Gönderen Konu: 1.6 gri iesi beyaza kaplatmak  (Okunma sayısı 1671 defa)

independent

1.6 gri iesi beyaza kaplatmak
« : Mart 10, 2012, 09:01:31 ÖÖ »
arkadaşlar kaç zamandır aklımdaydı ama bugünlerde biraz daha ciddi düşünmeye başladım malum yaz geliyo iyi bişeyler yapmamız lazım hondamıza  :lovee biraz baktım bilge edindim bu iş 300-800 arası değişiyo onda sorun yok ruhsata işletme 77 lira falan yeni ruhsat çıkartcaz ama aklıma tek takılan sorun şu arabada belden aşağı boya var eğer kaplatırsam belki gün gelir kaldırırsam boyada kalkar mı birde kaç sene gider bu kaplatma birde satmaya kalksam o renkte ne kadar sorun yaparlar ? şimdi bazı arkadaşlar git boyat diyecek.. komple boya yapmamız lazım mecbur o da kafadan 2 bin görür yani mantıklı bi işlem değil bence sizin görüşleriniz neler kaplatma konusunda

gecetilkisi

Ynt: 1.6 gri iesi beyaza kaplatmak
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2012, 09:16:36 ÖÖ »
aslına bakarsan iyi fikir kalkma sırasında boya kalkması sorun olmaz.gri de guzel bence. bişeyler yapmak istiyorsan yürürüne motor ateşleme sistemine yap kafan rahat olsun....

independent

« Yanıtla #2 : Mart 10, 2012, 09:33:15 ÖÖ »
alırken de çok aradım beyaz rengi ama kismet olmadı tamam gri renkte güzel ama beyaz ayrı bi güzel benim gözümde.. motorla fazla ilgilenmiyorum aslında hava filtresi artı kule gergisi ile bitirir işi.. ama ilk önce dışını halletmem lazım

piscocuk

« Yanıtla #3 : Mart 11, 2012, 02:28:31 ÖS »
300-800 tl arası bişey yazmışsınız..gerçekten bedava..çünkü istanbulda bu kaplamalar neredeyse komple boya fiyatına

civicci35

« Yanıtla #4 : Mart 13, 2012, 02:07:05 ÖÖ »
kardeşim sağlam sanayi çevren yoksa 800tldiyen yere aracını kaplatma pişman olursun.öncelikle kaplama işi basit bir iş değil harbi ince işçilik ve özen isteyen bir iş öyle 500-600'a falanda mal olmuyor.nette gördüğün reklamlara falan inanma profosyonel bir işçilik ile maliyeti minimum 1200tl.nin üzerinde ruhsata işletme dahil...kullanılan malzeme çok önemli renk solması,plastik aksam üzerinde atmalar yaşama ihtimalin yüksek.ayrıca araç üzerindeki orjinal olmayan tüm boyayı sökmek istediğin zaman kaldırır.bide oraları boyatmak zorunda kalırsın kaplama aracı satarken zorlanırsın çok ellenmiş hırpalanmış olarak algılanır malum boya takıntısı olan bi memlekette yaşıyoz.kaplama işlemi en az 2gün sürer aklıma gelenler bunlar.saygılar

independent

« Yanıtla #5 : Mart 18, 2012, 07:16:20 ÖS »
yok biraz daha mantıklı düşününce akıllı fikirmiş gibi gelmiyor artık fiyatlar dediğimden daha fazla istediler mantıklı olan arabanı satıp yeni istediğin rengi alacaksın yada arabamı gri renkte sevmeye çalışcam

bymurat___61

« Yanıtla #6 : Mart 18, 2012, 08:31:25 ÖS »
Aynı durum bende de var cok aradım bulamadım bende seneye ciddi bir şekilde düşünüyorum beyaz kaplatmayısuan 150 km de 5 sene 250 km kadar binmeyi planlıyorum üstüne biraz koyup beyaz bir vtec2 bulamazsam 2 sene içinde bende kaplatacam :)