Gönderen Konu: LPG Tavsiye  (Okunma sayısı 11386 defa)

Rorshcach

LPG Tavsiye
« : Kasım 27, 2014, 03:28:24 ÖS »
s.a

arkadaşlar, yeni aldığım 2012 Model Honda civic 1.6 elegance ov arabama tüp taktırmak istiyorum fakat kafam biraz karıştı.

servistekiler brc kitli olarak 2850 tl fiyat verdiler, normal brc bayileri ise 2000 TL(150 TL gaz hediyeli)

Brc servisinde usta, honda kitine gerek yok, normaliyle aralarında hiç bir fark yok diyor, normalide 1800 tl Brc servisinde, honda servisinde ise 2350 tl

aracım daha 11.000 KM de, sizde ne yapmalıyım, tavsiye verebilecek var mı?

gocebes7

• Gocebes7
Ynt: LPG Tavsiye
« Yanıtla #1 : Kasım 28, 2014, 12:20:03 ÖÖ »
Aracın garantisi bitmeye yakınsa veya bitmişse dışarıda taktırman daha mantıklı ayrıca ZAVOLİ(emin değilim) de araç 50.000 km aşaıgısı ise GOLD diye geçiyor motoru garanti kapsamına alıyorlar yani tüpten kaynaklı bir sorunda masrafları LPG şirketi karşılıyor.
Serviste taktırmanın mantıgıda zaten bir nevi iç rahatlığıdır ama garanti süresi aracın yok ise dışarıda taktırman daha mantıklı hem motor garantıye giriyor hemde lpg sistemi garantiis var.
LPG sistemi yüzünden yay helezon ya da aydınlatma sorunu yaşamassın.
Karar tercih senin derim bu devirde insanlar bende dahil 0.01 kurusun hesabını yapar olduk.(Akaryakıt alırken :) )
Kolay gelsin.

By_emre

« Yanıtla #2 : Kasım 28, 2014, 12:35:54 ÖÖ »
Dostum öncelikle Pipo satın alıcaksın. Firmalar bunu satıyor isterseniz numarada verebilirim Pipo ücreti 50 TL. Bölgenizde işin ehli Atiker servisine giderek MicroFast Obd'li Atiker'i taktıracaksın ve Pipoları kullanmasını iste usta manifoldu delmeyip pipo işlemini yapacak :) Brc'de gaz indirimiyle atiker fiyatına yaklaşıyor brc'de tercih edebilirsin

Rorshcach

« Yanıtla #3 : Kasım 28, 2014, 07:40:35 ÖÖ »
Dostum öncelikle Pipo satın alıcaksın. Firmalar bunu satıyor isterseniz numarada verebilirim Pipo ücreti 50 TL. Bölgenizde işin ehli Atiker servisine giderek MicroFast Obd'li Atiker'i taktıracaksın ve Pipoları kullanmasını iste usta manifoldu delmeyip pipo işlemini yapacak :) Brc'de gaz indirimiyle atiker fiyatına yaklaşıyor brc'de tercih edebilirsin

Tüp takılırsa garanti süresi 3 yıla düşüyor, yani benim 1 yıl daha garantim kalmış oluyor.

byaslan

• Byaslan
« Yanıtla #4 : Aralık 08, 2014, 07:26:25 ÖS »
kardeşim bende de 2012 otomatik var cumartesi günü izmit haldız honda da brc honda kit taktırdım. 44 lük simit depo dolum yeri benzin kapağında yapıldı. 2200 tl ödedim. 150 tl yakıt hediyesi verdiler. işçiliği ve muhabbetleri ilgi alakaları çok iyi tavsiye ederim. 38.500 km benzinde kullandım şimdi lpgli olduk ama hiç fark yok çekişte ve seste. sadece rölantide enjektör sesi geliyor. o da brc nin kronik sesiymiş. Tavsiye ederim.

carlo06

« Yanıtla #5 : Aralık 10, 2014, 12:29:26 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar,
2005 civic ls modeli için lpg tavsiyeniz var mıdır,
arıza ışığı yakmayacak bir marka?
manifoldun delinmesi sizce sorun oluşturur mu, pipo sistemi daha mı iyi?
üstelik manifoldu çıkarmadan delinmesine ne diyorsunuz, motora çapak kaçma riski olabilir mi?
garanti süresi ve km veriyorlar mı?
honda kablo soket takımı opsiyonel mi?
benzin pompası koruma rölesi opsiyonel mi?
lpg dolum ağzını nereye takmaları gerekir? muayeneden geçme açısından

yardımlarınızı rica ediyorum,
kafam karıştı biraz
şimdiden sağolun

coast_guard

« Yanıtla #6 : Aralık 11, 2014, 01:07:12 ÖS »
BRC derim başka da bir şey demem. Performans kaybı yok, kit hondaya uyumlu arıza ışığı falan yanmıyor.

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #7 : Aralık 11, 2014, 01:12:33 ÖS »
Benim önceki vtec2 aracımda atiker vardı hiç mi hiç memnun değildim. Her hafta arıza ışığı fakir karışım ya da zengin karışım için yanardı. Tek kelime ile bıkmıştım. İnsanı arabadan soğutan bir olay bu arıza ışığı. Vtec2 lerin çoğunda lpgden dolayı sorun oluyormuş ama bence kaliteli bir kit taktır( kitmtm önerimdir, brc ya da prince de olur). Benim fd6 ya önceki sahibi mtm takmış 10 numara 5 yıldız. Arabanızdan soğumak istemiyorsanız kesinlikle en kaliteli kitlerden taktırın.
« Son Düzenleme: Aralık 11, 2014, 01:15:29 ÖS Gönderen: Vtec typer »

Selcuk-006

« Yanıtla #8 : Aralık 11, 2014, 02:42:11 ÖS »
Hondanın genel olarak LPG ile uyumu iyi zaten hocam Bende 2 yıldır atiker kullanıyorum çok şükür me çekişten düştü nede arıza ışığı yaktı. İllede marka istersen Brc yada Prince hakkında güzel şeyler duyuyorum.

ruffandrapxxx

« Yanıtla #9 : Aralık 14, 2014, 09:12:45 ÖS »
Ben Prins taktırdım CİVİC 2006 ES, şuan şehir içinde 25 kuruş yakıyorum ortalama 4-5 bin devir arası sürdüğüm halde. Herkese tavsiye ederim. Prins harika bir marka.. Elbette diğerleride çok kalitelidir ancak ben Prins kullandığım için memnunum, aklında olan varsa tavsiyem Prins'ten yanadır.

Hasipa47

« Yanıtla #10 : Aralık 16, 2014, 03:38:43 ÖS »
2009 model Dream otomatik aracıma 15 gün önce Atiker Gold Obdii kit taktırdım, şuana kadar en ufak bir sıkıntı yaşamadım, benzin sarfiyatından dolayı binmeye korktuğum aracımla 15 günde 750 km yol yaptım, şehirler arası 0,20 krş yaktı, şehir içi 0,29 krş (LPG 2,42 krş) eğer taktırmadıysanız fiyat/performans bakımından tavsiye edebilirim.

murdogan

« Yanıtla #11 : Mart 28, 2015, 01:42:00 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba. Yeni konu açıp kalabalık yapmadan bu konu üzerinden tavsiyelerinizi alabilirmiyim.
2012 Jazz joy cvt aracımı kısmetse çarşamba günü alacağım. Daha önce 97 civic otm aracıma 1 yıl lpg siz binmiş ve bir daha benzinli araç alırsam direk lpg taktıracağım demiştim. Zira 4 sene boyunca atiker taktırmama rağmen sibop ayarı bile yapmadan sorunsuz bir şekilde kullanmıştım.
Sizlerden ricam jazz için bana hangi kiti tavsiye edersiniz. Mtm kiti hakkında bilgi  almak için aradığım bayi wentgas taktırmamı önerdi.  Maksimum 2000 tl verebilirim.
Saygılarımla...

___tt___

« Yanıtla #12 : Mart 28, 2015, 06:50:01 ÖÖ »
Arkadaslar bilindik lpg markalarindan sasmayin... prins, kitmtm, teleflex, omvl, lovato, brc, atiker gibi bu iste usta cok onemli montaj yapan ustanin iyisini bulun bence...
 >=ok

murdogan

« Yanıtla #13 : Mart 29, 2015, 09:19:02 ÖÖ »
Emre hocam istanbulda tanınmış ve büyük iki firma ile görüştüm. Birisi atatürk sanayide birisi ümraniye sanayide. İkisi de pipo sistemi yapmaya yanaşmıyor ayrıca .manifold sökmeye de yanaşmıyor.

cagatay54

« Yanıtla #14 : Mart 29, 2015, 10:50:25 ÖÖ »
BRC honda ile anlaşması var.fabrika çıkış lpg li diye bişey yok.honda nın anlaşması var servis gidip brc de taktırıyor lpg yi sonra sana getiriyor 2500 liraya.direk BRC ye git honda uyumlusunu takacaklardır zaten sorun yaşamazsın.3 yıldır bende brc var 2009 cıvıc otomatik bir kere bile sıkıntı yaşamadım.dikkat edeceğin tek konu brc taktırdıktan sonra opet gibi yerlerden kesinlikle gaz almaman.katkılı olmayacak.ben po dan alırım sürekli bir kere sıkıntı yaşatmadı

murdogan

« Yanıtla #15 : Mart 29, 2015, 04:13:15 ÖS »
Honda jazz için lpg tavsiyesi alabilirmiyim.

hondagiresun

« Yanıtla #16 : Mart 30, 2015, 09:40:38 ÖÖ »
Öncelikle tüm honda severleri selamlayarak söze başlıyorum.Honda 'ya yeni kavuşmuş bi kullanıcı olarak yardım talep etmekteyim.2002 Vtec ES kasa 180bin km de benzinli honda arac aldım dün itibarıyle. Daha önceki araçlarımda AKL kit lpg kullandım çok uyumluydu sorun yaşamadım.Hondacılar genellikle zavoli ve brc dediler ama onlarda fiyat kalemi bütçem için yüksek gibi. aracında AKL kullanan var mı ? ya da tavsiye eder misiniz? herkese teşekkür ederim

poseidon999

« Yanıtla #17 : Mart 30, 2015, 10:32:57 ÖÖ »
Prins ve teleflex haricinde hepsi aynı. Bu ikisi italyan markalarından 2 gömlek daha kaliteli ve 2 katına yakın pahalı.

İşçiliğine güvendiğin bir yerde servisi en geniş olan markayı taktırabilirsin..
Brc olur atiker olur (atiker artık italyan parça kullanıyor) zavoli olur, landirenzo olur kalite olarak farkları yoktur.

Hondalarımda Brc kullandım, Seat'ta ve Bmw de Atiker kullandım şimdi Megane da Zavoli kullanıyorum ne yakıtında ne parça kalitesinden hiçbir fark göremedim.

Çok laf söyleyen olacaktır ama doğru ustayı bulursan git atiker seafast taktır. Hem ucuz (1100 tl civarı) hem servis ağı çok geniş.
Düşün ben Atikeri E46 da 1 sene arkadaşım 1 sene ben kullandım tık demedi öyle de sattım alanda çok memnun.

vtec power

« Yanıtla #18 : Mart 30, 2015, 11:49:26 ÖÖ »
LPG yi serviste taktırınca da mı garanti 3 yıla düşüyor?

Bir de BRC de ''SEQUENT PLUG & DRIVE 2015'' adlı yeni bir sistem var
Nedir ne değildir bilen yazarsa sevinirim

neo_151

« Yanıtla #19 : Mart 31, 2015, 09:03:25 ÖÖ »
DENİZLİ MUTLU OTOGAZDA ATİKER OBD 2 SIRALI SİSTEM TAKILDI. 1200 TL'YE. BAŞTA ÇOK TEREDDÜT ETTİM AMA ŞİMDİ GAYET MEMNUNUM.TAVSİYE EDİLİR.

hondagiresun

« Yanıtla #20 : Mart 31, 2015, 10:59:59 ÖÖ »
Teşekkür ediyorum bilgiler için . Akl konusunda karar verdim .Giresun'un Eynesil ilçesinde Çetinoğlu Otogaz diye bir firma var sahibi Erol Usta diye birisi .İyi bir usta naif bir kişilik kendisi,Adana'dan Mersin'den Ankara'dan bile müşterileri var .Hollanda 'da yetişmiş bir motor ustası.Kendisine 3 kere iş yaptırdım ve arkadaşlarımda yaptırdı çok memnun kaldılar.Şimdi sıra Hondada hayırlısı bakalım

Prins ve teleflex haricinde hepsi aynı. Bu ikisi italyan markalarından 2 gömlek daha kaliteli ve 2 katına yakın pahalı.

Brc olur atiker olur (atiker artık italyan parça kullanıyor) zavoli olur, landirenzo olur kalite olarak farkları yoktur.

Hondalarımda Brc kullandım, Seat'ta ve Bmw de Atiker kullandım şimdi Megane da Zavoli kullanıyorum ne yakıtında ne parça kalitesinden hiçbir fark göremedim.

Çok laf söyleyen olacaktır ama doğru ustayı bulursan git atiker seafast taktır. Hem ucuz (1100 tl civarı) hem servis ağı çok geniş.
Düşün ben Atikeri E46 da 1 sene arkadaşım 1 sene ben kullandım tık demedi öyle de sattım alanda çok memnun.

mayfe

« Yanıtla #21 : Ocak 03, 2017, 09:55:25 ÖÖ »
Teşekkür ediyorum bilgiler için . Akl konusunda karar verdim .Giresun'un Eynesil ilçesinde Çetinoğlu Otogaz diye bir firma var sahibi Erol Usta diye birisi .İyi bir usta naif bir kişilik kendisi,Adana'dan Mersin'den Ankara'dan bile müşterileri var .Hollanda 'da yetişmiş bir motor ustası.Kendisine 3 kere iş yaptırdım ve arkadaşlarımda yaptırdı çok memnun kaldılar.Şimdi sıra Hondada hayırlısı bakalım

honda aracınıza dediğiniz ustada tüp taktırdınız ?
taktırdıysanız görüşlerinizi paylaşır mısınız.

Edinew

« Yanıtla #22 : Ocak 04, 2017, 02:38:51 ÖS »
Atiker  tavsiye ederim. bu arabada 3 yılı geçti sanırım. Hiç bir problem yaşamadım. İk yıl motor arıza ışığı yanmıştı önemsemedim 1 yıla yakın öyle dolaştım ama ikinci bir ayardan sonrada tekrar yanmadı bir daha. Yakıtından da memnunum. 1 lt LPG ile şehir içi  şehir dışıortalama10 Km yol alıyor, daha ne olsun. otomatik ağır araç benzin dayandıramıyorduk.   
BRC özel kit pipo falan diye kafama takılıyordu ama iyiki atiker taktırmışım diyorum şimdi. yaklaşık 1000 TL gibi bir para cebimde kalmış oldu. Önceki arabayıda düşünürsek yaklaşık 2010 dan beri atiker kullanıyorum.

mayfe

« Yanıtla #23 : Ocak 05, 2017, 09:53:21 ÖÖ »
Atiker  tavsiye ederim. bu arabada 3 yılı geçti sanırım. Hiç bir problem yaşamadım. İk yıl motor arıza ışığı yanmıştı önemsemedim 1 yıla yakın öyle dolaştım ama ikinci bir ayardan sonrada tekrar yanmadı bir daha. Yakıtından da memnunum. 1 lt LPG ile şehir içi  şehir dışıortalama10 Km yol alıyor, daha ne olsun. otomatik ağır araç benzin dayandıramıyorduk.   
BRC özel kit pipo falan diye kafama takılıyordu ama iyiki atiker taktırmışım diyorum şimdi. yaklaşık 1000 TL gibi bir para cebimde kalmış oldu. Önceki arabayıda düşünürsek yaklaşık 2010 dan beri atiker kullanıyorum.

buji ve bobinlerde sıkıntı çıkarır mı? atiker?
honda kit araca en az tadilat gerektirecek şekilde uyumlu değil miydi

Edinew

« Yanıtla #24 : Ocak 05, 2017, 02:36:15 ÖS »
Ben bir sıkıntı görmedim ama ustasıda değilim. Memnunum şahsen. Senede 10-15.000 Km yol yaparım. hepsi budur.