruhsata işletme masrafı var.umarım yardımcı olabilmişimdir.gerektiğinde pm atarsan her konuda yardımcı olmaya çalışırım

keyifli ve eğlenceli forumlar dilerim

the_world

« Yanıtla #8 : Ekim 21, 2012, 01:15:42 ÖS »

>kes adamı kanser edersiniz ha. adam ne soruyo ne cevap veriyosunuz.şimdi sen yardımcımı olduğunu sanıyosun skolyusa !? yardım istiyo bilgi almak istiyo biliyosan yaz bilmiyosan sırf mesaj sayım çoğalsın diye boş muhabbet etmenin alemi yok diye düşünüyorum :) sen bıkmışsan kimene zevk de parada adamın.Sen çok biliyosan fark yaratmayı yarat da görelim hadi boyat siyah arabanı kırmızıya yaz mugen RR görelim :)
arkadaşım senin yaşın kaç ? eğitim seviyen ne merak ettim ? yukarıda çağatay arkadaşımız yazmış zaten ne yapması gerektiğini nelere dikkat etmesi gerektiğini. arkadaşta bunlara uygun yapıcaktır. sen yardımcı olduğunu mu sanıyorsun arkadaşların dediklerinin aynısını yazmışsın ? Ankarada'ki yeri senden iyi bilirim merak etme. sen 06 olmana rağmen ;)

buraya üye olduğumdan beri kimseye kırıcı laf demedim. eleştirilerimi bile mizah yolu ile şakayla karışık yaptım. ama sen kendini belli ettin. ben görüşümü belirttim getir bitane kırmızı mugen RR milletin dibi düşer. merak etme bende yapıcam aracımı kırmızı.
beyaz renk kötü diyende olmadı bundan önceki aracım beyazdı benim ;)

ama farklılık herzaman iyidir heryer beyaz heryer. geçen gün muhabbet esnasında Civic'im var dedim dur tahmin edelim kesin beyazdır cam filmi vardır mugen ekler vardır dediler :))

yani böyle tamam beyaz güzel ama çok sıradan oldu. bende arkadaşımıza BENİM görüşümü belirttim kafasına silah dayamadım kırmızı yap diye :))

benim arkadaşlarım da araçlarını çok kaplattı bilgim var senden çok olduğuda kesin. burda herkes görüşlerini yazıyor ama senin gibiler çıkıp insanın sinirlerini bozuyorlar işte.

baron12

« Yanıtla #9 : Ekim 21, 2012, 01:31:06 ÖS »

arkadaşım senin yaşın kaç ? eğitim seviyen ne merak ettim ? yukarıda çağatay arkadaşımız yazmış zaten ne yapması gerektiğini nelere dikkat etmesi gerektiğini. arkadaşta bunlara uygun yapıcaktır. sen yardımcı olduğunu mu sanıyorsun arkadaşların dediklerinin aynısını yazmışsın ? Ankarada'ki yeri senden iyi bilirim merak etme. sen 06 olmana rağmen ;)

buraya üye olduğumdan beri kimseye kırıcı laf demedim. eleştirilerimi bile mizah yolu ile şakayla karışık yaptım. ama sen kendini belli ettin. ben görüşümü belirttim getir bitane kırmızı mugen RR milletin dibi düşer. merak etme bende yapıcam aracımı kırmızı.
beyaz renk kötü diyende olmadı bundan önceki aracım beyazdı benim ;)

ama farklılık herzaman iyidir heryer beyaz heryer. geçen gün muhabbet esnasında Civic'im var dedim dur tahmin edelim kesin beyazdır cam filmi vardır mugen ekler vardır dediler :))

yani böyle tamam beyaz güzel ama çok sıradan oldu. bende arkadaşımıza BENİM görüşümü belirttim kafasına silah dayamadım kırmızı yap diye :))

benim arkadaşlarım da araçlarını çok kaplattı bilgim var senden çok olduğuda kesin. burda herkes görüşlerini yazıyor ama senin gibiler çıkıp insanın sinirlerini bozuyorlar işte.
>=ok >=ok >=ok >=ok >=ok >=ok

alper_06

« Yanıtla #10 : Ekim 21, 2012, 02:23:05 ÖS »
arkadaşım senin yaşın kaç ? eğitim seviyen ne merak ettim ? yukarıda çağatay arkadaşımız yazmış zaten ne yapması gerektiğini nelere dikkat etmesi gerektiğini. arkadaşta bunlara uygun yapıcaktır. sen yardımcı olduğunu mu sanıyorsun arkadaşların dediklerinin aynısını yazmışsın ? Ankarada'ki yeri senden iyi bilirim merak etme. sen 06 olmana rağmen Wink

beyaz renk kötü diyende olmadı bundan önceki aracım beyazdı benim Wink

ama farklılık herzaman iyidir heryer beyaz heryer. geçen gün muhabbet esnasında Civic'im var dedim dur tahmin edelim kesin beyazdır cam filmi vardır mugen ekler vardır dediler Sırıtma

yani böyle tamam beyaz güzel ama çok sıradan oldu. bende arkadaşımıza BENİM görüşümü belirttim kafasına silah dayamadım kırmızı yap diye Sırıtma

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yaşım profilimde yazıyor bu 1
evet ben fiyat verdim yer belirttim tavsiyede bu yardımcı olduğumu gösteriyor senin gibi arabanı boyat filan demedim ( billur geçer gibi) bu 2
bilgiden bahsediyosan ben söyleyim ben araç içi kaplamada yapıyorum nerdeyse kullanmöadığım folyo markası kalmadı o yüzden senden çok daha iyi biliyorum bu 3

son olarak ben nasıl kendimi belli etmişim yaz bakalım neymişim hadi bekliyorum !?

« Son Düzenleme: Ekim 21, 2012, 02:26:24 ÖS Gönderen: alper_06 »

the_world

« Yanıtla #11 : Ekim 21, 2012, 02:47:41 ÖS »
ben dalga filan geçmedim boyat derken. Bknz örnek: okan arkadaşımız forumda siyah aracını beyaza boyattı. ben kaplamaya karşıyım dedi. bencede boyatmak daha sağlıklı olur. sonuçta kazadan filan boyanmıyor işinin ehli bir ustada cıncık gibi çıkar ortaya.
he bu benim okan arkadaşımızın düşüncesi. SADECE DÜŞÜNCE FİKİR.

senin kendini belli etmenede gelince direk atladın hemen ben burda kimse ile polemiğe girmedim eleştirileri bile mizah yolu ile yaptım. bu yazdığım msj'ımda da dalga geçmek gibi birşey söz konusu olamaz görüşümü dile getirdim sadece o kadar.

av.demir

« Yanıtla #12 : Ekim 21, 2012, 03:13:45 ÖS »
Arkadaşlar tartışmayın boşverin klavye başında yanlış anlaşılmalar oluyor, sakin ya gerek yok böyle şeylere.. Ben de bildiklerimi yazayım, internetten bir siteden istanbuldaki bir firma il irtibata geçtim, onlarda bana honda civic hb marka aracınızı 1400 TL'ye mat siyah, 1400 TL'ye opak siyah ve 1700 TL'ye parlak siyah kaplayabileceklerini bunun yanında bu işlemi ruhsata işletmenin 130 TL olacağını, daha sonradan sıkılıp kaplamanın çıkarılması durumunda boyaya hiçbir zarar gelmeyeceğini belirttiler. Benim çekincem örneğin günlük hayatta kapı çarpıyor veya çiziliyor araç, pasta cila ile gideriyoruz ya da ufak rötuşlarla. Şimdi kaplama olduğu zaman yırtılma meydana gelicek ve bu durumda komple yenilemek veya hepsini sökmekmi olacak çözüm bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim.

alper_06

« Yanıtla #13 : Ekim 21, 2012, 03:26:09 ÖS »
Arkadaşlar tartışmayın boşverin klavye başında yanlış anlaşılmalar oluyor, sakin ya gerek yok böyle şeylere.. Ben de bildiklerimi yazayım, internetten bir siteden istanbuldaki bir firma il irtibata geçtim, onlarda bana honda civic hb marka aracınızı 1400 TL'ye mat siyah, 1400 TL'ye opak siyah ve 1700 TL'ye parlak siyah kaplayabileceklerini bunun yanında bu işlemi ruhsata işletmenin 130 TL olacağını, daha sonradan sıkılıp kaplamanın çıkarılması durumunda boyaya hiçbir zarar gelmeyeceğini belirttiler. Benim çekincem örneğin günlük hayatta kapı çarpıyor veya çiziliyor araç, pasta cila ile gideriyoruz ya da ufak rötuşlarla. Şimdi kaplama olduğu zaman yırtılma meydana gelicek ve bu durumda komple yenilemek veya hepsini sökmekmi olacak çözüm bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim.

folyonun araç üzerindeki eskime süresini baz alarak yırtılan yada hasar gören bölüm yenilenir ancak uzun süre önce uygulanmış ve belirli sebelerden dolayı yıpranmaya yüz tutmuş yada genel olarak yıpranmış ( kılcal çizikler oluşması gibi v.b ) o zaman komple yenileme gerektirmektedir.

Bu arada ORACAL A.Ş Türkiye Distribütörüde arkadaşım olur.Genelde folyo ile ilgili bilgileri ondan alırım. Tabi folyoyuda :)

lysonr

• lysonr
« Yanıtla #14 : Ekim 21, 2012, 03:57:35 ÖS »
kaplattığın parçadan yedek bulundurarak problemi çözebilirsin diye düşünüyorum yedekleme yaparak çizilen yada kaza durumunda kaplatman için sonrasında aynı malzemeden bulman zor olabilir yada daha sonradan aldığın stickerin renk tonları tutmayabilir tabi bir fikir bu arkadaşlarımdan biri mmat beyaz yaaptırmış tı aracını sonrasında 1 ay uğraştı folyo bulabilmek için ürtim renkleri tutmaya biliyor aynı kod olsa bile boya gibi

skolyus

• MUSTAFA SAĞLIK
« Yanıtla #15 : Ekim 21, 2012, 06:12:41 ÖS »
bilgilerimi güncelledim.nasip olursa bu iş geçen haftadan itibaren el attım.ben kendim istanbulda polis memuruyum.şarka gitmedende yaptırmayı düşünüyorum.  aracımı kardeşim kullanıyor antalyada.
antalyadan sönmez araç kaplama adı altında yapan bi yer var 1300 liraya kaliteli ve temiz kaplama yaparız dediler.ben kırmızı olmasından yanayım renk olarak.işçilik ve kaliteyi beğenirsem de istanbulda da yaptırabilirim.
kırmızı kaplama yapınca ilerde rengin solmasından korkuyorum.yardımlarınız içi teşekkür ediyorum.bir de kaplama yaparken aracın hangi parçaları sökülüyor bilen var mı

lysonr

• lysonr
« Yanıtla #16 : Ekim 21, 2012, 06:22:40 ÖS »
öyle büyütülücek bir yer sökülmüyor kapı kolları aynalar ön panjur v.s güneşten çabuk solar diye düşünüyorum tabi 2 sene falan sürer herhalde tabi koruması nasıl olur cila atılırmı koruyu spreyleri varmı gibi bu tarz şeyleri bilmiyorum tabi güneşten uzak tutmak lazım boya bile yanıyor kaplama nasıl yanmasın

skolyus

• MUSTAFA SAĞLIK
« Yanıtla #17 : Ekim 21, 2012, 06:27:13 ÖS »
2 senede solarsa çok kötü olur.peki 10 yıl garanti bu kaplamanın neyine veriyorlar ki

av.demir

« Yanıtla #18 : Ekim 21, 2012, 10:42:26 ÖS »
2 senede solacağını düşünmüyorum ya özenli bakılırsa bence 5 sene fln idare eder. Öyle uyduruktan birşey değildir diye tahmin ediyorum.