Gönderen Konu: 97 1.4ies gösterge ve klima paneli led taktım.  (Okunma sayısı 2816 defa)

demayun

97 1.4ies gösterge ve klima paneli led taktım.
« : Aralık 11, 2016, 11:16:08 ÖS »

10 tane t5 led ampul dipsiz. 2 adet t10 led ampul dipsiz gerekli.
Kucuk boy aseton gerekli.
T10lar fazla işik yaydigi icin vazgectim.
Gosterge panelinde 1 adet t10 5 adet t6.5 var. T10 ledin plastik kismini cikarip icine t5in ledini yerleştirip t10 kismina takabiliyorsunuz.
Gostergeyi sokup aseton ve pamuk ile gostergelerin arka panelindeki sari
Kismi silince beyaz parlak kisim cikiyor. Ledleri yerleştirince yanan yanmayan belli oluyor. Yanmayan ledlerin arti ve eksisini ayarlayip tekrar takinca yaniyor. Benim gostergede tek kusur Hararetin ordaki C simgesi zayif o da asetonlu pamukla oraya ulaşmak biraz zor oldu. Ben komple cikarmadim cunku ibreler hassas.
Gogus kismini da soktum. Klima icinde 2 tane ampul var onlara da led taktim + kullugun yan tarafinda da yuva var oraya da led taktim.
Tepe isigi da sari yaniyordu. Oraya diger t10u direkt taktim. Sadece bagaj kaldi. Onu da lehim yardimiyla halledicem.
Aslinda gosterge isigim zayif diye t5 lamba aldim. Gostergede 3-4 tane lamba patlak oldugu icin hararet kismi gorunmuyordu.
Yapmisken iyi birsey olsun istedim.
Ikinci eksik de ibreler.
Fosforlu kalem ile ibreleri boyayabilirsiniz. Daha guzel bi goruntu oluşur.
T5 led kullanin. T10lar cok fazla goz aliyor. Dimmer switch olsa t10 kullanilabilir isigi azaltip artirma imkani yok.

Bahara dogru arabaya btuself yapacam. O zamana kadar arabayi kullanmiyorum garajda yatiyor.
Taban doşemesini arka koltugu tamamen kendim yapacam.
Koltuklari begenmiyorum vtec koltugu alip kilif takip arabaya monte edicem havalar isinmaya başlayinca.

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: 97 1.4ies gösterge ve klima paneli led taktım.
« Yanıtla #1 : Aralık 12, 2016, 03:28:59 ÖS »

Emeğine sağlık güzel çalışma..