Gönderen Konu: 2009 HONDA ALDIM LASTİK SESİ ÇOK ALIYOR ÇÖZÜM ARIYORUM.........  (Okunma sayısı 2513 defa)

MEHAYT

MERHABA;
ARANIZA YENİ KATILDIM 12.500 KM DE 2009 1,6 CIVIC PREMIUM ALDIM ARAÇ KASA OLARAK DİZAYN OLARAK ÇOK ÇOK GÜZEL. ARACI ARAŞTIRIRKEN EN ÇARPICI NOKTA KLASİK BAKIMLAR HARİÇ SERVİSE GİTMEZ DENİLMESİYDİ. YAKITININ BİRAZ FAZLA OLDUĞUNU BİLİYORUM BENZİN İSTASYONUMUZ VAR AMA LPG TAKTIRDIM. ARAÇLA İLGİLİ BU EVRAK, BAKIM YAKIT FALAN GİBİ BİR SORUNUM YOK ARTIK. İKİ KONUDA SİZ HONDA SEVEN ARKADAŞLARDAN YARDIM İSTİYORUM.
1 - ARAÇTA LASTİK SESİ BİRAZ FAZLA, CONTINENTAL 205 LASTİKLER VAR ALDIĞIMDA BÖYLEYDİ BU KONUDA BİLMEM GEREKN VEYA YAPMAM GEREKEN NEDİR. ARKADA OTURANLAR ÖZELLİKLE RAHATSIZ OLDULAR.
2- BU ARACI KULLANIRKEN BEN 2500-3000 DEVİR ARASINDA ÇOK SAKİN KULLANIRIM. YAKIT İÇİN UYGUN KULLANIM BU MUDUR? (OPEL 2004 VECTRASI OLAN ARKADAŞIM BÖYLE KULLANIRDI SERVİSLE GÖRÜŞTÜĞÜNDE DAHA YÜKSEK DEVİRDE KULLANMASINI TAVSİYE ETMİŞLER YAKIT TÜKETİMİ DÜŞMÜŞ O YÜZDEN SROMAK İSTEDİM)
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
HERKESE SAYGILAR...
ÇOK TECRÜBELİ BAZI ARKADAŞLARLA TEL VEYA MSN OLARAKTA TANIŞMAK GÖRÜŞMEK İSTERİM......

tricky

Ynt: 2009 HONDA ALDIM LASTİK SESİ ÇOK ALIYOR ÇÖZÜM ARIYORUM.........
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2010, 07:05:15 ÖS »
Araclarımızın maalesef ıcerı ses alma gibi kronik (-) leri war. Ses izalasyonuyla sanırım biraz daha içeri gelen miktar azalıcaktır. Yakıt konusunda da sızın kullandıgnız dewırler normal , zanntmıyorum dusuk dewırde daha az yakacagnı. Bu arada aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız cezasız gunlerde kullanın...

mehmet1971

« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2010, 07:29:46 ÖS »
bence yol sesini diğer haleflerinden çok almıyor. İnsanlarda bir ön yargı var. japon arabaları yol sesini alyor diye ben almanıda aldım japonuda vs. aynı segmentteki araçlardı aralarında bir fark göremedim.

kml28

« Yanıtla #3 : Ocak 16, 2010, 09:16:01 ÖS »
bence yol sesini diğer haleflerinden çok almıyor. İnsanlarda bir ön yargı var. japon arabaları yol sesini alyor diye ben almanıda aldım japonuda vs. aynı segmentteki araçlardı aralarında bir fark göremedim.
çok doğru

mehmet1971

« Yanıtla #4 : Ocak 16, 2010, 10:21:11 ÖS »
araçları aynı yol şartlarında ve arka arkaya deneme sürüşüne çıkarak yapılacak denemede çok daha iyi sonuç alınacaktır. Şahsen ben son 13 yıldaki kullandığım sekiz aracımı da her gün hep aynı yolda kullandım. Cİvic ten bir önceki aracım jetta tsi comfortline 140 hp idi inanın en az civic kadar yolsesini içine alıyordu. 160 tan sonraki ( hafif rüzgarlı havalarda) rüzgar sesi de cabası.hem de bu kadar izalasyona rağmen.???????

kacaman

« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2010, 12:26:46 ÖÖ »
araçları aynı yol şartlarında ve arka arkaya deneme sürüşüne çıkarak yapılacak denemede çok daha iyi sonuç alınacaktır. Şahsen ben son 13 yıldaki kullandığım sekiz aracımı da her gün hep aynı yolda kullandım. Cİvic ten bir önceki aracım jetta tsi comfortline 140 hp idi inanın en az civic kadar yolsesini içine alıyordu. 160 tan sonraki ( hafif rüzgarlı havalarda) rüzgar sesi de cabası.hem de bu kadar izalasyona rağmen.???????
hocam kesinlikle katılıyorum.

nadirgoktan

« Yanıtla #6 : Ocak 17, 2010, 01:07:43 ÖÖ »
1-hocam devirler doğru mesela ben 2700 devirde atıyorum vitesi ş.içi ortalama 6.6   6.7   6.8 arası yakıyorum.
2-ses bugüne kadar iki aracım oldu. biri son kasa opel astra diğer honda civic pek bi fark göremedim.ama amaç araba kıyaslamak değil ben sesten rahatsız oluyorum diyorsan contiden daha yumuşak hamuru olan bir michelinle sorunu biraz daha çözersin. tatmin olmazsan mecburen izolasyon yaptırırsın ama onda da arabanın sağını solunu sökyolar kıl oluyorum o duruma. saygılar aramıza hoş geldin...

tricky

« Yanıtla #7 : Ocak 17, 2010, 02:03:29 ÖÖ »
Bende de 2006 opel astra cdtı wardı cıvıc e gore yol sesı bıraz daha ıyıydı .

dewir

« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2010, 02:15:38 ÖÖ »
yapmayın arkadaşlar cıvıc de lastik sesi  diğer araçlara göre heleki almana göre fazla peugeot larda bile bu kadar almıyo sesi içeri

ses için yapabiliceğin en sağlam çözüm ses izolasyonu yakıt içinde 2,500-3000 devir arası ideal bi devir ve bildiğim kadarıyla bu bütün araçlar için geçerli ama opelde neden  biraz daha bas demişler bende anlamadım

kaanizm79

« Yanıtla #9 : Ocak 17, 2010, 10:37:38 ÖÖ »
arkadaşlar bence alman arabalarıyla kıyas yapmamak gerekir ses konusunda. malum lüx ve konfor alman mallarında esastır. japon araçlarında özellikle performans ön plandadır. o nedenle hondaların iç döşemelerinde biraz taviz veriliyor. örneğin ben 2000 ies civic imde kapı içi döşemeleri söktüğümde ince bir plastik kaplama gördüm. branda şeklinde. arkadaşımın 2000 model vectrasını söktük. onun içinde hem keçe tarzı bir madde, hem yapışkan bir tabaka hem plastik bir kaplama vardı. ayrıca kaportalarıda daha kalın. wv, audi, mercedes i siz düşünün. zaten alman malı araçlar 1,5 tona yakınken bizim araçlarımız 1 ton civarında bir ağırlığa sahip. buna bağlı olarak kalkış performansı ve yakıt tüketimi olarak honda hep bir adım önde:)
lastik sesine az bir önlem olarak ben kapı içi döşemelerinin altına beyaz eşyalara sarılı köpüklü balonlar şeklindeki plastik maddeden kapladım. içinde hava balonları olanlarda. lastikleride michellin aldım. %30-40 gibi bir sessizleşme oldu. müzik dinlerken 12. kademeden sonra dinlerken şimdi 7.8. kademe yataiyor. makul değerde işe yaradı bence. hem sözünü ettiğim plastik koçtaş ta 5metresi 6 tl. birde koli bantı = 1 tl. 10 tl ye ses yalıtımı sağladım. hem ucuz hem kolay. tavsiye ederim.