Gönderen Konu: 1993 ex aldım  (Okunma sayısı 1950 defa)

utku

1993 ex aldım
« : Eylül 10, 2008, 08:41:10 ÖS »
slm arkadaşlar.sonunda  hondamı aldım.94 ex.ruhsatta motor hacmi kısmı boş fakat temiz kağıdında 1590 yazıyor.yani bu durumda 1.6 olmuş oluyor.ben ex ler 1.5 oluyor sanıyordum.artı BG de yazmıyor.sizce kaç beygirdir bilen var mı?16 v dedi satan arkadaş.çekişi beni gayet memnun etti.araç otomatik vites.kronik sorunları var mıdır?özellikleri nelerdir,nasıl sürmeliyim (sadece D4 e takıyorumDAHA ÖNCE OTOMATİK KULLANMAMIŞTIM),şanzuman yağını değiştirsem faydası ne olur ve hangi marka?triger değişmiş,radyatör değişmiş,radyatörü kendi isteğiyle değiştirmiş bu arada korozyon vardır diye,sizce viraş çubuklarını değiştireyim mi?ne gibi işlemler yapayım ki rahat bineyim.Tüm bu merak ettiğim hususlara sabırla tek tek bilgi yazarak beni aydınlatacak bu kasa civic den iyi anlayan arkadaşlarımın desteklerini ve açıklamalarını görmekten mutlu olurum.SAYGILARIMLA....

SlowBlow

Ynt: 1993 ex aldım
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2008, 01:48:54 ÖÖ »
hayırlı olsun kardeş bende de 93 el var düz vites gercı ama şuna aydınlık getiriyim araba 1.5 ve 90 bg cıvarı teknık bılgı olarak,araba zaten o yaşa gore alınacak en harıka arabadır cok guclu ve yol tutuşu cok sağlam ne dıyım baska d4 de kullanman gerek zaten bı marka vardı unuttum ama ıyı bı sanzıman yagı tabıkı faydalı olur zaten otomatık şanzımanda en sağlam araba hondadır kolay kolay bi skıntısı olmaz duzgun kullanılmışsa neyse hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

OzzWoLF

« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2008, 09:05:03 ÖÖ »
hayırlı olsun kardesim

apr_35bucuk

« Yanıtla #3 : Eylül 11, 2008, 11:20:53 ÖÖ »
hayırlısı olsun güle güle kullan kardeşim