Gönderen Konu: yeni kasa civic teleflex yada prins taktırmak istiyorum  (Okunma sayısı 12546 defa)

onur048

yeni kasa civic teleflex yada prins taktırmak istiyorum
« : Nisan 05, 2012, 05:25:53 ÖS »
yeni kasa civic teleflex yada prins taktırmak istiyorum.garanti kısmını düşünüyorum.yardımcı olurmusunuz?ne yapmam konusunda

bbhnda

Ynt: yeni kasa civic teleflex yada prins taktırmak istiyorum
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2012, 05:44:11 ÖS »
çok kullanacakmısınız aracınızı yıllık 10.000km üstünde?

3ddelisi

« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2012, 06:50:38 ÖS »
Ben serviste brc yi 2400 tl ye taktırdım halbuki dışarıda 1400-1500 tl ye taktırmak mümkünken.Eğer arıza söz konusu olursa lpg ci araca b.k atacak servise yönlendirecek ya da servise gitsen lpg ye b.k atacak lpg ciye postalayacak sen arada kalıp kafayı yiyeceksin.Fakat lpg yi serviste taktırırsan her durumda muhatabın servis olacak ve kaçamak cevaplarla işin içinden sıyrılamayacaklar.Teleflex ya da prins brc den kesinlikle daha kaliteli fakat sonuçta %30-35 civarı tasarrufu hangi marka olursa olsun sağlıyor.En önemli sorunlardan biri de Türkiye'nin her yerinde servisinin olup olmamasını da gözönüne almak gerekir.6 yıl full garanti önemli diyorsan serviste taktır ,önemli değil diyorsan diğerlerinden birini taktır.Aracın yeni olduğu için serviste taktırmanı öneririm.Hayırlı olsun güle güle kullan aracını ...

onur048

« Yanıtla #3 : Nisan 05, 2012, 08:45:32 ÖS »
cevaplar için teşekkür.
servis brc kitinin 5ay sonra gelecek diyor(2700tl olanı)

bydmrblk

« Yanıtla #4 : Nisan 05, 2012, 10:38:44 ÖS »
dışarıda taktırdığın lpg garantini iptal etmeyecekse kesinlikle teleflex diyorum. sorunsuz sıkıntısız şekilde binersin. prinste iyi.
ama ben teleflex kullanıcısı olarak 2 yıldır kontrol dahi ettirmeden biniyorum. bir tek km si geldiğinde filtreleri değiştirdim.
hayırlı olsun tekrardan

propofol07

« Yanıtla #5 : Nisan 05, 2012, 10:45:13 ÖS »
yaklaşık 5 aydır prins kullanıyorum. çok şükür ne çekiş farkı var ne de hız. eğer garanti konusunu çok takmazsan prins i kesinlikle öneririm...

onur048

« Yanıtla #6 : Nisan 07, 2012, 09:19:23 ÖÖ »
dün prins taktırdım.enjektör yağlamasını da taktırdım.motor kısmına 2 yıl yada 100000 km garantiye alındı.
lpg 2450 tl ye 10 ay taksit
enjektör yağlaması da 550 tl
toplam 3000 tl ödedim.
otobanda ayar yapıldı.6500 devirde benzine geçiş olmadı.

CAGLAR28

« Yanıtla #7 : Nisan 07, 2012, 09:59:29 ÖÖ »
hayırlı olsun en iyisini yapmışsınız.cidden servisin aynı markayı aynı kiti iki katına takmasına acıyorum o paralara böyle kaliteli bi kit taktırmak varken.ben de 1500 km de lovato taktım 2010 aracım.28 binde şuan tık demedi.italyan sistem benimki de.kesicide dahi gidiyorum lpg de.çekiş filan aynı.

3ddelisi

« Yanıtla #8 : Nisan 07, 2012, 12:11:42 ÖS »
hayırlı olsun en iyisini yapmışsınız.cidden servisin aynı markayı aynı kiti iki katına takmasına acıyorum o paralara böyle kaliteli bi kit taktırmak varken.ben de 1500 km de lovato taktım 2010 aracım.28 binde şuan tık demedi.italyan sistem benimki de.kesicide dahi gidiyorum lpg de.çekiş filan aynı.

2 yıllık garanti bittikten sonra bir problemle karşılaştığında anlayacaksın neden +1000 tl verildiğini....

mertkan677

« Yanıtla #9 : Nisan 07, 2012, 01:36:05 ÖS »

2 yıllık garanti bittikten sonra bir problemle karşılaştığında anlayacaksın neden +1000 tl verildiğini....
gerek yok garanti dolmadan satar :)

emre16

« Yanıtla #10 : Nisan 07, 2012, 01:44:07 ÖS »
hayırlı olsun güle güle kullanın bence garantiyide kafaya takmayın tadını çıkarın aracın honda motor konusunda üzmez ayrıca lpg markanız 10 numara tekrar hayırlı olsun...bi sorum olucak supaplar içinde yağlama olmuyor muydu???

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #11 : Nisan 07, 2012, 04:19:22 ÖS »
konuyla alakası pek yok ama benim araçtada yağlama sistemi var fakat yagı bitti. hangi yağdan kullanmalıyım bilen varmı

fabregas04

« Yanıtla #12 : Nisan 08, 2012, 08:34:23 ÖÖ »
konuyla alakası pek yok ama benim araçtada yağlama sistemi var fakat yagı bitti. hangi yağdan kullanmalıyım bilen varmı

Takdırdığınız yerden öğrenmeniz daha iyi olur bence.

taraa76

• taraa76
« Yanıtla #13 : Nisan 16, 2012, 10:45:36 ÖS »
ben bugun prins taktirdim.iyi veya kotu doye yorum yapamam.begendigim ozellikleri ise yeni lpg gostergesi, sessiz calisnasi ve gaz benzin gecislerinin hissedilmemesi diyebilirim.sonrasini bilemem.

bbhnda

« Yanıtla #14 : Nisan 16, 2012, 10:50:00 ÖS »
ben bugun prins taktirdim.iyi veya kotu doye yorum yapamam.begendigim ozellikleri ise yeni lpg gostergesi, sessiz calisnasi ve gaz benzin gecislerinin hissedilmemesi diyebilirim.sonrasini bilemem.

hayırlı olsun.taktıracağım diyordunuz iyi bir seçim yapmışsınız prins ile.

carousal

« Yanıtla #15 : Nisan 17, 2012, 03:34:17 ÖS »
hayırlı olsun taraa76. yeni lpg göstergenin değişikliği nedir acaba? teknolojik bir değişim mi yapılmış LPG göstergesinde?

taraa76

• taraa76
« Yanıtla #16 : Nisan 18, 2012, 09:01:46 ÖÖ »
teşekkür ederim.darisi isteyenlerin basina :-). gosterge cok şik olmus.fotografini eklerim en kisa zammanda. ışığının rengini secebiliyorsunuz.ben mavi sectim arabanin gostergeleriyle uyumlu oldu.hele gece cok hoş duruyor.bu ayrinti tabiki.onemli olan kitin verimliligi.onu da gorcez..

taraa76

• taraa76
« Yanıtla #17 : Nisan 18, 2012, 10:51:21 ÖS »
fotoları yükleyemiyorum. nasıl yapacağım konusunda yardım edecek olan??

taraa76

• taraa76

fatih2695

« Yanıtla #19 : Nisan 26, 2012, 11:16:05 ÖÖ »
Arkadaşlar ben 2007 model otomatik vites Honda civic aldım. Aranıza yeni katıldım.
Ben ilk defa honda gibi pahalı ve güzel bi araba aldım. Yalnız benzinle kullanımına artık gücüm yetmiyor. Her ne kadar LPG taktırmak istemesem de  mecbur kaldım. Böyle bir arabaya uyum sağlayacak güzel kaliteli bir tüp taktırmak istiyorum. Biraz araştırdım ama kararsız kaldım. Prins, Teleflex yada BRC gibi bir markayı düşünüyorum. Teleflex'e gittim biraz forumlardan araştırdım ama bazı memnuniyetsizlikler okudum; prins taktıranlar genelde memnun herhalde
Ben Ankara da yaşıyorum. Acaba burada prins taktıran var mı, ayrıca herhangi bir sıkıntı şikayetiniz var mı, Vites geçişlerinde sıkıntı oluyormu? bide kesici nedir acaba yorumlarda kesicilerden bahsediyorlar ve yüksek devirlerde benzine geçme hakkında bilginiz varmı? yada diğer markalar hakkında önerilerinizi var mı
Aracına LPG takttıranlar servisi ve ücret konusunda bilgilendirebilir mi
Yardımlarınızı bekliyorum.. Herkese teşekkürler

hondam

• Ogzhn
« Yanıtla #20 : Nisan 26, 2012, 08:23:39 ÖS »
öncelikle hoşgeldin.hondanız hayırlı olsun kazasız belasız binme dileğiyle.lpg konusunda çok araştırdım tek kelime ile prins diyorum.1 hafta önce prins vsi 2 simit sıralı lpg taktırdım ve çok memunun kaldım.yakıtı neredeyse yarı yarıya düştü.performansı aynı benzin gibi hiç bir farkı yok anlayamassınız zaten benzinlemi gidiyorum lpg ilemi.tekleme boğulma falan kesinlikle yok.prinsin taktığı enjektörün markası keıhın çok kaliteli bi marka hondanın orjinal enjektörünün markası.tık ses gelmiyor enjektörden.lpgcileri dolaşma imkanınız olursa bi prinsin enjektör sesini dinleyin gazda çalıştığı belli olmuyor.bazı lpglerde kaputu açınca veyaz içine binince şıkır şıkır ses geliyor enjektöründen.buda rahatsız edici bi durum.prniste böyle bi sorun yok.yüksek devirlerde benzine geçme durumunu lpgci ayarlıyor istediğiniz devire göre benim ki 6.5 devirde benzine geçiyor öyle ayarlattım.her bindiğinizde pişman olacağınıza bana kalırsa 300 -500tl fazla verin kafanız rahat olsun.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

taraa76

• taraa76
« Yanıtla #21 : Nisan 27, 2012, 10:00:35 ÖS »
sonuna kadar bu yoruma katiliyorum.prins im.daha cok yeni.ama sessizlik ,benzin lpg gecislerinde fark olmamasi ve performans kaybinin olmayisi yada ben hissedemiyorum iyi bi tercih yaptigimi dusunduruyor.yakit performansi icin bisey diyemeyecegim simdilik.yakinda yazacagim hesaplari...

fatih2695

« Yanıtla #22 : Nisan 30, 2012, 09:14:06 ÖÖ »
Sayın taraa76 sanırım ankaradasınız.
Acaba hangi servise gittiniz. Yapılan montaj işçilik nasıldı. Ve fiyatı nasıl?
Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de Valve care taktırmalı mıyım ?

fatih2695

« Yanıtla #23 : Mayıs 01, 2012, 03:49:09 ÖS »
gncl

taraa76

• taraa76
Ynt: yeni kasa civic teleflex yada prins taktýrmak istiyorum
« Yanıtla #24 : Mayıs 03, 2012, 11:00:04 ÖS »
geç cevap vetdim kusura bakmayin. ben turkuaz muhendislikte taktirdim.4tane prins yetkili servis gezdim.icime en cok sinen turkuaz oldu.iþçilikleri bence baþarili.lpg tankindan motora giden bakir boruyu bile çok özenle kapladilar.difer servisler de iyidir mutlaka ama ben gordugumu yaziyorum digerleriyle ilgili yorum yapamam.bence sizde dolasin.bana en çok uyan ve tesadufen en uygun fiyati veren turkuaz oldu.makina muhendisi murat bey bayagi ilgilendi.fiyat konusunda burda bisey yazamam cinku baska yerde fiyatimizi soylemeyin demislerdi.ama en uygun orasi verdi fiyati.valve care taktirmadim. taktirmanin bi zarari lmaz bence.ama bence gereksiz. en azindan o fiyata gereksiz. daha ucuz olsa dusunurdum
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2012, 11:01:54 ÖS Gönderen: taraa76 »