Gönderen Konu: 99 model 1.6 ies hararet problemı  (Okunma sayısı 2647 defa)

balabanies

99 model 1.6 ies hararet problemı
« : Temmuz 28, 2012, 01:13:09 ÖÖ »
merhaba arkadaslaf buyuk umutlarla 1 hafta once aldığım hondam 3.gunde haraet problemı cıkardı yardımcı olabilecek arkaadaslar varsa cok ıyı olur saygılarla....

gecetilkisi

Ynt: 99 model 1.6 ies hararet problemı
« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2012, 01:26:18 ÖÖ »
radyator kapagina bak ilk olarak sonra ust kapak contasi termostat yada en son radyator petekleri tikali olabilir

balabanies

« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2012, 01:42:21 ÖÖ »
hocam su falan eksıltmıyor ama motoru sıkıstrınca gosterge baslıyor yukselmeye acaba dediğiniz gbi hava faalanmı yapmstr?

gecetilkisi

« Yanıtla #3 : Temmuz 28, 2012, 01:55:53 ÖÖ »
fan aciyosa hava yapmamistir diger saydiklarimi gozden gecir

balabanies

« Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2012, 02:21:29 ÖÖ »
fan acıyor sağolasın gunduz hmen dedıklerıne bakıcam da en kötu ıhtmal ne sıkıntı acar basıma su durumda ?

cobra34

« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2012, 10:10:05 ÖÖ »
radyatör peteğini yüksek basınçlı hava ile temizleyin öncelikle.

balabanies

« Yanıtla #6 : Temmuz 31, 2012, 12:49:09 ÖÖ »
 goturdum aracı ilk olarak radyator dedıler gıttım temızlettım  ardından termostat dedıler gıttım termostat aldım radyator bılmem neyı dedı gittim onu aldım ustune 80 lıra ıscılık parası aldılar yeterkı sorun hallolsun dedım cebımdekı son kurusuda verırım dedım ama eve geldm kontrol surusu yapmaya karar verdım samsun  ankara yolunda dedığım gıbı 4. Vıtes 4-5 bın devır ustunde 5 dakıka yol almadan gosterge yukselmeye basladı sonıc yıne husran hersey bosa gıttı..daha kötusu aracın sıkıntısı hal olmadı lutfen bırılerı yardımcı olsun beylerr!!

balabanies

« Yanıtla #7 : Temmuz 31, 2012, 12:52:07 ÖÖ »
aracı bgun sanayıye goturdum ilk olarak radyator dedıler gıttım temızlettım  ardından termostat dedıler gıttım termostat aldım radyator bılmem neyı dedı gittim onu aldım ustune 80 lıra ıscılık parası aldılar yeterkı sorun hallolsun dedım cebımdekı son kurusuda verırım dedım ama eve geldm kontrol surusu yapmaya karar verdım samsun  ankara yolunda dedığım gıbı 4. Vıtes 4-5 bın devır ustunde 5 dakıka yol almadan gosterge yukselmeye basladı sonıc yıne husran hersey bosa gıttı..daha kötusu aracın sıkıntısı hal olmadı lutfen bırılerı yardımcı olsun beylerr!!

emre16

« Yanıtla #8 : Temmuz 31, 2012, 05:31:53 ÖS »
öncelikle geçmiş olsun bence ciddi bir soruna benzemiyor, aracınızla test sürüşü yaptıktan sonra kaputu açın ve motorda herhangi bi yerden buhar çıkıyor mu diye bakın. Contanızda sorun olabilir, devir daim pompasında da olabilir... inş çözersiniz hiç canınızı sıkmayı ama bu tamirci milleti böyle hemen para almaya bakıyorlar ve hakkınıda vermiyorlar.
« Son Düzenleme: Temmuz 31, 2012, 05:32:08 ÖS Gönderen: emre16 »

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #9 : Ağustos 01, 2012, 02:21:23 ÖÖ »
Conta yakmis olsa yag cubugunu cektiginde su kabarciklari vs olur.Ayni sekilde motor suyu icinde gecerli.

Fan aciyor demissiniz,fanda bir sorun yok yani.

Termostat vs degisti diyorsunuz.

Devirdaime baktirin ondandir buyuk ihtimal.Gergi ve kayisa baktirmayida ihmal etmeyin.

23korg23

« Yanıtla #10 : Ağustos 01, 2012, 10:33:21 ÖÖ »
Conta yakmis olsa yag cubugunu cektiginde su kabarciklari vs olur.Ayni sekilde motor suyu icinde gecerli.

Devirdaime baktirin ondandir buyuk ihtimal.Gergi ve kayisa baktirmayida ihmal etmeyin.

conta yakmış olsa ille de yağa su karışması gerekmiyor contanın nereden yandığı belli değil bazen yağa su karığır bazen suyu egzozdan atar vs o nedenle conta  yapma ihtimalinide düşünmek lazım

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #11 : Ağustos 02, 2012, 12:23:12 ÖÖ »

conta yakmış olsa ille de yağa su karışması gerekmiyor contanın nereden yandığı belli değil bazen yağa su karığır bazen suyu egzozdan atar vs o nedenle conta  yapma ihtimalinide düşünmek lazım

Aynen abi haklisin. Sokup bakilacak anca baska caresi yok.