Gönderen Konu: Accord Koni spor + H&R yay  (Okunma sayısı 1699 defa)

demir

• Ziyaretçi
Accord Koni spor + H&R yay
« : Mayıs 04, 2009, 08:58:51 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,
2004 model accord 2.4 aracıma 4.5 mm  H&R yay takmıştım, araç baya alçaldı ve süspansiyon baya sertleşti, sürtme sorunları önemli degil fakat ön amortisörler patladı. bende söktüm, honda ön amortisörler için 570 TL artı işçilik isteyince bende 2. el koni sarı spor ayarlı amortisör aldım ,   müsayit olunca yaylarla taktıracagım, ama kafamda birkaç soru var boşuna taktırma masrafı yapmak istemiyorum. H&R yaylar zaten aracı baya düürmüştü bu konilerle dahamı düşer sürtermi + yol tutuş nasıl olur szce uygulayan bir arkadaş varmı?  birde ekzost için güzel ses için en iyi yol nedir , 2 ekzost oldugundan masraf çok olacak susturucu degişimiyle, bu haldeyken orjinal son susturucuları bırakıp orta susturucuyu söktürsem nasıl olur. tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

demir

• Ziyaretçi
Ynt: Accord Koni spor + H&R yay
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2009, 03:18:24 ÖS »
ok, fazla uzun yazmışım sanırım, kimse deneyim paylaşmamış. konuyu toparlayıp tekrar yazacagım ..

-cenk-

• Ziyaretçi
Ynt: Accord Koni spor + H&R yay
« Yanıtla #2 : Mayıs 06, 2009, 03:28:18 ÖS »
yol tutuşun artar tabikide. sürten yerler çamurluk çevreleri ise o bölgeleri şişirtmeni yada taşlatmanı tavsiye edicem. onun haricinde 2 egzosttan kaynaklı masrafım artar diyosan manifolttan sonra kat iptaliyle baraber genişletilmiş boru kullanıp tek susturucu ve tek egzos tavsiyem olur. ama bu uygulamanın performans etkisini araştırmak lazım. aracının modeli itibarıyle fazla denenmiş olabilceğini düşünmüyorum. saygılar