Gönderen Konu: Yeni Kasa Civic i LPG li olan arkadaşlar  (Okunma sayısı 4497 defa)

einstein2000

Yeni Kasa Civic i LPG li olan arkadaşlar
« : Haziran 10, 2011, 09:42:04 ÖS »
Civic i LPG li olan arkadaşlar ....

Aracınızı LPG de kullanırken Benzin göstergenizde azalma oluyormu ? Bu azalma acaba teker dönüşüne veya alınan yola bağlı olarak mı düşüyor ? Sonra kendiliğinden düzeliyor mu ? Yoksa gerçekten benzin azalmasını mı gösteriyor ?

Benim araç 1.5 depo LPG ile 50TL lik benzin tüketti. "Eğer gösterge benzin miktarına göre azalıyorsa".

Tecrübelerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.

drmoz

Ynt: Yeni Kasa Civic i LPG li olan arkadaşlar
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2011, 09:53:05 ÖS »
hayır, LPG'deyken benzin göstergesinde düşme olmuyor, benzin göstergesi daima depodaki benzini doğru gösteriyor.
yazın 50 tl benzinle 4-5 ayda ortalama 5000 km yapabilirim, ANCAK kışın hem araç kısa mesafelerde çalıştığından geç ısınıyor, hem de ilk çalıştırmada çoık benzin yakıyor. bu nedenle her bir depo LPG'de yaklaşık 10-15 TL'lik benzin tüketimim oluyor.

Edit: aracım 2008 civic sedan manuel. 20000 km dir LPG li
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2011, 09:53:51 ÖS Gönderen: drmoz »

einstein2000

« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2011, 11:20:23 ÖS »
   50TL benzin aldım hep lpg de kullandım  450 km gittim benzin ışığı yandı. LPG serviste Bilgisayara bağladılar, sorun yok dediler kaçakta yok dediler. şimdi honda sevise gidip benzin kaçağı varmı baktıracağım.

Araç 2010 premium manuel  8800 km de 

seferad

« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2011, 09:16:22 ÖÖ »
ilk takıgımda lpg ile giderken benzin harcıyormuşum gibi eksiliordu bi kaç kere fulle depoyu düzeliyor

cizbudak

« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2011, 08:14:55 ÖÖ »
10 günde 600 km ye yakın lpg de yol yaptım. 6 çubuk olan benzın gostergesı suan 4 cubukta... 1,5 depoda 50 lira benzın cok cok fazla

jee

« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2011, 02:11:08 ÖS »
Arkadaşlar bir tavisyede bulunmak istiyorum. Tecrübem ve gözlemim doğrultusunda aracınızı çalıştırdıktan sonra lpgye geçene kadar arabayı yürütmeyin. Bu benzin sarfiyatınızı düşürecektir.

drmoz

« Yanıtla #6 : Haziran 14, 2011, 07:01:40 ÖS »
Arkadaşlar bir tavisyede bulunmak istiyorum. Tecrübem ve gözlemim doğrultusunda aracınızı çalıştırdıktan sonra lpgye geçene kadar arabayı yürütmeyin. Bu benzin sarfiyatınızı düşürecektir.
dostum iyi diyorsun da kışın ne yapacaz?
yarım saat LPG'ye geçsin diye bekleyemeyiz herhalde.

Gerçi yazın da bekleyemem ben. genelde hep acelem oluyor, zamanım kısıtlı oluyor vs, kontağı çevirir çevirmez yürüyorum.
Arabayı da zaten hayatta zaman kazanmak amacı ile kullanıyorum.

battalgazi

« Yanıtla #7 : Haziran 14, 2011, 07:11:22 ÖS »
hiç yol almadan benzin tüketmiş oluruz, rölantıda yakacağı benzinle birkaç km de olsa yapmak daha mantıklı değilmi

samet66

« Yanıtla #8 : Haziran 14, 2011, 07:14:03 ÖS »
sistem hangi marka... bazı sistemlerde blirli devirlerde benzine geçiyor araç. brc de motoru biraz zorlayınca benzine geçiyor araç performans düşmesin diye..
lpg tüketimi normalmi ??

jee

« Yanıtla #9 : Haziran 15, 2011, 02:19:30 ÖS »
dostum iyi diyorsun da kışın ne yapacaz?
yarım saat LPG'ye geçsin diye bekleyemeyiz herhalde.

Gerçi yazın da bekleyemem ben. genelde hep acelem oluyor, zamanım kısıtlı oluyor vs, kontağı çevirir çevirmez yürüyorum.
Arabayı da zaten hayatta zaman kazanmak amacı ile kullanıyorum.

Kış mevsiminde en soğuk havada 2 dakika sürüyor lpgye geçmesi. Benzinli araba kullandığım yılllarda da beklerdim, motor bi ısınsın gerekli yerlere biraz yağ gitsin. İnsanlar bile sabah kalktığında elinin yüzünü yıkamadan,birşeyler yemeden kendine gelemiyor, spor yaparken bile ısınma hareketlerini yapmak gerekiyor ;)

hiç yol almadan benzin tüketmiş oluruz, rölantıda yakacağı benzinle birkaç km de olsa yapmak daha mantıklı değilmi

Onuda test ettim. Rolanti devrinde yaktığımız yakıt, yürürken ki yaktığımız yakıttan daha az. Benim gözlemim bu yönde. İsterseniz bir deneyin