Gönderen Konu: 2004 (makyaj öncesi) model Civic ve performanslı halojen  (Okunma sayısı 4194 defa)

BRAVEHEART

2004 (makyaj öncesi) model Civic ve performanslı halojen
« : Aralık 28, 2007, 01:07:45 ÖS »
Merhaba,
Başlangıçta Xenon kit almaya heveslendim ANCAK stok farda ışığı çok dağıttığından ve kaiteli mercekli far da alınırsa bu kez toplamda en az 650YTL'ye mal olacağından vazgeçtim. Bunun yerine stok farda performanslı halojen ampul kullanmaya karar verdim.
2004 makyajdan önceki model HONDA Civic'e hangi H tip OSRAM Nightbreaker uyar?
Bu Civic'de kısa+uzun far tek ampulde sağlanıyor bildiğim kadarıyla.

Aracın kitapçığında ampul tipi olarak 12V 60/55w H4/HBxx (xx neydi, tam hatırlayamadım) yazıyor.
H4 tamam da, devamında yer alan /HBxx nedir ki? Şu xx yerde yazan rakamlara bir kez daha baksam iyi olacak.

Yine aynı özelliklerde, yani 12V 60/55W, NARVA H4 12V RPW 4500K da buldum.
http://urun.gittigidiyor.com/ISTE-GERCEK-BEYAZ-ISIK-NARVA-H4-12V-RPW-4500K_W0QQidZZ7072323
Aslında yağmurlu, karlı, veya sisli havalarda aydınlatma performansı beğenilMEyen tam beyaz ışık istemiyorum.
Benim için önce işlevsellik-performans, yani etkili aydınlatma gücü, sonra görsellik, yani beyazımsı ışık.
Sizce OSRAM Nightbreaker mı, yoksa bu NARVA mı? Ne dersiniz?

BRAVEHEART

Ynt: 2004 (makyaj öncesi) model Civic ve performanslı halojen
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2007, 04:22:59 ÖÖ »

http://www.osram.com/osram_com/Consumer/Automotive_Lighting/Products/Headlights/NIGHT_BREAKER/index.html
The ideal lamp for drivers who want to drive with more light for greater safety.
Thanks to a newly-developed high output coil and the blue ring coating, the headlight lamps of the NIGHT BREAKER product family
shine up to 90% more light on the street*
put out up to 10% whiter light*
*compared to standard lamps on the market
YANİ:
Daha fazla güvenlik için daha fazla aydınlatma isteyen sürücüler için ideal ampül.
Yeni geliştirilen yüksek çıkışlı sarmal ve mavi halka kaplama sayesinde, NIGHT BREAKER ürün ailesinin far ampülleri;
yolda %90'a varan daha fazla ışıkla aydınlatır.*
%10'a varan daha beyaz ışık sağlar.*

*piysadaki standard ampüllere kıyasla.

NOT: LÜTFEN REKLAM OLARAK ALGILAMAYIN. >=ok
Sitesinde yazılanlar doğruysa, şu anda 55wattlık en güçlü aydınlatan far ampülü bunlar.
Ben de bulursam alacağım AMA buralarda bulunmuyor henüz.  <783^2

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2007, 03:10:17 ÖÖ »
Ben Narva kullanıyorum roleli sistem yapıldı aracıma 8000k xenon'dan daha iyi aydınlatıyor şu anda...

Araç H4 merceksiz 02 civic hb

BRAVEHEART

« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2007, 12:18:57 ÖS »
Resimler çıkmamış, düzeltiyorum:

http://www.osram.com/osram_com/Consumer/Automotive_Lighting/Products/Headlights/NIGHT_BREAKER/index.html
Daha fazla güvenlik için daha fazla aydınlatma isteyen sürücüler için ideal ampül.
Yeni geliştirilen yüksek çıkışlı sarmal ve mavi halka kaplama sayesinde, NIGHT BREAKER ürün ailesinin far ampülleri;
yolda %90'a varan daha fazla ışıkla aydınlatır.*
%10'a varan daha beyaz ışık sağlar.*

*piysadaki standard ampüllere kıyasla.

NOT: LÜTFEN REKLAM OLARAK ALGILAMAYIN. >=ok
Sitesinde yazılanlar doğruysa, şu anda 55wattlık en güçlü aydınlatan far ampülü bunlar.
Ben de bulursam alacağım AMA buralarda bulunmuyor henüz.  <783^2
[/quote]

pasa35

« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2007, 08:11:12 ÖÖ »

ben mtec kullanıyordum memnunmdum fakat yamurda görüş sıfır,çakma çin malı xenon almak bence daha mantıklı 150 ytl kadar düştü  >%6rol

kullandığınız mtec 6000k mı yoksa 8000k mı??bende yakın zamanda 6000 almayı düşünüyorum ve herkesin söylediği 8000 yağmurda 6000den cok daha kötü.sizinki kaç acaba

BRAVEHEART

« Yanıtla #5 : Ocak 02, 2008, 04:57:17 ÖS »
EVET, öneriler doğrultusunda, en sonunda, www.OTOPOL.com.tr 'ye Philips X-Treme Power'ın yarı fiyatına olduğunu görünce, 1 çift OSRAM NightBreaker H4 siparişi verdim.  INŞALLAH vaktinde ve sağlam olarak elime ulaşır.

BRAVEHEART

« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2008, 04:20:50 ÖÖ »
EVET, en sonunda. Geçtiğimiz Cumartesi günü OSRAM Nightbreaker H4'ler elime ulaştı. Bir oto-elektrikçisine taktırdım. AMA far yükseklik ayarını yapamadılar. Mecburen dün sabah ilk iş yetkili HONDA servisine gidip, far yükeklik ayarlarını da yaptırdım. OSRAM Nightbreaker'ların aydınlatması orjinal ampullerden daha iyi, renk de daha beyazımsı sarı AMA tam beyaz değil. Zaten halojenlerde tam beyaz ışık, kışın yağmurda, sisde, karda hiç verimli olmadığı söyleniyor. Nighbreaker'ın aydınlatmasına "SÜPEERRR!" diyebilmem için henüz erken, tam karanlıkta kullanmam lazım biraz.