Gönderen Konu: 93 civix ex hakkında  (Okunma sayısı 3800 defa)

utku

93 civix ex hakkında
« : Eylül 12, 2008, 08:26:04 ÖS »
bu model hakkında  iyi bilgiye sahip arkdaşlara birkaç sorum olacak.alalı 3 gün oldu ve pek  bilgi sahibi değilim.
1-otomatik vites P den R ye veya D ye geçirdiğimde  tak diye bi ses geliyor ilk  anda ve hafif sarsıntı oluyor.sahibi bu normal dedi.bu ses ve sarsıntı birdaha olmuyor sadece araç sabitken taktığımda oluyor normal mi?
2-rotları yeni değiştirdiğini söyledi sahibi fakat bozuk yolda önden lakırtı geliyor rot başları mı acaba?
3-aracım 16 valf.8 valfe göre farkları ne?(8 v de varmış diye duydum
4-orjinal koltuk kılıflarını bulabilir miyim?
5-angel aye far dedikleriniz sanırım karşıdan bakıldığında dış camı şeffaf içinde de 3 adet yuvarlak far gözüküyor.çok da hoş duruyor forumdan bi arkadaş ömürleri kısa ısınıyor falan yazmıştı sanırım.sorun yaratır mı,yaratmazsa taktırsam işçilik ve malzemesi  bana kaça patlar
6 son olarak logo kızartma yapsam normal sprey boyalar aracın boyasını zımparalamadan üstüne püskürtülse olur mu.
          Sorularımdan herhangi biri hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

-cenk-

• Ziyaretçi
Ynt: 93 civix ex hakkında
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2008, 10:34:57 ÖS »
1- normal
2- rot başı değilse aks kafası
3- 8v tarih oldu. 16v = 16 adaet subap kapağı daha seri hava akışı
4- çok zor.üzerine diktir
5- işçilik patlamaz malzeme malın kendisi ama tavsiye etmiyorum önünü görmekte zorlanısın
6- olmaz çıkar daha sonra. hazırları var onlardan al
          saygılar

utku

Ynt: thanks
« Yanıtla #2 : Eylül 17, 2008, 07:59:13 ÖS »
ilgine teşekkürler cenk

CAHİDİM

« Yanıtla #3 : Eylül 25, 2008, 06:12:21 ÖS »
vay be cok ozet olmus bu paylasım valla ikinizede bravo..

-cenk-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 26, 2008, 01:51:25 ÖS »
:D  ehhe utku foruma girişten beri fazla hızlı cevaplar bekliyor bunu oda bilir ondan hızlı ve özet olmasını istedim :D utkucumm  sakın alınma emi

gambino

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 26, 2008, 09:18:19 ÖS »
2- duz  giderken aks dan ses gelmez, ancak donuslerde gelir. alt ust tablo, rot basi, amortusor bile olabilir.
3- 8valve ler tek egzantrik, 16v ler cift. 8 valve halen yeni nesil bir cok araba cikiyor.

celilderman

• Web sitem
« Yanıtla #6 : Ekim 10, 2008, 02:32:33 ÖS »
Merhaba arkadaslar bendede Civic 1.3 16v karburator var, ama cok memnunum dayanikli ve ekonomik bir arac ...
Benim anlayamadigim onden baktiginda sol tarafi daha asagida sarkik vaziyette yani bir tarafi lastik ustunden olctugunde 4 parmak daha asagida ,nedenini ise anlayamadim sizce sorun ne ?

Ben yaylardan supheleniyorum ama emin degilim ....

Saygilar !!!

Ve bilinmesi gereken puf noktalari varsa onlarida mesaja eklermisiniz :)

Benim ilk hondam :)

-cenk-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 10, 2008, 02:56:37 ÖS »
yaydan ziyade sanki amortisör sorunu gibi. yay kesili değildir işallah yada kazası falan vamı?

celilderman

• Web sitem
« Yanıtla #8 : Ekim 13, 2008, 01:21:34 ÖS »
yok en azindan ben yapmadim bende yaydan supheleniyorum ama emin degilim ...
100 ile giderken direksiyonu biraktigimda saga yada sola cekmede yok sastim kaldim ...
ayrica saytta bu model hondalar icin ayri bir bolum yaratalim derim ya siz ?
nede olsa ilk civiclerdeniz :)

celilderman

• Web sitem
« Yanıtla #9 : Ekim 13, 2008, 01:22:48 ÖS »
ozel mesajla cevab verirseniz yazmis oldugunuz mesajlara daha kolay ulasabilirim ....
Saygilarimla !!!

quelle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 13, 2008, 02:06:08 ÖS »
bir tarafın 4parmak şağıda olması bayaa ciddi sorun var demektir. Şaseden olabilir. Amortisörden olabilir yaylardan olabilir. Bence ciddi olarak bakılmasında fayda var.

celilderman

• Web sitem
« Yanıtla #11 : Ekim 13, 2008, 02:10:48 ÖS »
gosterdiginiz ilgiye tessekkur ederim arkadaslar.....