Gönderen Konu: 1.6 ies'de pioner teybi kontağa bağlamak  (Okunma sayısı 3561 defa)

bilginbozkurt

1.6 ies'de pioner teybi kontağa bağlamak
« : Aralık 30, 2014, 10:28:47 ÖS »
Merhabalar arkadaşlar,
Teyb kontağa bağlı değilken çok fazla enerji çekiyordu. Uzun süredir sigortasını çıkartmış vaziyette teypsiz duruyorum.
Şimdi teybi kontağa kendim bağlamak istiyorum. Temel mantık olarak sarı kabloyu (hafızayı) yine aküden direkt gelen beslemeye bağlı bırakacağım. Teybin enerjisini ise kontaktan gelen beslemeye bağlayacağım. Siyah kablo da eskiden olduğu yere bağlı kalacak. Fakat kontaktan gelen enerjiyi nereden çekebileceğimi bilmiyorum. Aklıma çakmak geldi ama arka kısmına nasıl ulaşacağımı bilemedim.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Herkese hayırlı sürüşler...

oktayoo

• Oktay
Ynt: 1.6 ies'de pioner teybi kontağa bağlamak
« Yanıtla #1 : Aralık 31, 2014, 11:17:14 ÖÖ »
teyp soketinin orada kırmızı kablo mevcut zaten,sizdeki durmuyor mu? sarı kablo (hafıza,direk voltaj),kırmızı kablo kontaktan gelir.

bilginbozkurt

« Yanıtla #2 : Ocak 02, 2015, 01:30:34 ÖS »
Merhaba,
Cevabınız için teşekkürler.
Durumu daha iyi ortaya koymak için teyibin arkasından bi foto çektim.
http://imgur.com/SqZ3JSN
yorumunuzu bekliyorum.
İyi çalışmalar.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Ocak 02, 2015, 03:02:06 ÖS »
yanlış yerin resmini çekmişsiniz,teybi söktükten sonra araçta kalan soketin(kabloların) resmi lazım.

-Sizin hafıza ve güç girişi dediğiniz yer siyah kablo fm radyo ANTEN girişi,
-Bunlar ne bilmiyorum dediğiniz teybin rca çıkışları ;onlar eğer varsa aracınızda anfiye gider.
-Hoparlör dediğiniz yer esas soket ; tüm bağlantılar buradan yapılıyor hafıza(sarı kablo)+kontaktan gelen voltaj(kırmızı)+remote kablosu anfi varsa(mavi)+şase (siyah) ve hoparlör çıkışları(farklı renklerde olur)

Konuya çok hakim değilseniz yanlış bişey yapıp sigorta vs. attırmayın.bilen birine bağlatın 10dk.da halleder.
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2015, 03:04:02 ÖS Gönderen: oktayoo »

bilginbozkurt

« Yanıtla #4 : Ocak 02, 2015, 03:25:31 ÖS »
Açıkçası evet konuya çok hakim değilim.  <nohapy
Ama öğrenme konusunda bastırılamaz bir hevesim var  >=ok
Açıklamalar çok işime yaradı. Çok teşekkürler.
Belki bu seferlik ustaya gidip öğreninceye kadar ona yapışmak en iyisi. :-k
İyi çalışmalar.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #5 : Ocak 02, 2015, 04:42:53 ÖS »
heves varsa aşılamayacak engel yok! :) kolay gelsin.

conkim

• conkim
« Yanıtla #6 : Ocak 02, 2015, 05:02:11 ÖS »
Aynı durum benimde başıma gelmişti hafıza ve diğer enerji kablosunu direk bir kabloya bağlamıştım sürekli akü zayıflaması oluyordu ve teyp kontağı takmadanda açılabiliyordu sonra kontaktan Mar pozisyonunda enerji veren bir kablo var teybin normal enerjisini ona direk gelen enerjiyi ise hafıza kablosuna bağladım şimdi çok iyi hem kontağı tam açmadan park halinde müzik dinliyorum hemde uzun zaman kullanmayınca aküyü bitirmiyor.

bilginbozkurt

« Yanıtla #7 : Ocak 04, 2015, 06:10:59 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,
Bugün kontaktan gelen güç kablosunu buldum. Teybin güç kablosunu buraya bağladım. Hafıza ve nötr de eski yerlerinde kaldılar. Kontaktan gelen kabloda enerji varmı diye kontağı açıp kontrol ettim (multimetreyle). vardı. Fakat o arada kırmızı kablo sokete giriği yerden çıktı. Ben de yanlışlıkla sokette doğru yerine değil bir alttaki kısma taktım. Fakat ne olduysa oldu ve kontaktan gelen kablodaki enerji kayboldu. Acaba bir sigorta sorunu mu bilmiyorum. teyipte bişey var mı diye bilmediğim için yine eski haline alıp teyibi denedim. Çalıştı. Teyipte sorun yok.
Şimdi ne yapmalı?
Sigortaları tek tek deneyeyim mi acaba?

conkim

• conkim
« Yanıtla #8 : Şubat 19, 2015, 04:48:23 ÖS »
Büyük ihtimal sigorta atmıştır bizim eg kasalarda motor tarafındaki sig. kutusunda teyp sigortası büyük ihtimal sizinki de oradadır.bi kontrol et bulamazsan internetten servis kitapçığından bak hatta o sayfanın çıktısını alıp torpidoya koy ben öyle yaptım lazım oluyor.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #9 : Şubat 19, 2015, 05:08:37 ÖS »
atık olan sigortayı bulup değiştir,düzelir.