Gönderen Konu: Accord 2.0i 'CAI' uygulamasi  (Okunma sayısı 1820 defa)

Taner.r

• Taner MEŞE
Accord 2.0i 'CAI' uygulamasi
« : Temmuz 19, 2012, 11:40:49 ÖS »
Arkadaslar boyle bir uygulama kullanan varmi accord'da?

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B004LHJCQG/ref=redir_mdp_mobile/184-5389269-8935155

http://www.carid.com/1991-honda-accord-air-intakes/

Gibi sitelerde farkli urunler var.. Ne kadar kazancimiz olur sizce guc olarak?

ekuzdere

Ynt: Accord 2.0i 'CAI' uygulamasi
« Yanıtla #1 : Temmuz 20, 2012, 02:19:41 ÖÖ »
Merhaba hocam, bende geçen hafta 93 model accord sahibi oldum. Benimde aklımdan bu tarz bişey geçiyordu ama bu araçlara göre birebir kit bulmak ülkemizde oldukça zor gibi gözüküyor.. Bir kaç araştırma sonucu sadece filtre alarak ( genelde mantar filtre ) orjinal filtre kazanını çıkardıktan sonra plastik  borunun ucuna takıyorlar. Bu araçlarda oksijen sensörüde olmadığı için hiç bir sıkıntı yaratmıyor. Bütçen varsa ve bulabilirsen direkt böyle bir kit alman tabi ki daha faydalı olur ama bence pek de gerek yok. Gelelim kazancına, benim aracımın üzerinde k&n kutu içi filtre ile geldi. Mükemmel bir gürleme var, performans olarak da illaki bir faydası olacaktır ama gözle görülür değil, sadece hissedilir.

Taner.r

• Taner MEŞE
« Yanıtla #2 : Temmuz 20, 2012, 05:23:51 ÖÖ »
Merhaba hocam, bende geçen hafta 93 model accord sahibi oldum. Benimde aklımdan bu tarz bişey geçiyordu ama bu araçlara göre birebir kit bulmak ülkemizde oldukça zor gibi gözüküyor.. Bir kaç araştırma sonucu sadece filtre alarak ( genelde mantar filtre ) orjinal filtre kazanını çıkardıktan sonra plastik  borunun ucuna takıyorlar. Bu araçlarda oksijen sensörüde olmadığı için hiç bir sıkıntı yaratmıyor. Bütçen varsa ve bulabilirsen direkt böyle bir kit alman tabi ki daha faydalı olur ama bence pek de gerek yok. Gelelim kazancına, benim aracımın üzerinde k&n kutu içi filtre ile geldi. Mükemmel bir gürleme var, performans olarak da illaki bir faydası olacaktır ama gözle görülür değil, sadece hissedilir.
Hayirli olsun sizede. Bende yeni aldim.

Sizin bahsettiginiz konik sekildeki acik hava filtresi bahsettiginiz konumda kayiplar yaratir. Motor isisina maruz kalacagi icin ;)

Kutu ici olmasi bu yuzden daha iyi olmus.

Ancak bu cai sisteminde filtre isidan uzakta.. Getirisi olacaktir. Denemek lazim :)

BGR19

« Yanıtla #3 : Temmuz 20, 2012, 05:29:25 ÖS »
Kutu ici ben 1.4 peco da kullanmistim da hic bise olmamisti :) demek ki buyuk motorda ise yariyor :)
Cai de kutuicinin saglayamadigi gaz tepkisi ve alt devirde bayilmayi azaltma avantajini sagliyor. Araba gercekten rahat nefes aliyor, azalan yakit tuketimi de cabasi ;)

Taner.r

• Taner MEŞE
« Yanıtla #4 : Temmuz 20, 2012, 05:45:17 ÖS »
Kutu ici ben 1.4 peco da kullanmistim da hic bise olmamisti :) demek ki buyuk motorda ise yariyor :)
Cai de kutuicinin saglayamadigi gaz tepkisi ve alt devirde bayilmayi azaltma avantajini sagliyor. Araba gercekten rahat nefes aliyor, azalan yakit tuketimi de cabasi ;)

alt devirleri canlandırmak için aslında bu çabalarım. önümüzdeki hafta izmirdeki performans dükkanlarını bir gezeyim bakalım ne sonuç çıkacak..

Taner.r

• Taner MEŞE