Gönderen Konu: 98 Honda Civic Led li Tavan Aydınlatması  (Okunma sayısı 5197 defa)

nemo_55

98 Honda Civic Led li Tavan Aydınlatması
« : Eylül 16, 2012, 05:58:24 ÖS »
Hafta sonu can sıkntısından kendimize iş çıkardık.
Elimizdeki malzemelerle bunu olusturabıldık. Geliştirilebilir.

Kullanılan malzemeler:
1 - Ledleri yapıstırmak için levha. (boya kovasının kapagından kestık)
2 - 4 adet 3lü yapıskan led (biz sarı kullandık)
3 - Ledleri birbirine bağlamak için bir miktar kablo.

4-  Lehim makinası, tornavida , bant, maket bıçağı   ....... vs vs

Uygulama;

--Önce tavan ampulumuzu sokuyoruz.

--Tavan ampulunun kapagının içine girecek şekilde levhamızı kestik.

--Levhamızı tavan ampulu kapagındaki karecıklere gore işaretledik. (her karecık içerisine 1 led  gelecek şekılde yerlestırırken yardımcı olması için)

--Led lerin artı eksi kutuplarına kabloları lehimledik ve ledleri levhaya yapıştırdık.

--- Daha sonra eksi ve artı kablo uçlarını levhanın arka tarafında ayrı ayrı  birleştirerek  iki uç haline getirdik ve dneme yaptık.

gördüğünüz  gibi çalışıyor.

--- Levhamızı kapaga yerleştirdik. Oluşturdugumuz iki kablo ucunu da eski ampulun giriş yerine kutuplarına gore yerlestırip kapağı yerine yerleştirdik.

----Artık sadece yerine takmak kaldı.Fotografları gündüz çektiğim için biraz  ışıkları eksik gorunuyor. En kısa surede gece resımlerı eklenecektır.

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
Ynt: 98 Honda Civic Led li Tavan Aydınlatması
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2012, 06:21:13 ÖS »
Guzel uygulama , ayni uygulamayi kapilar acilinca ayak aydinlatmasi olarak kullanabilirsiniz  >=ok

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2012, 06:22:09 ÖS »
eskiye göre ışık ne duruma arttı mı ? ne kadar arttı?

nemo_55

« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2012, 07:43:11 ÖS »
eskiye göre ışık ne duruma arttı mı ? ne kadar arttı?

İsik eskisine gore cok daha parlak. Eski ampulden 3 ya da 4 tanesiyle ancak bu isigi elde edebiliriz diye dusunuyorum.

nemo_55

« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2012, 07:47:53 ÖS »
Guzel uygulama , ayni uygulamayi kapilar acilinca ayak aydinlatmasi olarak kullanabilirsiniz  >=ok

Tesekkur ederim , ayak aydinlatmasi guzel fikir. Biz biraz once ayni isiklardan arka plaka aydinlatmasina taktik baya bi led artti ne yapalim diye dusunuyorduk. Ama biraz acemiyiz kablo cekmek gerekiyor sanirim nereden cekecegiz kapi altina

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2012, 07:55:13 ÖS »

Emeğinize sağlık..  >=ok

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #6 : Eylül 16, 2012, 08:40:56 ÖS »
temiz işçilik olmuş,güle güle kullanın.torpidoyada yapabilirsiniz.

Eren53

« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2012, 12:53:28 ÖÖ »
bende bugün mavi led ile bedalların oraya ve yan koltugun oraya çektim tavan lambasından aldım elektrigi.kapıyı açtıgım zaman paspaslar aydınlanıyor mavi ambiyans çok güzel oldu yarın da ön koltukların alt arka kısmına yapıcam arkayı aydınlatması için

alper_06

« Yanıtla #8 : Eylül 17, 2012, 01:11:30 ÖÖ »
1,5 yıl önce bu uygulamayı kendim yaptım hem kapılardaki hem tavan ve bagajdaki ampulleri komple şerit ledden yaptım hala tık demedi.Hatta bi çok arkadaşımın aracınada yaptım hem aydınlatması güzel hem ömürlü hemde ısınma en az seviyede hatta yok desem daha iyi

nemo_55

« Yanıtla #9 : Eylül 17, 2012, 09:58:44 ÖS »
bende bugün mavi led ile bedalların oraya ve yan koltugun oraya çektim tavan lambasından aldım elektrigi.kapıyı açtıgım zaman paspaslar aydınlanıyor mavi ambiyans çok güzel oldu yarın da ön koltukların alt arka kısmına yapıcam arkayı aydınlatması için

tavan lambasının elektrıgını nereden aldın . elektrıgı cekecegım yerı bulabılsem ben de dusunuyorum kapı acılınca pedal aydınlatmasını

Eren53

« Yanıtla #10 : Eylül 17, 2012, 11:49:54 ÖS »

tavan lambasının elektrıgını nereden aldın . elektrıgı cekecegım yerı bulabılsem ben de dusunuyorum kapı acılınca pedal aydınlatmasını
kapı direklerindeki bakalitleri söktüm emniyet kemerini falan söktüm tavan lambasına kablo çektim tavan döşemesinin altından kapı direginin içinden yere indirdim koltugun yanındaki bakalitin altından pedallara kadar götürdüm kabloyu hiç bi şekilde kablo gözükmüyor.

nemo_55

« Yanıtla #11 : Eylül 18, 2012, 12:17:19 ÖÖ »

kapı direklerindeki bakalitleri söktüm emniyet kemerini falan söktüm tavan lambasına kablo çektim tavan döşemesinin altından kapı direginin içinden yere indirdim koltugun yanındaki bakalitin altından pedallara kadar götürdüm kabloyu hiç bi şekilde kablo gözükmüyor.

Ooo baya ince iş cıkarmışsın.Meşakatli gibi ama boş zaman buldugumda deneyecegım.

Eren53

« Yanıtla #12 : Eylül 18, 2012, 10:58:09 ÖS »
uğraşması zevkli oluyor.sök tak sök tak el çabuklugu oldu artık yarım saat gibi bi sürede hallettim ben