Gönderen Konu: yeni konu yeni soru brc vs mtm karşılastırma  (Okunma sayısı 8111 defa)

efe_42

yeni konu yeni soru brc vs mtm karşılastırma
« : Ağustos 09, 2012, 06:57:12 ÖS »
arkadaslar merhaba bugun 2011 prem otm arabama lpg fıyatı almak için brc ye gıttım konyada genç otogaz orda yenı kasa hondanın bırıne bcr takılıyomus onu gordum sahıbıyle bıraz konustuk oda epey arastırmıs en son burda karar kılmıs bızde sahıbı ıle konusalım dedık adam honda kıtlı brc my 11 takacagını soyledı ama isterseniz hondanın tam uyumlu enjektörlü mtm lpg sistmlerini takabilecegini söyledi aslında brc nin mtm fabrıkasından cıktıgı  mtm nin enjektörlerinin keihin marka oldugnu ve hondalarla birebir uyumlu oldugunu söyledi brcde biraz daha ses cıktıgını zöyledi mtm kehin enjektöründe ses cokta cıkmıyormus orda bıde adam vardı son kasa mercedesıne mtm lpg taktırmıs sende onu taktır dedı fikrilerinizi alabilirmiyim hangisi tercih edilmeli

efe_42

Ynt: yeni konu yeni soru brc vs mtm karşılastırma
« Yanıtla #1 : Ağustos 09, 2012, 09:02:17 ÖS »
yokmu bilgisi olan

Fatih CRV

« Yanıtla #2 : Ağustos 10, 2012, 02:49:45 ÖS »
MTM'i tavsiye ederim.

Size de söyledikleri gibi BRC'yi üreten fabrika zaten, kendi ismiyle bu kit'i çıkartmış ve BRC'den farkı daha kaliteli Khein marka enjektör kullanması ki bu enjektör en iyilerinden biri, Prince de Khein kullanıyor.

Sattığım aracımda MTM kullanmıştım, yeni aldığım aracıma da MTM taktırdım memnunum.

efe_42

« Yanıtla #3 : Ağustos 10, 2012, 04:39:47 ÖS »
honda suanda brc anlaşmalı faln dedı ama admda mtm yı tavsıye ettı sessız calısıyo ve enjektorde kehın marka dıye 200 tl de fıyat verdı normalmı

caucass

« Yanıtla #4 : Ağustos 10, 2012, 08:28:12 ÖS »
prins

Mehmetttt

« Yanıtla #5 : Ağustos 11, 2012, 06:05:54 ÖS »
Konu Brc mi Mtm mi, prins "Heç... alakaya maydanoz" olmuş...
Brc ve Mtm aynı firmanın malıdır. daha doğrusu Brc Mtm Srl firmasının ürünüdür. Mtm Srl daha sonra Prinse rakip olmak için ve Türkiye'de Brc nin sahip olduğu pazar dışında da pay almak için başka bir distribitörle piyasaya giriş yaptı. Mtm ve Brc birebir aynı sistemi kullanmaktadır. Tek Fark ise istenildiği zaman bizim araçların enjektör üreticisinin lpg için yaptığı enjektörleri takıyor olması. Tek fark enjektör Keihin marka fiyat olarak Brc 1600 Mtm Keihinli 2000 gibi rakamlarda geziyor. İki markanın da enjektörü normal benzin enjektörü gibi çalışma prensibine sahip selenoid valfsiz orjinal lpg enjektörüdür. Yüksek basınçta ve tepkime sürelerinde diğer enjektörlere üstündür.
Tek fark enjektör markası Mtm -isterseniz- Keihin , Brc ise Mtm İno enjektör kullanır.

Mehmetttt

« Yanıtla #6 : Ağustos 12, 2012, 02:53:51 ÖS »
yazmayı unutmuşum Mtm de Obd bağlantısı da yapılıyor.

laltunbas

« Yanıtla #7 : Ağustos 13, 2012, 12:44:04 ÖÖ »
dostum ben de çok kararsız kaldım hatta bi ara honda serviste 2700tl ye taktırsam mı dedim garantiyi bozmuyor diye,, üç taksit yaparız deyince sinir oldum honda türkiye ye mail attım..bi adam aradı honda türkiyeden garanti ile ilgili olarak garanti kapsamı dışında kalırsın dedi sana lpg yi takan servis kendi garanti vermiş dedi tayinin çıkar da başka yere gidersen garanti maranti olmaz dedi.. mersinde bi servise gittim lpg ile ilgili olarak motor ve egzoz garanti dışı kalır dedi.. geçen klima motoru bozuldu garantiden yaptılar ama şöyle ilginç bişey söylendi: ankarada servis elemanı çalışan ikinci 3 yıl garantisi bozulur dedi mersinde ise garanti 2016 ya kadar devam ediyor dedi baktım bana verdikleri kağıtta da öyle yazıyor.. bu ara detaylardan sonra konuya döneyim.. 2010 elegance 12000 km de aldım 1 ay sonra prins taktırdım şimdi 20000km şimdilik sıfır sorun..2450 tl idi kampanya var 2000 tl dediler 1800tl ye taktırdım 10 taksit kredi kartına.. takılan malzemeye özellikle baktım orjinal prins.. hollanda biliyorsun.. arkadaşlar yazmışlardı zaten her açıdan süper sıfır sorun..bütçenin elverdiğince kaliteli ve servis ağı bol özellikle işçiliği iyi kalite bi kit tak derim..

efe_42

« Yanıtla #8 : Ağustos 14, 2012, 03:38:36 ÖS »
aslında bızım arabalar ıcın enjektörde sıfır sorun olacak kehın markasının olması prinsi farklı bır sıraya tasıyor ancak bı alt sevıye olarak hem obd olması hemde kehın kullanılması avantajlı gorunuyor hollandalılar bu konuda ıtalynları gectı sanırım . Hem prins hemde teleflex marka lpglerı onde geln ısımler arasında bana brc honda kıtlı falan takcam dedı kiti ne oluyorsa artık 2100 tl  fıyat cektı konyada normalmi

Mehmetttt

« Yanıtla #9 : Ağustos 14, 2012, 03:46:41 ÖS »
aslında bızım arabalar ıcın enjektörde sıfır sorun olacak kehın markasının olması prinsi farklı bır sıraya tasıyor ancak bı alt sevıye olarak hem obd olması hemde kehın kullanılması avantajlı gorunuyor hollandalılar bu konuda ıtalynları gectı sanırım . Hem prins hemde teleflex marka lpglerı onde geln ısımler arasında bana brc honda kıtlı falan takcam dedı kiti ne oluyorsa artık 2100 tl  fıyat cektı konyada normalmi
2100 çok yüksek, 1600-1800 arası takıyorlar.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #10 : Ağustos 18, 2012, 01:03:55 ÖÖ »
1.800 TL ye Prins taktıramazsınız ; size prins diye silvirline takmışlar ; enjektörlerinin üzerine bakarsanız khein yazmaz ,prins yazar .Aslında bu ürün zaten 1.800 TL!!!

dostum ben de çok kararsız kaldım hatta bi ara honda serviste 2700tl ye taktırsam mı dedim garantiyi bozmuyor diye,, üç taksit yaparız deyince sinir oldum honda türkiye ye mail attım..bi adam aradı honda türkiyeden garanti ile ilgili olarak garanti kapsamı dışında kalırsın dedi sana lpg yi takan servis kendi garanti vermiş dedi tayinin çıkar da başka yere gidersen garanti maranti olmaz dedi.. mersinde bi servise gittim lpg ile ilgili olarak motor ve egzoz garanti dışı kalır dedi.. geçen klima motoru bozuldu garantiden yaptılar ama şöyle ilginç bişey söylendi: ankarada servis elemanı çalışan ikinci 3 yıl garantisi bozulur dedi mersinde ise garanti 2016 ya kadar devam ediyor dedi baktım bana verdikleri kağıtta da öyle yazıyor.. bu ara detaylardan sonra konuya döneyim.. 2010 elegance 12000 km de aldım 1 ay sonra prins taktırdım şimdi 20000km şimdilik sıfır sorun..2450 tl idi kampanya var 2000 tl dediler 1800tl ye taktırdım 10 taksit kredi kartına.. takılan malzemeye özellikle baktım orjinal prins.. hollanda biliyorsun.. arkadaşlar yazmışlardı zaten her açıdan süper sıfır sorun..bütçenin elverdiğince kaliteli ve servis ağı bol özellikle işçiliği iyi kalite bi kit tak derim..

Mehmetttt

« Yanıtla #11 : Ağustos 18, 2012, 03:15:14 ÖÖ »
1.800 TL ye Prins taktıramazsınız ; size prins diye silvirline takmışlar ; enjektörlerinin üzerine bakarsanız khein yazmaz ,prins yazar .Aslında bu ürün zaten 1.800 TL!!!

+1 keihin enjektör değildir o, silverline ı dayamışlar sana. Neresi taktı kiti söyle de yolumuz düşmesin...

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #12 : Ağustos 18, 2012, 02:55:51 ÖS »
ben bugün 1500 tl ya brc kit taktırdım.Araçta ses mes yok.

yabacı

• yener
« Yanıtla #13 : Ağustos 18, 2012, 03:16:32 ÖS »
bende telefex takılı çok memnunum tık demiyo benzin mi gazda mı hisset miyosun ses falan hiç yok uzun yolda 90- 120 km hız aralıgında km de 136 tl ye  kadar yakıt düştü

caucass

« Yanıtla #14 : Ağustos 18, 2012, 06:45:54 ÖS »
az bekle bak ne sesler duyacaksın

efe_42

« Yanıtla #15 : Ağustos 19, 2012, 03:20:22 ÖÖ »
bende telefex takılı çok memnunum tık demiyo benzin mi gazda mı hisset miyosun ses falan hiç yok uzun yolda 90- 120 km hız aralıgında km de 136 tl ye  kadar yakıt düştü

136 tl yederken 13 kurus mu demek ıstedın ne kadara taktırdın

mali_vet

« Yanıtla #16 : Ağustos 21, 2012, 12:15:09 ÖÖ »
az bekle bak ne sesler duyacaksın

mesela ne sesi duyarız? eski arabamda 25bin km brc kullandım simdiki arabamda 7bin km falan oldu kac km de cıkar bu sesler? :D