Gönderen Konu: Cam Filmi !!  (Okunma sayısı 6074 defa)

driftci57

• Berke Kuru
Cam Filmi !!
« : Kasım 25, 2010, 08:21:25 ÖS »
arkadaslar cam fılmı polısler tarafından yasak mı ona gore bu hafta sonu cektırcem lütfen yorumlar ıcın sımdıden tsk .

emir_eki

Ynt: Cam Filmi !!
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2010, 08:29:01 ÖS »
plakadan anladıgım kadarıyla bursada yaşıyorsun.....
bende bursada yaşıyorum ve hiç bişekilde cam fliminden durdurmadılar 2numara cam filmi var....
ama arabada egzos,tesisat falan var ise durdurup,cam filminide aradan çıkartıyorlar...
nerede çektirmeyi düşünüyosun??

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2010, 08:48:56 ÖS »
beni yanlıs anladın arkadasım bn sınopda yasıom bak driftci57 nickimde yasak mı dıe sordum bıde 2 numara nasıl cok koyumu

powerful_honda

« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2010, 08:56:51 ÖS »
slm dostum 1 numara cek  bnce hmde artık duydguma gore muaynenelerde bıle hafıf kusurlu gecıyormus ... hmde cok sıyh olmazz aksam zaten gozukmez 1 numaralı flmde ble yeterlı bnce  bana gore sen yıne bılırsn...

emir_eki

« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2010, 11:52:37 ÖS »
öncelikle kusura bakma...2 numara en koyunun biraz açığı..

mindhunter34

« Yanıtla #5 : Kasım 27, 2010, 03:35:03 ÖS »
Kardeş her numarası yasak trafikte ama ceza yazıp yazmamak polisin insiyatifine kalmış. Eger işlem yaparsa söktürmek zorunda kalırsın sana 7 gün süre verir sonra aracın trafikten men gözükür.

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #6 : Kasım 27, 2010, 04:24:54 ÖS »
önmli deil dostum 2 numarayada 1 de bıse demıolar bn sordum poliseleri :D

serkan ss

« Yanıtla #7 : Kasım 28, 2010, 09:45:31 ÖÖ »
slm dostum 1 numara cek  bnce hmde artık duydguma gore muaynenelerde bıle hafıf kusurlu gecıyormus ... hmde cok sıyh olmazz aksam zaten gozukmez 1 numaralı flmde ble yeterlı bnce  bana gore sen yıne bılırsn...
aynen dediği gibi benim aracımda da hafif renkli film var az hafif kusur yazdılar polislerinde anlıcağını sanmıyorum orijinal gibi duruyor zarif sade tavsiye ederim koyu renkler arabayı boğuyor.

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #8 : Kasım 29, 2010, 08:36:58 ÖÖ »
1 numarayı cektirdim gayet te güzel oldu fotoları en kısa zamanda atıcam yorum size kalmıs

poseidon999

« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2010, 09:04:37 ÖÖ »
arkadaslar cam fılmı polısler tarafından yasak mı ona gore bu hafta sonu cektırcem lütfen yorumlar ıcın sımdıden tsk .

Kanunda şu şekilde geçer ve bu maddeye göre kaza anında araçtan çıkışı ve görüşü engelleyecek her çeşit aksesuar
cezaya tabidir. Polis uygular uygulamaz ona kalmış.
Hiçbir cezada cam filmi veya egzoz veya far stop diye belirtmez.
Genel başlıklar altında toplar.

Kanun 30-1/b:
"Görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak,karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak"

MaTaDoR

• Bilgiustam
« Yanıtla #10 : Aralık 02, 2010, 09:29:55 ÖS »
1 numarayı cektirdim gayet te güzel oldu fotoları en kısa zamanda atıcam yorum size kalmıs

Ön cama da çektirmedin inşallah? Ön camı pek affetmiyorlar çünkü. :S

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #11 : Aralık 07, 2010, 07:41:05 ÖS »
yok kardes on cam harıc hepsi ama on kapıalara yetmedi oyuzden beklıorum telefon gelınce arıcak gıdecem yaptırcas

carousal

« Yanıtla #12 : Aralık 07, 2010, 08:16:43 ÖS »
Arkadaşlar Ford Fiesta'nın güncel kasasında isteğe bağlı olarak  bagaj camı ve arka camlar için renkli siyah cam paketi alınabiliyor, bu araçtan gördüyseniz cam bir hayli koyu ve içerisi kesinlikle gözükmüyor.

Bu araçlar muayeneden geçebiliyorsa, filmli araçlar neden geçemiyor? Arada ne fark var?

emir_eki

« Yanıtla #13 : Aralık 08, 2010, 12:19:08 ÖÖ »
cama yasak yok onlar orjinal oldugu için hiç bir yasak yok
mesela evo IX ların ruhsatında araçtaki spolier ve spor egzoz orjinaldir yazıyo..ve hiç bir poliste bu yüzden size ceza yazamıyor
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2010, 12:19:55 ÖÖ Gönderen: emir_eki »

scarface

« Yanıtla #14 : Aralık 08, 2010, 01:21:24 ÖÖ »
iyiymiş...

poseidon999

« Yanıtla #15 : Aralık 08, 2010, 04:14:39 ÖÖ »
cama yasak yok onlar orjinal oldugu için hiç bir yasak yok
mesela evo IX ların ruhsatında araçtaki spolier ve spor egzoz orjinaldir yazıyo..ve hiç bir poliste bu yüzden size ceza yazamıyor

Aynen dediğin gibi bir Wrx sahibi yanımda polise rüzgar yaptı.
Yok benim egzozum orjinal spoilerim orjinal ceza kesemezsin diye.
Evet polis onlara ceza kesmedi ama APP'den yapıştırdı cezayı.
Ne olacak??

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #16 : Aralık 12, 2010, 02:01:19 ÖS »
:D :D :D ne fark war

emir_eki

« Yanıtla #17 : Aralık 12, 2010, 11:37:15 ÖS »
asaleti yeter >=ok >%6rol

BGR19

« Yanıtla #18 : Aralık 18, 2010, 06:40:41 ÖS »
toyota da da cam filmli alabiliosun arabayı baya da koyu onlara bişe denmio mu gerçi muayene de birisinin megane rs varmış orjinal 17 jant muayenede çıkarttırmışlar

ProCyoN

• SevimLiNet.Com
« Yanıtla #19 : Aralık 18, 2010, 07:08:17 ÖS »
arkadaşlar orjinal çıkan araç üzerindeki siyah camlar tse ve tuvturk onaylı, konu şuki orjinal camlara dikkat ederseniz üzerinde yazılar ve ufak bir harf var şuan hatırlamıyorum ama "W"  yada "M" tarzı birşeydi sanırım.
Eğer taktırıcağınız orjinal siyah(renkli) cam'ın üzerinde dediğim harf(kod) var ise durduran polise sadece onu gösterin başka birşey yapmaya gerek yok :)

Araçlarda renkli cam filmi kullanım esasları ;

1. Renkli Cam Filmi: Karayolları Trafik Kanun’nda yasaklanmıştır.
2. Renksiz, Şeffaf Cam filmi: T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tip Onay Yönetmeliğine göre, camınıza film takıldığı an, camınızın tip onayı geçersiz hale gelir, ve bizim için ağır kusur olarak tanımlanmıştır.
3. Renkli Cam, Lazer Karartma: 2. Madde gibi, camın tip onayı geçersiz hale gelir.
4. Renkli Cam: Orijinal çıkışlı renkli camlar kusur değildir.
Sadece orijinal fabrika çıkışı renkli olan camlar araç muayenesinde uygun görülür. Orijinal fabrika çıkışı renkli olmayan sonradan renkli hale getirilmiş camlara sahip araçlar araç muayenesinden kalmaktadır.
(Bilgiler TÜVTÜRK internet sitesinden alıntıdır)