Gönderen Konu: LPG TANKI CRV İÇİN  (Okunma sayısı 4765 defa)

arda11

LPG TANKI CRV İÇİN
« : Aralık 18, 2010, 03:42:28 ÖÖ »
ARKADAŞLAR CRV için lpg tankı varmı bılen varsa lütfen yazsın çünkü siz lpg takılması için arabayı bırakıyosunuz tankın takılmasını bılmıyorsunuz bence en onemlısı tankın takılması bıraza ınceledım tank direk sıgmadıgı ıcın kaportacıya gonderılyor(sızın haberınız olmuyor) burada arka lastık konulan yerı sımıt tankı sıgdırabılmek ıcın parca parca yapıyorlar eger uygun sımıt tank varsa ondan taktırın

kayaci26

Ynt: LPG TANKI CRV İÇİN
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2010, 04:33:48 ÖS »
ARKADAŞLAR CRV için lpg tankı varmı bılen varsa lütfen yazsın çünkü siz lpg takılması için arabayı bırakıyosunuz tankın takılmasını bılmıyorsunuz bence en onemlısı tankın takılması bıraza ınceledım tank direk sıgmadıgı ıcın kaportacıya gonderılyor(sızın haberınız olmuyor) burada arka lastık konulan yerı sımıt tankı sıgdırabılmek ıcın parca parca yapıyorlar eger uygun sımıt tank varsa ondan taktırın

Merhabalar arkadaşım, bu gün konuyu bizzat LPG li ve LPG siz iki farklı CRV üzerinde inceledim...

CRV nin yedek lastiği bilindiği gibi bagaja monteli yani dışarıda... Bagajın tabanındaki boşluk ise, bagaj havuzu yani özel bir plastik malzeme ile bagaj havuzu halini almış, üst kapağı ise ( bilenler yine bilir gerektiğinde piknik masası olarak kullanılmaya uygun tasarlanmış pvc kapak) seyyar...

Şimdi LPG li araçta gördüğüm kadarı ile; LPG siz araca göre, Bagaj havuzunu çevreleyen (yeni tip ilk yardım setinin ve özel çelik halatı sığdırmaya yetecek kadar derinlikte, hatta gerektiğinde leğen olarak bile kullanılabilir durumda) PVC malzeme alınmış yani oradan çıkarılmış ki çok kolay bir hareket, tadilat vs değil...  yerine 35 lt lik simit tank hiç tadilatsız bir şekilde yerleştirilmiş... CRV yi kullanan arkadaş aracı ilk aldığında, ilk kullanıcısının yine bu boşluğa aracı yoğun olarak arazide kullandığı için  2.yedek lastiği yerleştirmiş olduğunu da söyledi...

İlgisi bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum...

CıvıK.

« Yanıtla #2 : Aralık 23, 2010, 04:49:17 ÖÖ »
bizde 2000model(99sonu) cr-v var aldığımızda lpg yoktu. BRC SIRALI SİSTEM taktırdık. çok memnunuz . araştırmanızda fayda var öneririm

okanemmi

« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2011, 11:06:10 ÖS »
2000 model crv ye lpg taktırırken ben dönüşüm esnasında her saniye aracın yanında durdum

38 lt tankı havuzun arka kısmını biraz aşağı çekiçledikten sonra oturtabildi.

tank yerine oturup montaj bittiğinde bagajda herhangi bir yükseklik olmadı . sanki hiç değişiklik yapılmamış gibi

gayet memnunum lpg tanksız bir bagaj hacmi çok keyifli............