Gönderen Konu: 2003 model honda accord 2000 cc aracın motor yağı kapasitesive yağ numarası?  (Okunma sayısı 6918 defa)

serkanbilgin

Merhaba arkadaşlar, 2003 model honda accord  2000 cc aracım kaç litre motor yağı alıyor vede kaç numara motor yağı kullanmak lazım ben 10 40 kullanıyorum yarı sentetik. aracım lpg li tam sentetik 5 40 kullansam nasıl olur istanbulda yaşıyorum teşekkürler

gronholm_07

aracınız ıcın en dogru yag mobil1 0w-40 ancak 5w-40 ta ıkıncı tavsıyedır. ılerleyen zamanlarda gecebılırsınız. 4.3 lt koymanız gerekıyor. yag fıltresınınde orjınal olmasına ozen gosterın hondalarda cok onemlıdır

serkanbilgin

o 40 çok ince olmazmı istanbulda hava eksilere pek düşmez biliyorsunuz

gronholm_07

10w-40 ve 0w-40 ıkı yagında kalınlıgı aynıdır. kalınlık ıkıncı derecedır. ılk derece ıse akıskanlıktır. sız 0 numara koyarak daha akıskan bır yag kullancaksınız halıyle daha cabuk yaglama yapacak bır vızıkozıtelı yag kullanmıs olucaksınız.
hava kosulları ıcınse +40 -40 derece baz alınır.

06FAT68

ben mobil 5-30 kullandım 4,3lt gibi bişi aldım filitrem orjinal servisten aldım ama bu aralar honda servisleirnin  kampanyası var yağ ve yağ filitresi bedava + işçilik %30 indirimli 2006 model altı araçlar için 30 nisan son gün

gronholm_07

ben mobil 5-30 kullandım 4,3lt gibi bişi aldım filitrem orjinal servisten aldım ama bu aralar honda servisleirnin  kampanyası var yağ ve yağ filitresi bedava + işçilik %30 indirimli 2006 model altı araçlar için 30 nisan son gün
kullanmıs oldugunuz yag super 3000 serıes full sentetık sehır ıcı kullanım ıcın harıka bır yag. servıslerdekı yaglarda kampanya olabılır gayet guzeldır ancak kac numara yag koyduguna bakmak lazım

chevasil

gronholm hocam affına sıgınarak bende bir soru sorayım ben gecen sene castrol magnatec 10-40 yag koydular memnundum ama sizin tavsiyeniz nedir. arac 1.4 is sedan 2000 model 155.000 km'de lpg yeni takıldı 2 ay oldu.

gronholm_07

Estagfurullah normalde 0w-40 kullanmanız gerekiyor ancak önce mobil 5w-40 kullanın tam sentetik bir yağa gecmis olun

serkanbilgin

5 40 tam sentetik castrol edge aldım 4 litre. 4 litre yeterli gelmezmi? ayrıca 250 ml motorsilk aldım onuda koyacağım

gronholm_07

hayırlı gunlerde kullanın. motor yagı katkı urunlerı kullanarak motorunuzA zarar verıyorsunuz. bılgılerınıze. katkı urunlerı kısa vadede urunlerdır.

alibaba75

servis 10 40 kullanıyor biz kendimiz 5 40 veya 0 40 yağı getirsek servis bu yağı koyar mı çünkü bakımları serviste yaptırmayınca garanti dışına çıkıyor 

gronholm_07

Servisler 10w-40 tan daha çok kazandığı için 10w-40 kullanıyor. Hayır bu yağı dokeneyiz derlerse sizin döktüğünüz yağda jaso onayı var mı yoksa sizi şikayet ederim deyin

serkanbilgin

motorsilk katkı değil ve ayrıca 250 ml az baya koydum. katkılara bende karşıyım. istanbul için hava eksilere düşmediği için 5 40 yeter diye düşündüm tam sentetik koydum. yarında serviste şanzıman yağını değiştireceğim yağ ve işçilik toplam 105 tl dediler uygun geldi fiyat.

serkanbilgin

Motorsilk yağın performansını geliştirmeye yada zenginleştirmeye çalışan bilinen yağ katkı maddelerinden değildir. Yağ katkı maddesi urunleri sık sık kullanılmalıdır çünkü atıl olduklarından kalıcı olmayan ve tortu bırakan yağlardır.Motorsilk ise en etkin aşınmayı engelleyen urun olduğu bağımsız laboratuar testleriyle kanıtlanmıştır ve makine bakımı bir makinenin hayatı boyunca sürer. Yani Bir kere kullandığınız takdirde 150.000 km aracınızı koruma altına alır.