Gönderen Konu: '08 Civic HB Chip Tuning  (Okunma sayısı 4903 defa)

ZoDi4c

• Ziyaretçi
'08 Civic HB Chip Tuning
« : Temmuz 09, 2009, 01:14:17 ÖS »
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi '08 honda civic Hb aracımın vitesinin i-shift olmasından oldukça rahatsızım. internette gezerken istanbulda bi ustamızın chip yazarak bu vites geçiş aralığını düzene soktuğunu öğrendim. size iki şey sormak istiyorum. Birincisi Chip yazdırdığım zaman arabanın garantisi %100 bitiyormu? İkincisi olarakta istanbuldaki arkadaşlardan ricam, acaba İstanbul-maslak'taki PERFORMANS TUNİNG'i bilen duyan tanıyan varmı acaba.Arkadaşla görüştüm %50 ye kadar problemi çözebilirim diyor.  >=ok Önerilerinizi bekliyorum.

TC 400

Ynt: '08 Civic HB Chip Tuning
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2009, 04:28:01 ÖS »
:D fake ;)

ZoDi4c

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2009, 04:37:11 ÖS »
fake derken, mümkün deil yapılamazmı demek istiyosun :)

ForEnginePOWER

« Yanıtla #3 : Temmuz 09, 2009, 04:41:00 ÖS »
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi '08 honda civic Hb aracımın vitesinin i-shift olmasından oldukça rahatsızım. internette gezerken istanbulda bi ustamızın chip yazarak bu vites geçiş aralığını düzene soktuğunu öğrendim. size iki şey sormak istiyorum. Birincisi Chip yazdırdığım zaman arabanın garantisi %100 bitiyormu? İkincisi olarakta istanbuldaki arkadaşlardan ricam, acaba İstanbul-maslak'taki PERFORMANS TUNİNG'i bilen duyan tanıyan varmı acaba.Arkadaşla görüştüm %50 ye kadar problemi çözebilirim diyor.  >=ok Önerilerinizi bekliyorum.
vites geçisi derken neyi hoşunuza gitmedi onu anlayamadım her vites değişimini 3000Rpm in üzerine çıkmadan yaptığı mı hoşunuza gitmio

canguder

« Yanıtla #4 : Temmuz 09, 2009, 04:45:31 ÖS »
bizim araçlara yazılım uygulaması yapılamıyor. yanlış yüklenecek bir yazılım hem aracı garanti dışı bırakır hemde düzelmeyecek sorunlar yaratabilir. kasaplara aracınızı teslim etmeyin.

ZoDi4c

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 09, 2009, 04:47:39 ÖS »
üstad vites geçişi derken , yarı otomatik şanzuman olduğu için vites değiştirirken araç öne doğru bi yığılma yapıyor. Performans olarak çok kötü.

ZoDi4c

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 09, 2009, 04:49:32 ÖS »
bizim araçlara yazılım uygulaması yapılamıyor. yanlış yüklenecek bir yazılım hem aracı garanti dışı bırakır hemde düzelmeyecek sorunlar yaratabilir. kasaplara aracınızı teslim etmeyin.
kasaplara teslim etmemek için zaten istanbulda tanıyan varmı diye sordum :S bu arada bilgi için teşekkürler.

TC 400

« Yanıtla #7 : Temmuz 09, 2009, 04:55:44 ÖS »
eger performans ıstıyorsan tek yapabılıcegın asırı besleme olucaktır...

ZoDi4c

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 09, 2009, 05:00:40 ÖS »
eger performans ıstıyorsan tek yapabılıcegın asırı besleme olucaktır...
ne kadar performans olursa olsun , vites geçişlerindeki yığılma olayını çözemedikten sonra tam verim alamıyacağımız kanısındayım.beni sinir eden nokta vites geçişleri :(

merburvehan

« Yanıtla #9 : Temmuz 11, 2009, 03:27:22 ÖS »
Chip yazılımı yok hiç boşuna deneme paran gider 800tl 1000tl civarı para istiyolar ama sonrasına garanti vermiyolar...

ForEnginePOWER

« Yanıtla #10 : Temmuz 14, 2009, 08:16:33 ÖS »
Vites değiştikten sonra isterse 8000Rpm de olsun hemen gaz kesio yani
Yani Aile tarzı bir kullanımaa çekio araç kendini sen de Spor kullanamıosun anladım diğer 08 HB lerdede mi bu sorun var araştırdınmı abicim

ZoDi4c

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Temmuz 14, 2009, 10:52:25 ÖS »
Vites değiştikten sonra isterse 8000Rpm de olsun hemen gaz kesio yani
Yani Aile tarzı bir kullanımaa çekio araç kendini sen de Spor kullanamıosun anladım diğer 08 HB lerdede mi bu sorun var araştırdınmı abicim
Üstad araştırdım, bütün i-shiftler bu şekilde.Çözüm arıyorum ama herhalde bi çözümü yok.

canguder

« Yanıtla #12 : Temmuz 15, 2009, 07:50:53 ÖÖ »
ben bazı videoları izledim evet resmen yığılma yaşanıyor. civic sedanda kullanılan f1 şanzıman olsaydı kesinlikle daha iyi hızlanma elde edilirdi. bence hb alınacaksa manuel alınmalı.