Gönderen Konu: 7gen sedan alcaltma  (Okunma sayısı 4068 defa)

MegabasS

7gen sedan alcaltma
« : Eylül 26, 2006, 10:00:08 ÖÖ »
merhaba arkadaslar
2005 sedan bir civic im var 5lik eibach lar mevcut şuanda fakat önler benim istediğim gibi düşmedi arkalar tam kıvamında fakat önlerde 2 parmak kadar bi bosluk var şimdi;
bu işin kesin çözümü coilover onun farkındayım fakat aklıma takılan baska bir konu var koni ler in bazı modelleri yada bazı marka model arac için üretilenleri sertliğin yanında yükseklik ayarınıda mümkün kılabiliyormuş ki  İzmir'de bir abimizin yeni accord unda var 2 şer cm ara ile amortisor alt tablası haraket ediyormuş segman vb bi seyle de sabitliyorsun istedigin yüksekliği,  bu özelliğe sahip koni benim aracım için varmı bunu öğrenmek istiyorum en azından coilover sertliğini yaşamadan aracımı gönül rahatlıgı ile düşürebilirim bu sekilde saygılar sevgiler.

erischman

• Ziyaretçi
Ynt: 7gen sedan alcaltma
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2006, 10:03:35 ÖÖ »
Bu tabladan alçaltma işlemini stock amortisörlerine de yaptırabilirsin.
Önler sizin kasalarda arka kısma göre daha fazla çamurluk açıklık payı veriyor.
5 cm'lik yayların ve stock amırtisörlerinin tablalarının müsade ettiği kadar aşağı
kaynatılmasıyla ön ve arka dengesini sağlayabilirsin.
Mil kestirmek gerekebilir çünkü bu işlem yapıldığında miller kesilmez ise vuruntu
yparak kulelerinde eğilme ile sonuçlanabilir.

Not: Bu yöntemler ucuz olup %100 sağlıklı sonuç veren işlemler değildir.
En güvenli sistem coilover sistemidir.

Saygılar

sürüngen

« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2006, 10:25:22 ÖÖ »
3 sitede sürüngeni alçaltan bi usta var.adamın işçiliği baya iyi bende de tesisattan dolayı önde yükselme vardı.benimkileri yaylardan biraz keserek halletti.ama tabladan alçaltmada yapıo.bigün beraber gider hallederis istersen kardeşim..

MegabasS

« Yanıtla #3 : Eylül 26, 2006, 10:31:30 ÖÖ »
aslında bu işi böyle çözmek istemesemde oraya dogru gidiyoz bakalım  ;D 
iftar organizasyonunda konusuruz ;)

sürüngen

« Yanıtla #4 : Eylül 26, 2006, 10:33:41 ÖÖ »
konuşuruz kardeşim..toplantıya büyük ihtimal sürüngenin doktoru(bütün işlerini yapan kankam) aguş'uda getiririm bütün sorularımıza cvp olur kankam benim :dissiz 

grajuva

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 06, 2006, 10:43:57 ÖS »
katiyen kestirme murat :D ben diom sana tabladan asagı al ama kıyma 5 cm liklere :) hayatından önemli deil ;)

MegabasS

« Yanıtla #6 : Ekim 06, 2006, 11:26:10 ÖS »
Ayhancm bilion askerlik mevzuu cıktı ondan erteledim bu işi gelince bakacaz bi şekil saol

MegabasS

« Yanıtla #7 : Ekim 06, 2006, 11:28:34 ÖS »
bu arada koni lerin 7gen için olan modellerinde sadece arka amortisorlerde yukseklik ayar şimleri war imiş önlerde yokmus onuda örenmiştim yazayım lazım olan arkadslar olabilir

grajuva

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ekim 08, 2006, 06:16:10 ÖS »
bu arada koni lerin 7gen için olan modellerinde sadece arka amortisorlerde yukseklik ayar şimleri war imiş önlerde yokmus onuda örenmiştim yazayım lazım olan arkadslar olabilir

kanka önler havada duruyodu ya arkalarıda 1 cm kaldırırsın önlere cözüm arayacagına hem araba biraz daha korunmus olur hemde esitlik saglanmıs olur :)

MegabasS

« Yanıtla #9 : Ekim 08, 2006, 09:22:17 ÖS »
yok kanka düşürcem kesin hatta bugün izmir draglarda vardı bi arkadaşın arabası tam istediğim gibi  ama bu ara olamıcak benim iş  :'(

dd1777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 09, 2006, 08:52:23 ÖÖ »
bu arada yanlış bi bilgi war
koniler 7gende ondede sertlik ayarı sunuyo

MegabasS

« Yanıtla #11 : Ekim 09, 2006, 04:44:59 ÖS »
sertlik var zaten dostum benim dediğim yükseklik

dd1777

• Ziyaretçi