Gönderen Konu: 99 vti için uygun filtre ??  (Okunma sayısı 2095 defa)

templeofvtec

• Ziyaretçi
99 vti için uygun filtre ??
« : Ekim 04, 2008, 09:39:09 ÖS »
selamlar... aracım 99 model vti..bu benim 3. vtecim..otto son susturucu ve ara borular, DC headers, koni coilover amortisör, short shifter, ön arka spacer, reusch hava delikli diskler ve balatalar, ACT debriyaj baskı ve balata kiti vs etc  var...
arkadaşlarımdan ricam aem v2 filitreyi kış şartlarından ve akıl almaz yağan bu ara yağmurlardan dolayı söktürdüm ve eski tip eğimsiz borulu cold air intake e döndüm..tabiki nefes alıp vermedeki farkı hissettiriyor insana...yağışlı havalarla ilgili birçok arkadaşın farklı görüşleri var..kimisi ben öyle havalarda kullanıp öyle sulardan geçtimki sorun olmuyor derken, bi kısmıda çok dikkat etmen lazım amannn diyor..bi kısmı daha politik yaklaşıp, hocam dikkat et brz çok şiddetlide çıkma bişi olmaz ama genede  tavsiyem kışın eski tip boruyuu kullan ( ki havalar souk olduğu için zaten  farkı çok anlamıcaksın ),yazın  v2 ye geçersin tarzında oluyor..
bildiğiniz gördüğünüz, ve bu filitreden yağmurlu havalarda sıkıntı yaşayan arkadaşlar varsa lütfen fikirlerinizi bekliyorum...çünkü araba yıkanırken bile sıkıntı olduğunu duydum..

can34

Ynt: 99 vti için uygun filtre ??
« Yanıtla #1 : Ekim 05, 2008, 11:30:42 ÖÖ »
AEM cai zaten short ram e dönüşüyor.neden ayriyetten bi cai aldınız :S CAİ lerde dikkat etmek ŞART.kışın zaten herkes Short Ram e döner CAİ kullanmaz.kullanılırsa motoru alabilirsin eline.kışın AEM CAİ yi short ram olarak kullanın hiç bi derdin kalmaz su alma derdi filan

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 13, 2008, 12:37:11 ÖS »
yazın cai
kışın  Short Ram

sürüngen vtı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 10, 2008, 12:30:20 ÖÖ »
kardesım senın arac bızım arkdasındı hkn sanırım plaka temızdır araban mas:) bı ara deneyelım;)
sorunun cevabınıda ben verım sana
kesınlıkle yagmurlu havalarda caı kullanma (v2) short ram devam caı kullandıgın zaman kı olası bı tehlıkede ornegın fıltrenın su alması gıbı bır durumda yandın! o yuzden sen hıc rıske atam bence short ram devam havalar duzelene kadar ve aracı yıkıtırkende fıltrye su gırmemesıne cok ozen goster fıltre nemlı bıle olursa kurulamaya bak; >=ok
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2008, 12:32:55 ÖÖ Gönderen: sürüngen vtı »