Gönderen Konu: 05 vtec 2 için hava filtresi(2.el) ne önerirsiniz?  (Okunma sayısı 5178 defa)

et302gti

05 vtec 2 için hava filtresi(2.el) ne önerirsiniz?
« : Ekim 26, 2009, 01:19:08 ÖÖ »
başlıktanda belli olcağı gibi filtre almak istiyorum, yardımlarınızı bekliyorum...şimdiden teşekkürler...

SONE-R

Ynt: 05 vtec 2 için hava filtresi(2.el) ne önerirsiniz?
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2009, 07:11:06 ÖÖ »
Simota Aero Form...

atahan

« Yanıtla #2 : Ekim 26, 2009, 09:38:53 ÖÖ »
evet bende simota aeroform kulaniorum çok memlunum  tavsiye edilir.

merburvehan

« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2009, 09:35:57 ÖS »
Ses için falan takıcaksan hiç takma boşuna...

et302gti

« Yanıtla #4 : Ekim 28, 2009, 10:53:27 ÖS »
Ses için falan takıcaksan hiç takma boşuna...
illaki istememdeki en büyük neden ses, ses alabilcem bi filtre yok mu???

SONE-R

« Yanıtla #5 : Ekim 29, 2009, 04:00:05 ÖÖ »
sesi boşver hocam.. performansa bak sen...

statik

« Yanıtla #6 : Ekim 30, 2009, 07:33:44 ÖS »
performans olmuyo ki hava filtresiyle

zack

« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2009, 07:53:12 ÖS »
Aero Form kullanıorum vtec II de çokta memnunum 10 numara ses var.

ocean0636

« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2009, 08:21:55 ÖS »
Kardeşim bu işlerden iyi anlayan istediğin herkese sorabilirsin. AEM den başka markaya yönelme filtrenin mantığı soğuk hava çekmektir ne kadar soğuk hava o kadar çok SES ve PERFORMANS soğuk havayı en güzel sağlayan yanı yalıtımı en kalıtelı olan aem'dir fakat diğer markalardan baya pahalıdır. En çok ses ve performans CAİ(Cold Air İntake) Kitlerde sağlanmaktadır bu kit motordan borularla çıkar sol çamurlugun oraya tamponun altına kadar iner ve filtre orda takılıdır dolayısı ile aşağıda oldugundan cok soguk hava cekmektedır. Fakat bu Cai'lerin kötü tarafı kış kullanımı için uygun değildir çünkü çok aşağıa oldugu ıcın kışın yagmurda derın bı su bırıkıntısıne gırdıgınız zaman motora su çeker(motoru elinize alırsınız) yagmurda kullanmak etkılemez su bırıkıntılerı etkıler. Bu sebeble ben kendı aracımda kışın shortram(boruların hepsı monte degıl tampona kadar ınmez kaputun ıcınde kalır) olarakkullanıyorum mart-nisan gibi Cai olarak monte ettırıyorum. Size tavsiyem benim gibi Aem cai alın ve şimdilik shortram olarak bağlatın iklim koşulları duzelınce(bulundugunuz şehre göre) Cai olarak tampona kadar indirin. CAİ Kitimi shortram olarak kullanıyorum gene de diğer arkalardan(simota vs.) gibi kitlerden daha fazla ses ve performans veriyor(denedik) Heleki cai yaptıgınız zaman shortram'in 2-3 katı ses vermektedir. Elde edilen dyno verilerine göre AEM CAİ Kitlerde 7hp civarı ve shortramlerde 4-5hp civarı güç elde edilmektedir. Cai ve Shortram olarak monte edilmiş şekillerle ilgili link atamıyorum sanırım reklama giriyor. Aklınıza takılan bir kısım olursa hemen cevaplayabilirim.

et302gti

« Yanıtla #9 : Kasım 01, 2009, 05:27:00 ÖS »
Kardeşim bu işlerden iyi anlayan istediğin herkese sorabilirsin. AEM den başka markaya yönelme filtrenin mantığı soğuk hava çekmektir ne kadar soğuk hava o kadar çok SES ve PERFORMANS soğuk havayı en güzel sağlayan yanı yalıtımı en kalıtelı olan aem'dir fakat diğer markalardan baya pahalıdır. En çok ses ve performans CAİ(Cold Air İntake) Kitlerde sağlanmaktadır bu kit motordan borularla çıkar sol çamurlugun oraya tamponun altına kadar iner ve filtre orda takılıdır dolayısı ile aşağıda oldugundan cok soguk hava cekmektedır. Fakat bu Cai'lerin kötü tarafı kış kullanımı için uygun değildir çünkü çok aşağıa oldugu ıcın kışın yagmurda derın bı su bırıkıntısıne gırdıgınız zaman motora su çeker(motoru elinize alırsınız) yagmurda kullanmak etkılemez su bırıkıntılerı etkıler. Bu sebeble ben kendı aracımda kışın shortram(boruların hepsı monte degıl tampona kadar ınmez kaputun ıcınde kalır) olarakkullanıyorum mart-nisan gibi Cai olarak monte ettırıyorum. Size tavsiyem benim gibi Aem cai alın ve şimdilik shortram olarak bağlatın iklim koşulları duzelınce(bulundugunuz şehre göre) Cai olarak tampona kadar indirin. CAİ Kitimi shortram olarak kullanıyorum gene de diğer arkalardan(simota vs.) gibi kitlerden daha fazla ses ve performans veriyor(denedik) Heleki cai yaptıgınız zaman shortram'in 2-3 katı ses vermektedir. Elde edilen dyno verilerine göre AEM CAİ Kitlerde 7hp civarı ve shortramlerde 4-5hp civarı güç elde edilmektedir. Cai ve Shortram olarak monte edilmiş şekillerle ilgili link atamıyorum sanırım reklama giriyor. Aklınıza takılan bir kısım olursa hemen cevaplayabilirim.
teşekkürler arkadaşım, tatmin edici bi açıklama olmuş
yanlış hatırlamıyorsam bi parça takılıyor borular ve filtrenin çektiği suyun motora gitmesini engelliyor, ben trabzondayım malum buranın hava şartları, haftanın 8 günü yağmur var:) alacağım filtre buna uygun bişey olmalı. bahsettiğin likleri pm atarsan sevinirim...

Burak VTEC

« Yanıtla #10 : Kasım 03, 2009, 02:34:00 ÖS »
Eskiden K&N kutu içi filtrem vardı Simota Aeroform aldım ve araç gerek ses gerekse ara hızlanmalarda farketti.Aem in ürünlerinede bakabilirsiniz onuda kullananlar memnun  ama fiyat olarak simota aem in katılımı kadar.Filtre içinde su almaması için bypass kullanılıyor.Bende Aem in bypass ı var.Ses ve performans farketmedi bypass ı takınca.

qvzd

« Yanıtla #11 : Ekim 19, 2010, 12:52:30 ÖS »
Arkadaşlar bu dediğiniz markaları Ankara'da nerde taktırabilirim?!

RoCkWaRyUmM!!!

« Yanıtla #12 : Ekim 19, 2010, 03:47:14 ÖS »
Arkadaşlar bu dediğiniz markaları Ankara'da nerde taktırabilirim?!
az öncede dediğim gibi ankarada ucuz bulamazsın istanbuldan almak daha mantıklı. simota aero form 2 aldım ben güzel yani birebir uyumlu en azından arıza ışığı derdi falan yok bide bi soket var direkt oturdu o 5 dakka sürmüyo söküp takmak görüntüde güzel :)