Gönderen Konu: ZAVOLLİ Mİ? ATİKER Mİ?  (Okunma sayısı 66382 defa)

Karahan

• Fatih_K
Ynt: ZAVOLLİ Mİ? ATİKER Mİ?
« Yanıtla #100 : Eylül 16, 2010, 10:50:23 ÖÖ »
Mercedes Aksaray'da kamyon üretiyor, ayrıca Mercedes motorunda bazı parçalar Konya'daki Mopisan firması tarafından üretiliyor.
Dahası, çeşitli sektörlerden birçok firma Çin'de üretim yapıyor buna ne demeli?
Vatandaşın ön yargısı şundan kaynaklanıyor:
Bir zamanlar Fiat'ın Tofaş tarafından Türkiye için üretilen kuş serisi otomobilleri dayanıksız olduğu halde Avrupa üretimi nispeten daha sağlam idi. Renault ona keza, Fransız imalatı gibi sağlam değildi. Lpg dönüşüm sistemleri için de vatandaş işte bu mantığı yürütüyor.
Geçmişte Türkiye'de fiyatları düşük tutmak için kalitenin biraz düşük tutulduğu bir gerçek. Ancak bu Türkiye'de otomobil fabrikaları özelleştirilmeden önce yapılmış bir hata idi. Bugün iç pazara da dış pazara da aynı otomobil üretiliyor. Bugün başka sektörler ve başka ürünler için de standart kalite politikası geçerli. Çünkü artık dünya eskisi kadar büyük değil. Dolayısı ile içeride yapacağı kötü nam anında dışarıda da yankılanabilir. Ayrıca, ucuz imalat için harcanacak ekstra giderler ekstra yük getirecektir.
Uzun lafın kısası, markanın memleketi olmaz. Gönül rahatlığıyla kullanın.

asvtec

« Yanıtla #101 : Eylül 16, 2010, 10:27:38 ÖS »
Brc ıtalyan bır urundur www.brc.ıt. Para kazanmak ıcın her turlu yolu mubah goren lpg ustaları baskalarının malına laf atacagına kendı markalarına yonelıp tanıtımını yapsa daha basarılı olacaklar ama olay tamamen ulasamadıgı cıgere mundar denmesı olayıdır.Emın olun kesın BRC den bayılık ısteyıp reddedılen bır fırmadır.Selamlar...

poseidon999

« Yanıtla #102 : Eylül 17, 2010, 09:01:04 ÖÖ »
Brc ıtalyan bır urundur www.brc.ıt. Para kazanmak ıcın her turlu yolu mubah goren lpg ustaları baskalarının malına laf atacagına kendı markalarına yonelıp tanıtımını yapsa daha basarılı olacaklar ama olay tamamen ulasamadıgı cıgere mundar denmesı olayıdır.Emın olun kesın BRC den bayılık ısteyıp reddedılen bır fırmadır.Selamlar...

Takılırken bizzat kontrol ettim. Civatalarına borularına en ufak bağlantı parçasına kadar üstünde
Brc ve italyan malı olduğunu gösteren amblem ve yazılar var.

fzthgosm

« Yanıtla #103 : Eylül 17, 2010, 06:04:26 ÖS »
Mercedes Aksaray'da kamyon üretiyor, ayrıca Mercedes motorunda bazı parçalar Konya'daki Mopisan firması tarafından üretiliyor.
Dahası, çeşitli sektörlerden birçok firma Çin'de üretim yapıyor buna ne demeli?
Vatandaşın ön yargısı şundan kaynaklanıyor:
Bir zamanlar Fiat'ın Tofaş tarafından Türkiye için üretilen kuş serisi otomobilleri dayanıksız olduğu halde Avrupa üretimi nispeten daha sağlam idi. Renault ona keza, Fransız imalatı gibi sağlam değildi. Lpg dönüşüm sistemleri için de vatandaş işte bu mantığı yürütüyor.
Geçmişte Türkiye'de fiyatları düşük tutmak için kalitenin biraz düşük tutulduğu bir gerçek. Ancak bu Türkiye'de otomobil fabrikaları özelleştirilmeden önce yapılmış bir hata idi. Bugün iç pazara da dış pazara da aynı otomobil üretiliyor. Bugün başka sektörler ve başka ürünler için de standart kalite politikası geçerli. Çünkü artık dünya eskisi kadar büyük değil. Dolayısı ile içeride yapacağı kötü nam anında dışarıda da yankılanabilir. Ayrıca, ucuz imalat için harcanacak ekstra giderler ekstra yük getirecektir.
Uzun lafın kısası, markanın memleketi olmaz. Gönül rahatlığıyla kullanın.

sana sonuna kadar katılıyorum.biz illede ithal olsun daha kaliteli diyoruz ama hala eski olaylar aklımıza geliyor ondan.eskiden kendi aramızda dalga konusu olmuştu türk malı degil mi işte diye.inanırmısın şimdi aldıgım her ürüne bakıyorum türk malı ise almaya çalışıyorum.en basiti bayram alış verişinde aldıgım kıyafetlere baktım made in turkey yazanları aldım.çünkü türk malı teksil ürünleri çok dayanıklı oluyor denedim ve gördüm.çocugum var oyuncak alıyorum yine türk mallarını alıyorum en son olnlar kırılıyor.anlayacagınız çogu şeyde avrupa standartlarını yakaladık ama hala haberimiz yok.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #104 : Eylül 17, 2010, 06:35:12 ÖS »
Aynen öyle. Avrupa ve Amerika dahil, dünya bizim markalarımızı kullanıyor. Batı'da bilhassa beyaz eşyada bizim markalar kapış kapış gidiyormuş. Bir zamanlar Avrupa'ya uçak satarmışız ama bazı güçlerin menfaatine dokunmuş, fabrikalarımız kapatılmış.

wordsman

« Yanıtla #105 : Eylül 23, 2010, 10:31:56 ÖÖ »
Atikerin yeni ürünü safefast'i incelemenizi öneririm.

asvtec

« Yanıtla #106 : Eylül 24, 2010, 08:39:35 ÖÖ »
Safefast madem çok iyi neden hala fast sistemi üretiyor (fiyat aynı olmasına rağmen)

powerful_honda

« Yanıtla #107 : Eylül 24, 2010, 09:04:27 ÖÖ »
ATIKERRRRRRRRRRRR :))  BN KULLANIYORM MEMNUNUM DOSTUM AMA YINE SEN BILIRSIN  ;)

asvtec

« Yanıtla #108 : Eylül 24, 2010, 09:40:46 ÖÖ »
Her başlığa aynı cümleyi yazmanıza gerek yok!!!

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #109 : Eylül 24, 2010, 09:53:51 ÖÖ »
Memnun kalmamak için sebep de yok. Diğer markaların performansını bilmiyorsunuz çünkü.

wordsman

« Yanıtla #110 : Eylül 24, 2010, 10:16:32 ÖÖ »
Safefast madem çok iyi neden hala fast sistemi üretiyor (fiyat aynı olmasına rağmen)

Sn.Asvtec arkadaşım, safefast çok iyi demedim. incelemenizi öneririm dedim. Adamlar yeni bi ürün yapmışlar bunada "safefast demişler" ve birtakım şeyleri değiştirmişler, ben işin teknik boyutunu bilmiyorum ama yetkili servisleri eski sürümdeki hataların giderildiğini yeni üründen memnun olduklarını söylüyorlar, (ben de şu an kullanıyorum memnunum, ilerde sorun olurmu bilmiyorum)

bir de şöyle bişey var yeni çıkan ürün daha pahalı olmak zorunda mı?

(bu arada polemik yaratmak için yazmıyorum, lütfen başka taraflara çekilmesin konu)
« Son Düzenleme: Eylül 24, 2010, 10:18:23 ÖÖ Gönderen: wordsman »

fzthgosm

« Yanıtla #111 : Eylül 24, 2010, 10:51:10 ÖÖ »

Sn.Asvtec arkadaşım, safefast çok iyi demedim. incelemenizi öneririm dedim. Adamlar yeni bi ürün yapmışlar bunada "safefast demişler" ve birtakım şeyleri değiştirmişler, ben işin teknik boyutunu bilmiyorum ama yetkili servisleri eski sürümdeki hataların giderildiğini yeni üründen memnun olduklarını söylüyorlar, (ben de şu an kullanıyorum memnunum, ilerde sorun olurmu bilmiyorum)

bir de şöyle bişey var yeni çıkan ürün daha pahalı olmak zorunda mı?

(bu arada polemik yaratmak için yazmıyorum, lütfen başka taraflara çekilmesin konu)
>'34s =d>

theyoung

« Yanıtla #112 : Eylül 25, 2010, 07:38:39 ÖÖ »
2001 model honda vtec-h ime tüp taktırmaya karar verdim brc'yi genel manada herkes övüyor ama şimdi sitede yapılan konusmalara bakınca aklım karoştı neden brc değilde herkes zavoli'nin performansını tartışıyor brc'nin bi zararımı var ayrıcaa performans açısından bi kaybım olmayacak benim belki duymuşsunuzdur eko 66 taktırdım aracıma inanın performansa ve beygire katkısı oldu gaz pedalı şuan daha dolu taktırdıgım yerdeki usta hiç düşünmeden tüp taktıra bilirsin dedi benzinden hiç bi farkı olmayacak dedi buna bende kanaat getirdim ama şimdi hangisini taktırmalıyım BRC mi zavolimi atikermi ??

kacaman

« Yanıtla #113 : Eylül 25, 2010, 07:54:33 ÖÖ »
2001 model honda vtec-h ime tüp taktırmaya karar verdim brc'yi genel manada herkes övüyor ama şimdi sitede yapılan konusmalara bakınca aklım karoştı neden brc değilde herkes zavoli'nin performansını tartışıyor brc'nin bi zararımı var ayrıcaa performans açısından bi kaybım olmayacak benim belki duymuşsunuzdur eko 66 taktırdım aracıma inanın performansa ve beygire katkısı oldu gaz pedalı şuan daha dolu taktırdıgım yerdeki usta hiç düşünmeden tüp taktıra bilirsin dedi benzinden hiç bi farkı olmayacak dedi buna bende kanaat getirdim ama şimdi hangisini taktırmalıyım BRC mi zavolimi atikermi ??
öncelikle sizi tanıyalım bölümünde kendinizi tanıtırsanız seviniriz
sorduğunuz konu ile ilgili olarak en önemli şey montajın kalitesi ve yapılacak olan ayarlar
benim önceki ve şimdiki civic de zavoli var çok memnunum

asvtec

« Yanıtla #114 : Eylül 26, 2010, 02:16:13 ÖÖ »
@Wordsman;
Burda son yapacagım sey polemık;cunku buna ınanın hıc vaktım yok. Ben safefastı cok ıyı bılıyorum ve tavsıye etmem .Illa kı atıker dıyorsanız fast ondan daha ıyıdır.

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #115 : Eylül 26, 2010, 06:49:50 ÖÖ »
bende 2007 cıvıc var zavolli taktırdım.abımde 2006 vtec2 var o da zavollı taktrdı aynı zamanda.ıkımızde çok memnunuz.ne ses ne cekısten düşüklük tahmınımden cok ıyı.

CMYK

« Yanıtla #116 : Eylül 26, 2010, 07:21:29 ÖÖ »
Dün ikiler honda Murat abinin yanındaydım. Bizim makinalara en uygun LPG sistemi hangisi diye sordum. Cevabı şu oldu. LPG sistemleri hemen hemen aynı onemli olan sistemi uygulayacak olan ustadır. bilginize

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #117 : Ocak 03, 2018, 05:26:47 ÖÖ »
clb0103
pandora jewelry store
ugg boots
nike outlet online
moncler uk
ferragamo shoes
adidas
ugg boots