Gönderen Konu: 2012 Yeni Honda Civic Aquartz PPF Nano Tek. Kaplama -Beyaz-  (Okunma sayısı 1578 defa)

d.berkay

2012 Yeni Honda Civic Aquartz PPF Nano Tek. Kaplama -Beyaz-
« : Kasım 19, 2012, 09:52:30 ÖÖ »
Araç tahmini bir aylık. Yaklaşık 1000 km'de..

Sonax Konsantre şampuan ile yıkanıp. Stjarnagloss Mild&Safe kil ile yüzey temizliği yapıldı.

Araçta yıkamadan kaynaklı hafif kılcal çizikler vardı. Normalde sorun edilecek boyutta değillerdi ama yine de müşteri talebi doğrultusunda komple Meguiar's M80 ve Finishing ped ile uygulama yapıldı. Aracın boyası çok yumuşak ve "Sticky " diye tabir ettiğimiz yapışkan boyalardan. Uygulama esnasında boya pedi tutuyor ve makinenin ve yüzeyin çok ısınmasına sebep oluyor. Bu sebepten Meguiar's M205 yerine çok daha yağlı olan M80'i tercih ettim. Bu sayede hem yüzey daha az ısındı hem de uygulama çok daha kolay hale geldi..

Polisaj işleminin ardından araç iki kere tamamen 1:1 IPA ile silindi.. Bu sayede M80'in yağlarından kurtulmuş olduk :)

Son olarakta 1 kat Aquartz Premium ve 2 katta Aquartz Titanium uygulandı. Tabi aralarda 30-45dk ısı tabancası ile kürleştirme yapılarak..

Jantlara da Naviwax Ioncoat uyguladım. Su iticiliği ve parlaklığı çok başarılı..

Araç teslim edilmeden önce tüm camlara 2'şer kat Glass Guard uygulayıp işlemleri bitirdim..

Buyrun fotoğraflar..

"DBY Detailing"