Gönderen Konu: LPG de BUJİ TIRNAK ARALIĞININ YAKITA VE ÇEKİŞE İNANILMAZ ETKİSİ  (Okunma sayısı 39947 defa)

Nehir_gozlum

Bu durumu bayramdan önce aracımı bakıma götürdüğümde Ferit Ustaya sordum. İridyum buji veya tırnak aralığını daralttığında ateşleme sisteminde de değişiklikler yapman gerekir hiç oynama diye uyardı beni.

Keşke ne değişikliği yapmamız gerektiğini de sorsaydın bilmediğimiz bir şey varsa bizde öğrenirdik ben şahsen değişiklik yapmak gerektiğini düşünmüyorum.

Lpg bağlattığım arkadaşa sormuştum o motorcuya danış sonra uygula demişti. Bende bakımda Ferit ustaya sorduğumda ateşleme sisteminde değişiklik gerektiğini söyledi. Yanlış hatırlamıyor isem bobinin falan değişmesi gerektiğini söyledi.

atomhamdi

bence sallamış ama yine sen bilirsin

gecetilkisi

Benzin lpg ayni cekis yapmak gerekir mi acep

By_emre

Benzin lpg ayni cekis yapmak gerekir mi acep

aynı cekis derken ?

gecetilkisi

Fark yok benzindede lpg dede aracin cekisi ayni

By_emre

Fark yok benzindede lpg dede aracin cekisi ayni

Benimde aynı hiç oynamana gerek yok zamanla buji ömrü dolmaya yakın tırnak aralıkları acılır haliyle lpgde ufak ufak tekleeler olabilir o zaman arasını kısaltabilirsin ama gerek yok bnce direk değiştir

conkim

• conkim
Arkadaşlar tırnak aralığının LPG kiti takılı araçlarda daha dar olması mantıklı çünkü LPG nin yanma oranı benzininkinden daha zor bu sebeple tırnak aralığı daralınca daha verimli bir yanma oluyor. Daha iyi yanma olunca da yakıt tüketimi düşürüp performansı artırıyor ilk fırsatta bende deneyeceğim.

23korg23

Bu durumu bayramdan önce aracımı bakıma götürdüğümde Ferit Ustaya sordum. İridyum buji veya tırnak aralığını daralttığında ateşleme sisteminde de değişiklikler yapman gerekir hiç oynama diye uyardı beni.

Keşke ne değişikliği yapmamız gerektiğini de sorsaydın bilmediğimiz bir şey varsa bizde öğrenirdik ben şahsen değişiklik yapmak gerektiğini düşünmüyorum.

Lpg bağlattığım arkadaşa sormuştum o motorcuya danış sonra uygula demişti. Bende bakımda Ferit ustaya sorduğumda ateşleme sisteminde değişiklik gerektiğini söyledi. Yanlış hatırlamıyor isem bobinin falan değişmesi gerektiğini söyledi.
Ustanin anlattigi farkli bir durum. Bobin buji kablosu vs degistirme gibi performans artirmaya yonelik modifiye isinden bahsetmis

Nology Turkiye

Ynt: LPG de BUJİ TIRNAK ARALIĞININ YAKITA VE ÇEKİŞE İNANILMAZ ETKİSİ
« Yanıtla #33 : Haziran 24, 2016, 11:13:33 ÖS »
Merhaba

Sadece buji kablosunu degistirerek cok yuksek atesleme imkani saglayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mdcYTUoi38M

Nology Hotwires bu is icin tasarlanmistir.

Ama yine de özel buji ile (Nology Silver gibi) çok daha fazla performansa (daha düşük yakıt sarfiyatı) sahip olabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=1QVol1ntq4s

Saygilar,
Nology Türkiye