Gönderen Konu: zavoli hakkında ki değerli yorumlarınızı alabilir miyim?  (Okunma sayısı 6814 defa)

ALoNe

zavoli markası hakkında formda araştırma yaptım ama pek kayda değer bişey bulamadım :S değerli yorumlarınız esirgemeyin.. olumlu olumsuz düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

dadasonur

Ynt: zavoli hakkında ki değerli yorumlarınızı alabilir miyim?
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2011, 11:08:41 ÖS »
sanırım Ege bölgeside olduca yaygın olarak montajı yapılan marka, fiyatına göre iyi kaliteli bi lpg kitiymiş diye duydum tabi en önemlisi iyi montaj.

chevasil

« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2011, 01:55:43 ÖS »
1 senedir zavoli evo pan sistemi kullanıyorum ustaya daha gitmedim o kadar memnunum yani. size söyle söyleyeyim izmir'de benım taktırdıgım yer işinin ehli bi usta herşey ustada bitiyor kalibrasyon cok önemli. bi sıkıntısını görmedim iyiki taktırmışım keyifle biniyorum arabama artık. herkes arıza ışıgı yanıyor falan dıyor bende başta korkarak taktırdım ama şükür aracımda ne arıza ışıgı yandı nede bir sorun oluştu usta bu işte cok önemli. yoksa git gel her markada ugraşırsın.
« Son Düzenleme: Ağustos 01, 2011, 01:57:28 ÖS Gönderen: chevasil »

seferad

« Yanıtla #3 : Ağustos 01, 2011, 02:20:04 ÖS »
bende aynen çok güzel kit

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #4 : Ağustos 01, 2011, 06:43:39 ÖS »
2007 cıvıcıgımde 14.000 km dır abimin vtec2 sınde 22.000 kmdır kullanıyoruz.Hiç sorun çıkartmadı.Tavsıye ederım

MerT01__civic

« Yanıtla #5 : Ağustos 01, 2011, 06:52:51 ÖS »
bizde lpg yok.. ama bikaç araştırma yaptım bikaç ustayla konuştum objektif olarak.. hondalara en uyumlu kitin zavoli olduğunu söylediler.. tabi onların yalancısıyım

ALoNe

« Yanıtla #6 : Ağustos 01, 2011, 08:18:58 ÖS »
çok teşekkür ederim bilgiler için sağolun ..

avionics

« Yanıtla #7 : Ağustos 04, 2011, 09:31:07 ÖS »
3 ay önce taktırdım ilk 2000 km hiç sorun çıkmadı ne zamanki ilk kontrol için başka bir servise gittim arıza ışığım yanmaya başladı.Kesinlikle ayar önemli.Ben fiyatı için tercih ettim.Önce iyi bir montaj ve ayardan iyi anlayan bir yer sonra  lpg kiti seçmeli kolay gelsin

kayaci26

« Yanıtla #8 : Ağustos 04, 2011, 10:52:32 ÖS »
zavoli neden olmasın . . . 1.300 TL ye falan uygun bulursanız taktırın tabi ki . . . ya da lovato.... ya da tartarini . . .

kullanan arkadaşlar çok memnun . . . hatta chevasil arkadaşım sana referans olabilir . . .

ALoNe

« Yanıtla #9 : Ağustos 05, 2011, 02:39:48 ÖÖ »
peki taktırırken dikkat etmem gereken hususlar nelerdir montaj sırasında <783^2 ?

PARDAYYAN

« Yanıtla #10 : Ağustos 05, 2011, 10:21:48 ÖÖ »
 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye ederim.

gronholm_07

« Yanıtla #11 : Ağustos 05, 2011, 12:37:31 ÖS »
şuan yenı tıplerı (evo pan)ları fabrıka topluyor.eskı sıstem enjektorlere donus yaptılar.ben eskı sıstemden gayet memnunum.yanı uzun yolda 19-20 krs sehır ıcı 25 krs a kadr yakıyor.aracın cekısı ıle elbette benzın ıle farkı var.yok dıyen ya yalan soyler yada arabasının ne kdr gıttıgını bılmıyordur.evet 3.u vıtese kadar pek farkedılemıyor ancak 3 ve 4 te barız lpg kendını gosterıyor.son hızda ben benzınde 210 a kadar serı bır sekılde cıkarken sımdı 190 da bıtıyor. sonuc olarak zavolı orta sınıfın bence en sorunsuzu.ust sınıf taktırmak ıstersenız suphesız prıns...

chevasil

« Yanıtla #12 : Ağustos 05, 2011, 12:52:54 ÖS »
şuan yenı tıplerı (evo pan)ları fabrıka topluyor.eskı sıstem enjektorlere donus yaptılar.ben eskı sıstemden gayet memnunum.yanı uzun yolda 19-20 krs sehır ıcı 25 krs a kadr yakıyor.aracın cekısı ıle elbette benzın ıle farkı var.yok dıyen ya yalan soyler yada arabasının ne kdr gıttıgını bılmıyordur.evet 3.u vıtese kadar pek farkedılemıyor ancak 3 ve 4 te barız lpg kendını gosterıyor.son hızda ben benzınde 210 a kadar serı bır sekılde cıkarken sımdı 190 da bıtıyor. sonuc olarak zavolı orta sınıfın bence en sorunsuzu.ust sınıf taktırmak ıstersenız suphesız prıns...

ben evo pan sistemini kullanıyrom cagıran yok gayet sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. dediğin gibi 3. vitese kadar benzinle aynı benım araba 1.4 is sedan normalde benzınle 180 km hıza cok rahat cıkarken şimdi 160 tan sonra nazlanıyor. 160 bile cok fazla zaten o kadar hız yapacak yola cok nadir cıkıyoruz otoyolda ancak.

airman

« Yanıtla #13 : Ağustos 05, 2011, 10:17:39 ÖS »
2007 otomatik civic ime taktırdım. kış mevsimine denk geldiğinden midir montaj yerinden mmidir bilmiyorum aşırı titreme süratli giderken yavaşlamalarda stop etme sık sık motor ışığının yanması gibi sıkıntılar yaşadım. enjektör değişimi yapıldı ama ara ara motor arıza ışığı yanıyor. belki aracın bakımı yaklaştığından hava filtreleri kirlendi. buda zengin yada fakir karışıma sebep olabilir motor arıza ışığını yakar. yakında 8o bin bakımına girecem. ondan sonraki durumları da paylaşırım. fakat yakıt tasarrufu konusunda bu sıkıntılara  bile katlanırım. ama ustaların dediğine göre şu sıralar popiler olan levota imiş. senin yerin neresi kuzen ona göre esaslı bir bayii bul. zavolinin anadolu yakasında polaris ana bayisine taktırabilirsen taktır derim.

okanemmi

« Yanıtla #14 : Ağustos 06, 2011, 10:58:16 ÖS »
2000 model crv aracıma taktırdım .önceki araclarıma türlü türlü markalar taktırdım zavoli bir başka sanki

2000 motor 150 beygir aracım gerçekten uçuruyor  benzinmi lpg mi ayırmak zor mükemmel bir sistem..........

ALoNe

« Yanıtla #15 : Ağustos 07, 2011, 12:48:54 ÖÖ »
çok teşekkürler paylaşımlarınız için bu performas konusundada zaten araç 4500 devirden sonra benzine geçmiyo mu? nası oluyo performas düşüyo :S

gronholm_07

« Yanıtla #16 : Ağustos 07, 2011, 02:03:51 ÖÖ »
çok teşekkürler paylaşımlarınız için bu performas konusundada zaten araç 4500 devirden sonra benzine geçmiyo mu? nası oluyo performas düşüyo :S
4500 den sonra benzıne gecme gıbı bır durum yok...

chevasil

« Yanıtla #17 : Ağustos 07, 2011, 10:12:17 ÖÖ »

ben 7000 devire kadar cıkıyorum bazen :D bende daha 1 kere bile benzine gecme olayı yaşamadım. ayarlarınıza baktırın derim.benzıne gecmemesi lazım.

ALoNe

« Yanıtla #18 : Ağustos 07, 2011, 01:55:53 ÖS »

ben 7000 devire kadar cıkıyorum bazen :D bende daha 1 kere bile benzine gecme olayı yaşamadım. ayarlarınıza baktırın derim.benzıne gecmemesi lazım.

yok daha taktırmadımda forumda oyle okumuştum ondan sordum :D

2432

« Yanıtla #19 : Ağustos 07, 2011, 02:36:19 ÖS »
benzine geçmiyor. sorun yok şimdilik. bana kalırsa önemli olan takan usta.