Gönderen Konu: 2008 CIVIC HB ve SUNROOF  (Okunma sayısı 10506 defa)

Chimera

• Ziyaretçi
2008 CIVIC HB ve SUNROOF
« : Kasım 30, 2007, 10:56:58 ÖS »
Arkadaşlar iyi akşamlar,

geçen hafta perşembe günü aracımı teslim aldım ve servise sunroof nerde yaptırabilirim diye sordum ( honda damla ), onlarında dediği bu modele sunroof olmaz bunun de nedeni olarak tavanında çelik bar var o yüzden yapılmaz dendi...

ama honda civic hb reklamındaki araçta sunroof var hemde 2 tane...

servisin salladığı belli zaten, nerede sunroof yaptırabilirim güvenilir bir şekilde?

refleks

• The Power Of Dreams
Ynt: 2008 CIVIC HB ve SUNROOF
« Yanıtla #1 : Kasım 30, 2007, 11:00:10 ÖS »

Arkadaşlar iyi akşamlar,

geçen hafta perşembe günü aracımı teslim aldım ve servise sunroof nerde yaptırabilirim diye sordum ( honda damla ), onlarında dediği bu modele sunroof olmaz bunun de nedeni olarak tavanında çelik bar var o yüzden yapılmaz dendi...

servisin salladığı belli zaten, nerede sunroof yaptırabilirim güvenilir bir şekilde?

öncelikle  sitemize  hoş geldin  kendinizi  tanıtım bölümünde    ufak   forumu  doldurusan  seni  ve  aracını  daha  iyi  tanıya bilirz   sunroff  içinde     maslakta  sunroff  center  var  adamlar   bu  işi piiri  çelik  bar  olabilir  dogrudur  onu  kesip  kaydırıyorlar  ama  ne  kadar  saglıklı  oldugu  konusunda  pek   bilgim yok...

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
« Yanıtla #2 : Kasım 30, 2007, 11:01:08 ÖS »
bence bu işe hiç girmeyin

Chimera

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2007, 11:04:22 ÖS »

Arkadaşlar iyi akşamlar,

öncelikle  sitemize  hoş geldin  kendinizi  tanıtım bölümünde    ufak   forumu  doldurusan  seni  ve  aracını  daha  iyi  tanıya bilirz   sunroff  içinde     maslakta  sunroff  center  var  adamlar   bu  işi piiri  çelik  bar  olabilir  dogrudur  onu  kesip  kaydırıyorlar  ama  ne  kadar  saglıklı  oldugu  konusunda  pek   bilgim yok...

çok teşekkür ederim bu kadar kısa süredeki cevabınız için...

dediiğinizide yapıyorum hemen...

EkReM

« Yanıtla #4 : Kasım 30, 2007, 11:09:12 ÖS »
bence sakın bu işe girme derim.internette gördüğünüz sunroof değil moonroof(yanlış yazmış olabilirim)tur.bence gereksiz ama yinede siz bilirsiniz.illa yaptırıcam derseniz webasto marka tavsiye ederim.

Chimera

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 30, 2007, 11:17:52 ÖS »

bence sakın bu işe girme derim.internette gördüğünüz sunroof değil moonroof(yanlış yazmış olabilirim)tur.bence gereksiz ama yinede siz bilirsiniz.illa yaptırıcam derseniz webasto marka tavsiye ederim.

peki bu kadar ısrarla girme demenizin bir tecrübeye dayanan nedeni var mıdır?

EkReM

« Yanıtla #6 : Kasım 30, 2007, 11:31:17 ÖS »
en basiti bana göre aracın orjinalliği bozulacak.orjinal sunroof,larda su tahiyesi vardır sonradan yapılanlarda hiç zannetmiyorum.ilerleyen zaman içinde arabanı satmak istediğinde bu araba taklalı diye bak tavanı düzeltememişler sunroof takmışlar bile derler.tavanın ortasında çelik bar varsa geriye kaydırma diye bir şey olmuyor.direk kes at.fabrika boşuna koymuş zaten.bu ve bunun gibi bir çok sebep

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #7 : Kasım 30, 2007, 11:40:30 ÖS »

en basiti bana göre aracın orjinalliği bozulacak.orjinal sunroof,larda su tahiyesi vardır sonradan yapılanlarda hiç zannetmiyorum.ilerleyen zaman içinde arabanı satmak istediğinde bu araba taklalı diye bak tavanı düzeltememişler sunroof takmışlar bile derler.tavanın ortasında çelik bar varsa geriye kaydırma diye bir şey olmuyor.direk kes at.fabrika boşuna koymuş zaten.bu ve bunun gibi bir çok sebep

varsayımlar  üzerine  konuşuyon    takla   diyon  tavan düzeltilmiş  diyon kusura  bakma  ama  mahalle  aralarında  tamirciler  bile    bu  tarz  şeylerden  anlıyor  artık  satarken  problem  filan  çıkarmaz  hatta  albenisi  bile  daha  fazla  olur  çelik  bara  gelirsek  biz  ona  kuşak  diyoz  onu  kesip  aşagıya    dogru   kaydırılabiliyor  arkadaşımın   arabasından biliyom   büyük sunroff  taktırdık  ve  kuşagı  geri  alıdılar   onu  kesip  atmazsın  araçın   tavanı  çökmesin  engelliyor

EkReM

« Yanıtla #8 : Kasım 30, 2007, 11:49:28 ÖS »
ben varsayımlar üzerine konuşmuyorum.bildiğimi konuşuyorum.tavsiye ettiğin yerde bizde yaptırdık zamanın da olabilcek şeyleri söylüyorum.yoksa arkadaş yaptırmış veya yaptırmamış beni pek ırgalamaz.ayrıca buraya yazmak için yazmam.bildiğim bir şey varsa yazarım.o yüzden ki msj sayıma bir bak bence.sen veya abin ne kadar bu işin içindeyse bizde bu işin içindeyiz.bahsedilen araç 08 bi araç ve sunroof,lusu yok.sen 2. el almak istediğinde ne düşünürsün.benim gibi düşünen insanlar olabilir.

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #9 : Aralık 01, 2007, 12:41:49 ÖÖ »

ben varsayımlar üzerine konuşmuyorum.bildiğimi konuşuyorum.tavsiye ettiğin yerde bizde yaptırdık zamanın da olabilcek şeyleri söylüyorum.yoksa arkadaş yaptırmış veya yaptırmamış beni pek ırgalamaz.ayrıca buraya yazmak için yazmam.bildiğim bir şey varsa yazarım.o yüzden ki msj sayıma bir bak bence.sen veya abin ne kadar bu işin içindeyse bizde bu işin içindeyiz.bahsedilen araç 08 bi araç ve sunroof,lusu yok.sen 2. el almak istediğinde ne düşünürsün.benim gibi düşünen insanlar olabilir.

tamam abi  yaw  bu  kadar  kızmana  ve   sert  tepki  vermene  gerek  yok  bende    kendi  düşüncelerimi   ve  bilgimi  paylaşmak    istedim:)  sadece  daha  önce  2001 model ve 99 model  bir  hondaya  sunrof  yaptırdık  sorun çıkarmadı  ve  rahatlıkla  sattık  benim  yaşadıgım tecrübede  bir  sorun  çıkmadı..   bana   kalsa  2008  model  bir araça  sunroff  olayına  girmem burda  önemli  olan  bilgi  paylaşımı    bende  öle  herşeye  atlayan cevap  veren bir  insan degilim  1 sende 500 mesaj çok  degil  ve   bunun  katılımı  kendi   araçımla  ilgili...

EkReM

« Yanıtla #10 : Aralık 01, 2007, 02:13:24 ÖÖ »
kızmak yok canım hepimiz bilgi paylaşımı için burdayız ama şunuda unutmayalım burası türkiye olabilecek muhtemel problemleri yazdım yoksa amacım kimseyi kırmak değil senin yaptırdığın araçlarda problem çıkmamış olabilir ve senin yaptırmış olduğun araçlarda sunroof olması lağzım opsiyenel olarak ama bu araba öyle bir altarnatif şu an için yok

Chimera

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Aralık 01, 2007, 08:55:46 ÖS »
paylaşımlarınız için çok tşk ederim...

benim asıl kafamdaki soru; olduda yaptırdım, yaptırdıktan sonra tavanın orasından burasından ses gelir mi? yani ben habire yapan adamla papaz olmak durumunda kalır mıyım?

Hondaniel

« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2007, 09:22:09 ÖS »
ben hic girme derim. sunroof ya orjinalde olmalı yada hic olmamalı.
cunku orjinal sunrooflu aracların tavanları farklı.
sonradan yaptırırsan ne olur:

1.ses yapar ve su alır iceri.
2.aracın darbelere karsı mukavemeti azalır.
3.eger su drain(tahliye) devreleri yoksa tavanın cok cabuk çürür.

TTayfuNN

« Yanıtla #13 : Aralık 03, 2007, 01:32:57 ÖS »
Sunroof yaptıracağın araba şahin değil ki ucuza halledesin ve yaptıktan sonra güzel güzel kullanasın..Kasko konusunda bence sorun çıkar, ayrıca mühendisler arabayı yaparken sunroofsuz düşünüp, çizip öyle çıkarmışlar belki ileride sunrooflu modelleri çıkar ama bence yaptırma .

ŞEFİKA

« Yanıtla #14 : Aralık 03, 2007, 11:04:18 ÖS »

Arkadaşlar iyi akşamlar,

servıs kesınlıkle sallamıyor arkadasım
kulandıgımız araclar celık barlarla guzlendırılmıs bır ıskelete sahıp sen tavanı deldırdıgın zaman aracın basınc noktasını oldurursun en ufacık bır darbede cıddı hasara sebep olabılırsın

Volkanvti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Aralık 05, 2007, 09:21:09 ÖÖ »
benim bldiğim kadarıyla sunrooflu ve sunroofsuz araçların kasaları farkı ( çelik kuşak olayı )  eski bi araç olsa yaptır derim ama yeni için biraz bekle derim belki yapan yada deniyen olacaktır, yada sunroocenter la bi görüş ciddi bir firma sadece yapmış olmak için yapmazlar.

levent14

« Yanıtla #16 : Aralık 08, 2007, 10:30:10 ÖS »
fabrika cıkışı sunrofflu arabaların tavanı özel yapılmaktadır güçlendirmesi vs ona göre yapılmaktadır aynı araca bende sahibim sunroff olsa iyi olurdu tabi bende cok isterdim ama fabrika cıkışı sunroofsuz bi aracın tavan bütünlüğünü güvenlik kafesini bozmak cok yanlış bi durum dikkat et derim

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
« Yanıtla #17 : Aralık 10, 2007, 12:44:01 ÖÖ »
sunrooflar su alır :)
hiç gerek yok

heLLWeapOn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Aralık 10, 2007, 11:05:57 ÖS »
Tüm araçlar çelik barlar ile örtülmüştür tavan olarak siz bu barları kestirir iseniz büyük problemler yaşayabilirsiniz.Su alır falan filan ama en önemlisi ise yaptığınız kazada barların yerinden çabuk atmasıdır buda allah korusun ölümlü kazalara yol açmaktadır.Servis size en doğru bilgiyi vermiş.Eğerki illede sunroof diyorsanız neden elegance modelini seçmediniz onu düşünüyorum zaten sunroof aklınızda varmış?

tkaira

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Aralık 24, 2007, 09:18:50 ÖS »
elegance sedan çünkü arkadaşımız hb almış hb lerin ingilteredeki kasasında cam tavan war mercedes e serilerindeki gibi ortada toplanıp açılıyor.. bu konu hakkında kesin bir bilgim ve deneyimim olmamasına rağmen diyebileceğim açtığın sunroof büyük ihtimalle aracın kaporta garantisini bozacak.. ama emin olduğum aracın direncinin ciddi şekilde düşeceği allah göstermesin takla fln durumunda baya bi fark olur bence. ayrıca şasi nin direnci düşer esneme oranı artar. sonuçta çelik barlarla çapraz güçlendirilmiş bi bölgede delik açmaktan bahsediyoruz.. bendede civic hb war kanka gel sunroofsuz takılalım racing style  :emo

tolga_yoyen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 20, 2008, 02:12:20 ÖS »
arkadaşlar bende aynı sorunla karşılaştım reklam filmindeki arabanın direksiyonu
sagda avrupaya özel yapmışlar bize sunroofsuz göndermişler
benimde bir sorum olcak arabama neler yapabilirim modifiye olarak iç dış motor vb.