Gönderen Konu: YETKİLİ SERVİS Mİ ÖZEL Mİ???  (Okunma sayısı 11610 defa)

MUHBİR26

YETKİLİ SERVİS Mİ ÖZEL Mİ???
« : Eylül 04, 2011, 11:47:08 ÖÖ »
Arkadaşlar selamlar öncelikle...2010 civic aracıma teleflex gfı marka lpg taktırdım...20.000 km bakımı yaklaşıyor vede aracın motor garantisi bitti. Vede 20000 km bakımı 400 küsür lira olduğunu duydum..sizce yetkili servise devam mı etmeli? yoksa garantiyi düşünmeyip özel e mi götürmeli??

fgc

Ynt: YETKİLİ SERVİS Mİ ÖZEL Mİ???
« Yanıtla #1 : Eylül 04, 2011, 11:49:15 ÖÖ »
yetkili servisle bu lpg işini uzun uzun konuştum bana bakmıyoruz dediler.arabada sorun varsa bulmayız ama sorun şurda diye belirtirseniz bakarız dediler bilen bi özel daha iyidir bence.

MUHBİR26

« Yanıtla #2 : Eylül 04, 2011, 11:53:20 ÖÖ »
Eskişehirde ikamet ediyorum..Ufuk Honda ile hiç görüşmedim bu konuda..esk de iyi bir özel servis var mıdır bilgisa olan var mı??

kayaci26

« Yanıtla #3 : Eylül 04, 2011, 12:04:10 ÖS »
MUHBİR26 seni plakadan bildim... :)

Ufuk Honda ile detaylıca konuyu görüş... ne olur ne olmaz... Eğer ki bu araç garanti dışı falan derlerse yine de orada yaptırmaya çalış işlemlerini... Servisin kullandığı hava filtresini+yağ filtresini+polen filtresini kullanabilen özel servis yok...

DSI nin karşısında Mobil Otomotiv var... Ali KUŞ - Ali BAYRI iki usta da işinin ehlidir... ama kullanılan malzeme yan sanayi olduğu için yetkili servise göre fiyatları yarı yarıya gelir...

bu arada Eskişehir sayfasına da bekelriz seni . . .

tardif

« Yanıtla #4 : Eylül 04, 2011, 12:55:32 ÖS »
Ankara da aracı ilk aldığımda yetkili servise gittim beklerken  lpgli araç sahibi birisi burnundan soluyarak kavga edecek adam arıyordu , adamı lpli araca da bakıyoruz diyerek bilgilendirmişler bakım sırasında lpg tankını filan sökmüşler ama geri yerine takmayız lpg ciniz taksın demişler , Ankaradaysanız zaten çok iyi özel servisler var (bhr honda hüseyin usta  ,bar honda , altan honda gibi ) hiç boşuna servisle uğraşmayın yada Ankaraya yakınsanız gelin burda yaptırın (bende  özelde 250 tl ye 1 saatte yaptıracağım bakıma 4 saat bekleyerek 620 tl verdim oda ayrı bir konu >%Sakin )

serkan ss

« Yanıtla #5 : Eylül 07, 2011, 09:43:56 ÖÖ »
biri olsunda ne olursa olsun mantıken ustalar honda ağırlıklı servis açmıyor düzcede arıza yapmayan araçtan nasıl ekmek kazanacaklar işin bu tarafı var bide, burdan ereğliye gidiyorum servise sahil yolundan deniz havası ala ala bulunduğunuz yerde özel yada servis varsa kıymetini bilin derim

carousal

« Yanıtla #6 : Eylül 09, 2011, 10:37:34 ÖÖ »
Alıntı
Servisin kullandığı hava filtresini+yağ filtresini+polen filtresini kullanabilen özel servis yok...
Özel servise gidiyorum, usta Castrol 10w-40 yağın ambalajını yanımda açıyor, ayrıca yağ filtresinin kutusunda Honda amblemi mevcut yani yan sanayi takmıyor. Tabi bunlar ustadan ustaya değişir. Polen filtresini hangi marka koyuyor o konuda bilgim yok, zaten motor aksamı ile alakalı değil ve 6 ayda bir değiştiriyorum.

KonO

« Yanıtla #7 : Ocak 30, 2012, 01:45:30 ÖÖ »
bence kutulardaki amblemlere pek güvenme. bu iş bir nevi pazarlama meselesi. orijinal ürünü piyasada bulmak çok zor. bunu özel servise sordum zamanında ve orijinal istiyorsan servisten al biz takarız dediler. ama çok farkediyor mu , orası tartışılır...
Alıntı
Servisin kullandığı hava filtresini+yağ filtresini+polen filtresini kullanabilen özel servis yok...
Özel servise gidiyorum, usta Castrol 10w-40 yağın ambalajını yanımda açıyor, ayrıca yağ filtresinin kutusunda Honda amblemi mevcut yani yan sanayi takmıyor. Tabi bunlar ustadan ustaya değişir. Polen filtresini hangi marka koyuyor o konuda bilgim yok, zaten motor aksamı ile alakalı değil ve 6 ayda bir değiştiriyorum.

eren_26

« Yanıtla #8 : Aralık 01, 2012, 01:00:42 ÖS »
Ufuk Honda personeli gerçekten çok ilgili.. Telefonla veya yüzyüze konuşmalarda gerçekten hiç sıkılmadan her konuyla ilgileniyor ve her soruyu cevaplamaya gayret gösteriyorlar.

Parçaları daima servisten temin ediyorum ve yapabileceğim işleri babamında yardımıyla birlikte yapıyoruz.
Yalnız en son yağ değişiminde yaşadığım olayı anlatayım (arkadaşlar dsi karşısında Ali ustayı söylemiş)
Yağ değişimi için orjinal filtreyi ve yağı alıp tavsiye üzerine Ali ustaya gittik.
4 litrelik castrolün tamamını boşalttı usta, o an bir şey demedim ustaya filtre dahil mi değil mi emin değildim ama usta biliyordur diye gönül rahatlıyığla geldim.

Araştırmalarım sonucu filtre dahil 3,5 litre aldığını öğrendim. Gerçektende evde kontrol ettiğimde 1 parmak max. üzerindeydi yağ. Yarım litre yağı şırınga ve akvaryum hortumuyla çektim.

Ali ustaya iyi diyorlar ama belki o gün dalgınlığına geldi bilemiyorum.
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2012, 01:06:56 ÖS Gönderen: eren_26 »

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #9 : Aralık 01, 2012, 02:40:08 ÖS »
1 keresinde benimde yağı fazla koymuşlar bende 50 ml enjektör ve lavaj hortumuyla çekmiştim drpoda duruyor atmadım yine böyle bi dengesizlik yaparlar diye :)

ariesailor

« Yanıtla #10 : Aralık 30, 2013, 12:55:27 ÖÖ »
UFUK HONDA servisi evet ilgililer ancak işçilik konusunda iyi olduklarını söyleyemem. Çünkü, garantili kampanya kapsamında sattıkları navigasyon cihazını taktırdım. 2 ay sonra sigorta attırma problemi yaşandı. İstanbuldaki honda ****** sorunun navigasyon tesisatından kaynaklandığını montajın hatalı olduğunu söyledi. Honda ufuk ise, önce durumu kabul edip sonra
itiraz etti. Tesisatı toparlayan ****** oldu. Halbuki kendileri cihazı montaj edicek kişinin tecrübesiz olduğunu acele etmeden yapalım temiz olsun dediler. Aracınız hazır dediklerinde gittim teslim almaya ama, sonuç ortada..