Gönderen Konu: 2005 HONDA CİVİC VTEC İES İÇİN LPG UYUMU PERFORMANS  (Okunma sayısı 32149 defa)

YASİN KOMUTAN

• POWER ON
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ben 2005 model 1,6 honda civic vtec sahibiyim ben aracıma sralı lpg düşünüyorum aracıma sıralı sistem olarak hangi marka önerirsiniz araca sistemın uyumu nasıl olur vede aracın performansı yakıtı ne olur cevaplarınız için cok tesekkür ederim saygılarımla

refleks

• The Power Of Dreams
Ynt: 2005 HONDA CİVİC VTEC İES İÇİN LPG UYUMU PERFORMANS
« Yanıtla #1 : Ekim 10, 2008, 05:04:20 ÖS »
sitede  murat  abimiz  kullanıyor  oldukçada  memnun arabanın  gidişi  filandan çok  güzel

YASİN KOMUTAN

• POWER ON
« Yanıtla #2 : Ekim 10, 2008, 07:51:46 ÖS »
EVT MEMNUN OLANLARI BENDE DUYMUŞTUM SAGOLSUNLAR AMA HANGİ MARKA LPG SIRALI SİSTEM ÖNERİRSİNİZ VEDE KM DE NE YAKAR

merburvehan

« Yanıtla #3 : Ekim 10, 2008, 08:22:57 ÖS »
Zavoli markası bi ara niyetlendim araştırdım bu markada karar kılmıştım...

ilkeronat

« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2008, 11:34:28 ÖÖ »
hep yazıyor, tavsiye ediyor ve kullanıyorum 2A Mühendislik BRC. :) gazı da Aygaz veya Shell.

altunparmak

« Yanıtla #5 : Ekim 12, 2008, 12:25:10 ÖS »
tek gecerim BRC, kullanan war 2003 1,6 es cokta mennun tavsıye ederım,

quelle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 12, 2008, 12:37:24 ÖS »
ben arabasını seven herkese LPG gibi sistemleri kullanmamalarını tavsiye ederim. O gazın değil kendisini tankını bile sokmam arabaya.

yiğit_2001_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 12, 2008, 02:09:32 ÖS »
bende kme marka var çok memnunum.çok zengin olmayan için lpg Allahın bir nimetidir derim.

miliitary01

« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2008, 05:48:21 ÖS »
valla bu sektörün en iyi markası prince dir ama çok pahalıdır.servis ağı sıkıntılıdır.hollanda markası prince den sonra en iyisi tartarini dir.%90 doğal gaza uyumlu hatta yeni çıkartıkları sistemle tamamen uyumlu diye duydum.sadece kazan değişiyormuş.diğer markalar az çok birbirinin ayarındadır.tartarini de çok pahalıydı bir aralar,ama baya kampanyalar yaptılar fiyatları aşağıya çektiler biraz daha uygun oldu.tartariniyi tavsiye ederim ben 1.5 senedir kullanıyorum.o kadar da araştırma yapmıştım zaten.hatta brc satan bir yer bile en iyisinin tartarini olduğunu söledi.bazı arkadaşlar konuşurlarken duyuyorum performans düşmüyor falan diyolar.performans düşüyor tabikide.çok bariz değil sadece.benim için bariz de efendi kullananların dikkatini çekmeyebilir.taktırırken kesinlikle kazanı simit kazan taktır!alışveriş merkezlerinin parklarına girmekte sıkıntı  yaşamazsın.anlamazlar yani.tüpüde unutuyorsun yani görünüşü bozmuyor.stepne nin oraya koyuyorlar canavar gibi oluyor.kapağınıda tampon altına gizliyorlar.anlaşılmıyor.benim araçta 2006 ls aynı kasa yani(2005 ies? ,es demek istedin sanırım )

adroit077

« Yanıtla #9 : Ekim 21, 2008, 12:13:36 ÖS »
Ben de LAVATO East modeli var gayet memnunum. BRC taktırmayı düşünüyorudum ancak arabayı LPG li aldım zaten takıldığı anda Lavato brc'den daha öndeymiş teknoloji olarak (takip ettiğim forumlardan çıkardığım yorumdur). Bildiğim birkaç hondacı daha var onlarda da Lavato var ve memnunlar. Benim çıkardığım sonuç Honda motor da Lavato lpg kiti olumlu sonuç veriyor. (OMVL diye bir marka var cliosu olan bir arkadaş taktırmış çok memnun.)

Gazdayken, performans olarak yokuşlarda biraz kayıp var gibi ancak bariz belli değil. Benzinle ualştığım performansa/yaptığım sürate lpg'de de ulaşabiliyorum.

İşin formülü aslında iyi veya ortalama marka (%25) + çok çok iyi usta (75) = iyi sonuç (%100). hangi marka olursa olsun iyi bir ustanın elinde değilse sonuç hüsran olur. o yüzden araştırıp yetkili servislerde en iyi usta hangisiyse ona gitmek lazım.

LPG, yakıt durumu: normal hava şartlarında 100 km.de (%65 şa [ort.90-95 hız, 2800-3000devir]+ %35 şi) 7-7,5 lt.

NOT: Bu işi aslında taksiciler daha yakından takip ediyorlar. Tanıdığın taksiciler varsa danışabilirsin.

Karar senin...

kazasız-keyifli sürüşler
« Son Düzenleme: Ekim 21, 2008, 12:17:54 ÖS Gönderen: adroit077 »

antonow

« Yanıtla #10 : Ekim 24, 2008, 02:06:52 ÖS »
ya arkadaslar allah askına araclarımız zaten cok az yakıo
nden lpgle ugrasıosunz aracın omrunden calıosunuz

antonow

« Yanıtla #11 : Ekim 24, 2008, 02:07:21 ÖS »
ben hayatta taktırmam aracıma lpg
tabı bu benım sahsı gorusum

yiğit_2001_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ekim 24, 2008, 07:28:42 ÖS »

ya arkadaslar allah askına araclarımız zaten cok az yakıo
nden lpgle ugrasıosunz aracın omrunden calıosunuz
herkesin çok parası yokiş. tabiki lpg benzinden çok daha ucuza mal oluyor bize.

antonow

« Yanıtla #13 : Ekim 25, 2008, 01:06:18 ÖÖ »
ıyıde dostum arac zaten cok az yakıo daha napcan werdıgın o lpg parası senın zaten kac depo benzın doldurman demek
cok yakan bı arac olsa eywalla ama yakmıo arac ıste

BLACK ORANGE

« Yanıtla #14 : Ekim 25, 2008, 08:40:40 ÖÖ »
benim arkadaşım BRC taktırdı ve gayette memnun. bana söylediği tek şey BRC nin beyini diğer markalara göre daha sağlam olduğu ve kışın donma yaptırmadığıdır. bu arada LPG  kışın donabiliyoda...

yiğit_2001_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ekim 25, 2008, 12:09:45 ÖS »
az binen için en mantıklısı senin dediğin fakat çok gezen için lpg çok iyi.

yiğit_2001_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ekim 25, 2008, 12:11:58 ÖS »

benim arkadaşım BRC taktırdı ve gayette memnun. bana söylediği tek şey BRC nin beyini diğer markalara göre daha sağlam olduğu ve kışın donma yaptırmadığıdır. bu arada LPG  kışın donabiliyoda...
kışın donabilir diyorlar ama erzurumda yaşıyom daha donmadı demekki çok daha soğuk havada oluyor -40 falan. -35 i hemen hemen her yıl görüyom ben::)

BLACK ORANGE

« Yanıtla #17 : Ekim 25, 2008, 03:04:35 ÖS »
ben kme markasını ilk defa duydum. bu arada ben fazla lpg yi sevmediğimden ilgilenmiyorum...

mcanery

« Yanıtla #18 : Ekim 26, 2008, 10:35:09 ÖÖ »
bir usta hondalara en iyi uyumu stafanelli sağlıyor demişti. ben de karar aşamasındayım. aylık 350YTL benzin zorluyor adamı.

fdtenten

« Yanıtla #19 : Ekim 26, 2008, 11:38:27 ÖÖ »
arkadaşlar merhaba foruma yeni kayıt oldum, konuyu googledan gördüm ondan geldim yanınıza:) aracım 1,6 honda civic ies 2001 model aracıma 3 gün önce lpg taktırdım. tabi taktırmadan önce çok araştırdım; honda marka araçlara en uyumlu kit KME marka lpg kiti. arkadaşımda 1,4 civic var o taktıralı 1 yıl oluyor hiçbir sorun yaşamadı, bazı lpg markaları honda larda arıza ışığı yakıyor!!! ve bunu ayar yapılsa bile söndüremiyorlar, kme de bu olmuyormuş bende yeni taktırdım görücez bakalım... ama arkadaşımda sorun çıkmadı... bir de lpg de önemli olan marka değil araca uyumlu olmasıymış!!! araştırırken birçok usta bana böyle söyledi, bende o şekilde araştırma yaptım ve kme de karar verdim.... bir sorun yaşarsam burada bildiririm, ayrıca sorusu olan arkadaşlar çekinmeden mail filan atabilirler... saygılarımla...

ilkeronat

« Yanıtla #20 : Ekim 27, 2008, 06:40:26 ÖÖ »

arkadaşlar merhaba foruma yeni kayıt oldum, konuyu googledan gördüm ondan geldim yanınıza:) aracım 1,6 honda civic ies 2001 model aracıma 3 gün önce lpg taktırdım. tabi taktırmadan önce çok araştırdım; honda marka araçlara en uyumlu kit KME marka lpg kiti. arkadaşımda 1,4 civic var o taktıralı 1 yıl oluyor hiçbir sorun yaşamadı, bazı lpg markaları honda larda arıza ışığı yakıyor!!! ve bunu ayar yapılsa bile söndüremiyorlar, kme de bu olmuyormuş bende yeni taktırdım görücez bakalım... ama arkadaşımda sorun çıkmadı... bir de lpg de önemli olan marka değil araca uyumlu olmasıymış!!! araştırırken birçok usta bana böyle söyledi, bende o şekilde araştırma yaptım ve kme de karar verdim.... bir sorun yaşarsam burada bildiririm, ayrıca sorusu olan arkadaşlar çekinmeden mail filan atabilirler... saygılarımla...

brc de yakmiyor. tecrubeyle sabittir.

bay_apo_06

« Yanıtla #21 : Ekim 27, 2008, 08:43:27 ÖÖ »
slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım herkese merhaba... benim bi sorunum var yardımcı olurmusunuz?bende 2007 cıvıc dreem var 100km de 9.8 yazıo sureklı bu yakıtın ne yaktını nası anlarım şimdiden teşekkur ederim..

yiğit_2001_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ekim 27, 2008, 08:47:48 ÖS »

bende kme var çok memnunum ama arıza yaktı::((

fdtenten

« Yanıtla #23 : Ekim 28, 2008, 08:02:18 ÖS »
hocam ben esenler de taktırdım kme yi arıza ışığı yanmadı... ayarının düzgün yapılması lazımmış, yani takan yerin tecrübeli olması lazımmış bende 1 haftadır yanmadı valla işallah da yanmaz. bir de aklıma geldi alığımda aracın 2. oksijen sensörü arızalıydı!!! servis fiyatı 510 ytl ama sakın kanmayın!!! ben gittim ikitelli sanayiye araştırdım dolapdere, güngören sanayileri filan dolaştım ama yok, bosh da var ama garanti vermiyo ışığı söndüreceğine bende kendi tamircime gittim toplam 250 ytl ye hallettim hemde orjinal sensörle, servis bazı tamircilere indirimli parça veriyomuş... o şekilde hallettik, eğer başınıza gelirse (işallah gelmez) hertürlü yardımcı olurum... saygılar.

gogo61

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Kasım 10, 2008, 11:04:01 ÖS »
bende 2005 civic 1.6 es otomatik var, tartarini sıralı lpg takılı. dağda bayırda inişte çıkışta canavar gibi. performans süper. yakıt lpg fiyatı 1.75 iken yaklaşık 1,30 ytl/km idi, şehir içi daha yüksek tabi. sabahları soğukta falan sorun yaşamıyorum saat gibi motor gerekli sıcaklığa geldiğinde tüp aktif oluyo performans çok yüksek. tabi kullanıcıya göre fark eder, hava nasıl olursa olsun akşamları kontağı kapatmadan önce 5 dk. kadar benzinde sürüyorum. şu an tank tam boşken 50 liralık lpg alarak trabzon - ordu arası gidiş geliş 400 km yapabiliyorum. her haftasonu bu yolu yaptığım için hatrı sayılır bi tasarruf sağlıyorum.

hazır yeriyken, kullananabilene otomatik vites manuelden daha karlıdır. 1000 devirde dolaşırsan heralde çok yakar. yanlış anlaşılma olmasın sadece bu dillerde kalan otomatik çok yakar lafına taktım :) ayrıca abs + motor freni tek hareketle çok kolay olduğundan, şehir içinde sağ el + sol el hareketleri ile kalori kaybettirmediğinden ve bu gibi bi çok sebepten otomatik vites öneririm. vites tercihi yapacak arkadaşlara bi kere daha düşünmelerini öneririm :) şimdi illaki manuel takılan arkadaşlardan bazıları "daha zevkli" ya da "benim gibi kalkamazsın" diyeceklerdir.. yakında olan arkadaşlarla drag drift her türlü takılabiliriz :)

saygılar, sevgiler, az yakıt çok mesafeli günler..