Gönderen Konu: Yeni civic, Pirins, teleflex, brc üçlemi :) Yardım.  (Okunma sayısı 13743 defa)

vtec power

Yeni civic, Pirins, teleflex, brc üçlemi :) Yardım.
« : Nisan 02, 2010, 10:23:55 ÖÖ »
 Artık bende hükümetin bu saçma akaryakıt fiyat politikasının bir kurbanı olarak, teslim bayrağını açıyorum, cebim çok yandığı için, korkarım önümüzdeki hafta aracıma lpg taktıracağım.!
Takdırdıktan sonra en az 60 bin km bineceğim araca.Şu zamana kadar hiçbir aracımda lpg kullanmadım.

Benim için kırmızı ışık yanmaması ve sözü edilen % 35 lik tasarruf rakamlarını yakalayabilmek çok önemli.

Araştırdığım 3 marka var.Öncelik sıralaması ve farklarını aşağıda sıralıyorum.

1-Pirins:1150 euro fiyat. Yağlama sistemi sayesinde motor sağlığı garantisi, ışık yakmama garantisi, performans kaybı yaşatmayacağı garantisi.

2-Teleflex:2400 TL fiyat.Performans kaybı yaşatmama ve kırmızı ışık yakmama garantisi.

3-Brc: 1500 tl fiyat.Yaygın servis ve fiyat avantajı.Kırmızı ışık yaktırmayız diyorlar, performans kaybı çok hissedilmesede yaşanıyor biliyoruz.

Bu 3 markayı (özellikle pirins ve teleflex) uzun zamandan beri kullanan artı ve eksilerini objektif olarak paylaşmak isteyen yardımsever arkadaşlara sesleniyorum.
Lütfen görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi yazarmısınız. :)

seferad

Ynt: Yeni civic, Pirins, teleflex, brc üçlemi :) Yardım.
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2010, 10:32:17 ÖÖ »
taktırdıktan sonra 60 bin binerim demişin ne gerek varki o zaman

vtec power

« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2010, 10:36:35 ÖÖ »
taktırdıktan sonra 60 bin binerim demişin ne gerek varki o zaman
Nasıl yani? :)

vtec power

« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2010, 11:58:08 ÖÖ »
Güncel.

integtant_83

« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2010, 10:36:30 ÖS »
Arkadaşım hesabı şöyle yap. 60 bin kilometre bineceksen bu kadar kilometrede güncel fiyatlarla kaç liralık benzin yakarsın ortalama onu hesapla. Aynı hesabı LPG için yap artı üzerine montaj+işletme parası koy,özellikle kışın ilk çalıştırmalarda benzinden tüpe geçişteki yakacağın miktarları da gözönünde bulundur. Bunları topla ve benzin masrafından çıkar. Çıkan sonucun değerlendirmesi sana ait.

emre16

« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2010, 11:11:48 ÖS »
gayet güzel tarif etmişler... :D

leobiz

« Yanıtla #6 : Nisan 03, 2010, 12:26:30 ÖÖ »
2.4 Accorduma ve bundan önceki araçlarıma hep LPG kiti yaktırdım, Zavolli marka, hiçbir arıza ve sıkıntı yaşamadım. Aracın motor hacmi ne kadar büyükse lpgnin ekonomik avantajı da o kadar artıyor. 1.6 focusum, Mercedes C200K ve şimdiki Accordumdan fazla lpg tüketiyorud. Şu anda karma trafikte 25 kuruş/km tüketiyorum. Süratim otobanda 160, şehiriçinde de normal.
Işık yanmama garantisini veremezler, verseler ne olacak, ışık yanarsa söküp paranı geri mi verecekler, abi gel iki dakikada ayarlarız derler. Önemli olan iyi niyetle çözüm bulabilmeleri. Sonuçta her aracın kullanım şartı, ateşleme ve yakıt sistemi farklı kondüsyondadır. Benzinde farkedilmeyen hatalar LPG de çıkabilir. Geçen gün BP den lpg aldım ve ışık yandı. 2 gün sonra depo bitince PO dan aldım ve ışık söndü. Çekiş ve performas kaybı olmamıştı. Ben ışığa bakmam, cebime ve lüksüme bakarım. 2ookm üzerinde  hızla giderken 25-26 kuruş yakmak gayet akıllıca ve gayet zevkli.Işık yanabilir ama bu acil bir sorun değil, servise yolun düştüğünde ayar yaptırırsın. 60bin km bineceksen hiç düşünme taktır bence. benzine vereceğin paranın katılımı cebinde kalsın.
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2010, 12:27:17 ÖÖ Gönderen: leobiz »

outcry666

« Yanıtla #7 : Nisan 03, 2010, 09:22:01 ÖÖ »
aynen leobiz e katılıyorum 60bin bineceksen taktır derim.ayrıca her zaman dediğim gibi markadan çok usta önemli,prins,brc taktırırsın ışık yakar,atiker taktırırsın yanmaz tam randıman alırsın.bu işler ustaya bağlı.hem ışık yansa ne olur leobiz in dediği gibi.ben landirenzo taktırdım ışık yaktı fakir karışımdan dolayı gittim düzelttiler taktıralı 8000km oldu ne ışık var ne bişey uzun yolda 180km/s da yaptım uzun süreli 200 de 220 de.hiçbir sorun yok olmaz da zaten.LPG taktıracaksan zaten bazı şeyleri göze alman lazım ama sonra unutma civic ini gazı kökleyip kullanacaksın :) en güzeli de bu.bir de bir konuya açıklık getireyim, yok enjektörler bosch falan diye milleti çekmeye çalışıyorlar.bosch bir kere enjektör üretimi yapmıyor.sadece enjektörün girişindeki bir parçayı bosch üretiyor.samimi olarak istediğiniz yere sorabilirsiniz.arkadaşların kafasında yanlış şeyler kalmasın diye söyleme gereği hissettim.Tekrar söyleyeyim usta herşeyin başında gelir, marka farketmez.Sitede atiker taktırıp memnun olan da çok arkadaş var olmayan da.BRC taktırıp memnun olan da var olmayan da.Yoldan geçerken hadi şuraya gireyim LPG taktırayım dersen,araştırmadan, mutlaka bi arızası olur.ama araştırdıktan sonra emin ol hiçbir şey olmaz.Ama şunu söyleyeyim eğer takılırken arabanın başında bekleyeceksen çok için yanacak :) orasını burasını delerlerken.ben başında bekledim az daha diyecektim alın yaa araba sizin olsun diye :) sanki önünde birisini ameliyat ediyorlar gibi :) ama ne oldu şimdi arabadan zevk alıyorum.bir gün binmeyince eksiklik hissediyorum.LPG taktır derim,hiç zaman kaybetme.buradaki arkadaşların söylediklerinden sonra iyiki taktırmışım diyeceksin, hiç LPG li araç kullanmamışsın ama,binince daha önce niye taktırmadım diyeceksin emin ol...

hibo

« Yanıtla #8 : Nisan 03, 2010, 12:45:26 ÖS »
2.4 Accorduma ve bundan önceki araçlarıma hep LPG kiti yaktırdım, Zavolli marka, hiçbir arıza ve sıkıntı yaşamadım. Aracın motor hacmi ne kadar büyükse lpgnin ekonomik avantajı da o kadar artıyor. 1.6 focusum, Mercedes C200K ve şimdiki Accordumdan fazla lpg tüketiyorud. Şu anda karma trafikte 25 kuruş/km tüketiyorum. Süratim otobanda 160, şehiriçinde de normal.
Işık yanmama garantisini veremezler, verseler ne olacak, ışık yanarsa söküp paranı geri mi verecekler, abi gel iki dakikada ayarlarız derler. Önemli olan iyi niyetle çözüm bulabilmeleri. Sonuçta her aracın kullanım şartı, ateşleme ve yakıt sistemi farklı kondüsyondadır. Benzinde farkedilmeyen hatalar LPG de çıkabilir. Geçen gün BP den lpg aldım ve ışık yandı. 2 gün sonra depo bitince PO dan aldım ve ışık söndü. Çekiş ve performas kaybı olmamıştı. Ben ışığa bakmam, cebime ve lüksüme bakarım. 2ookm üzerinde  hızla giderken 25-26 kuruş yakmak gayet akıllıca ve gayet zevkli.Işık yanabilir ama bu acil bir sorun değil, servise yolun düştüğünde ayar yaptırırsın. 60bin km bineceksen hiç düşünme taktır bence. benzine vereceğin paranın katılımı cebinde kalsın.
aynen leobiz e katılıyorum 60bin bineceksen taktır derim.ayrıca her zaman dediğim gibi markadan çok usta önemli,prins,brc taktırırsın ışık yakar,atiker taktırırsın yanmaz tam randıman alırsın.bu işler ustaya bağlı.hem ışık yansa ne olur leobiz in dediği gibi.ben landirenzo taktırdım ışık yaktı fakir karışımdan dolayı gittim düzelttiler taktıralı 8000km oldu ne ışık var ne bişey uzun yolda 180km/s da yaptım uzun süreli 200 de 220 de.hiçbir sorun yok olmaz da zaten.LPG taktıracaksan zaten bazı şeyleri göze alman lazım ama sonra unutma civic ini gazı kökleyip kullanacaksın :) en güzeli de bu.bir de bir konuya açıklık getireyim, yok enjektörler bosch falan diye milleti çekmeye çalışıyorlar.bosch bir kere enjektör üretimi yapmıyor.sadece enjektörün girişindeki bir parçayı bosch üretiyor.samimi olarak istediğiniz yere sorabilirsiniz.arkadaşların kafasında yanlış şeyler kalmasın diye söyleme gereği hissettim.Tekrar söyleyeyim usta herşeyin başında gelir, marka farketmez.Sitede atiker taktırıp memnun olan da çok arkadaş var olmayan da.BRC taktırıp memnun olan da var olmayan da.Yoldan geçerken hadi şuraya gireyim LPG taktırayım dersen,araştırmadan, mutlaka bi arızası olur.ama araştırdıktan sonra emin ol hiçbir şey olmaz.Ama şunu söyleyeyim eğer takılırken arabanın başında bekleyeceksen çok için yanacak :) orasını burasını delerlerken.ben başında bekledim az daha diyecektim alın yaa araba sizin olsun diye :) sanki önünde birisini ameliyat ediyorlar gibi :) ama ne oldu şimdi arabadan zevk alıyorum.bir gün binmeyince eksiklik hissediyorum.LPG taktır derim,hiç zaman kaybetme.buradaki arkadaşların söylediklerinden sonra iyiki taktırmışım diyeceksin, hiç LPG li araç kullanmamışsın ama,binince daha önce niye taktırmadım diyeceksin emin ol...

her iki iletininde altına imzamı atıyorum:)...saygılar...

vtec power

« Yanıtla #9 : Nisan 03, 2010, 08:32:25 ÖS »
Arkadaşım hesabı şöyle yap. 60 bin kilometre bineceksen bu kadar kilometrede güncel fiyatlarla kaç liralık benzin yakarsın ortalama onu hesapla. Aynı hesabı LPG için yap artı üzerine montaj+işletme parası koy,özellikle kışın ilk çalıştırmalarda benzinden tüpe geçişteki yakacağın miktarları da gözönünde bulundur. Bunları topla ve benzin masrafından çıkar. Çıkan sonucun değerlendirmesi sana ait.
Seferad arkadaşa tercüman olmuşsun en azından o susarken sen açıklama yapma nezaketinde bulunmuşsun. :) Teşekkürler.

Ben EN AZ 60 bin km planlaması yapıyorum, yapacağım km dahada üstü olabilir dolayısıyla taktırırsam her türlü avantajlı olacağım.
60 bin km de 10 bin liraya yakın kazancım olacak montajı ve ruhsat masraflarını düşünce 8 bin lira kalıyor bu süre zarfında 1000 liralık tüpe geçiş benzini yaksam (esasında bunu hesaplamaya katmamak lazım ya neyse :) ) 7 bin lira tasarrufum var hala. :)

Benim için 7 bin lira çok iyi bir rakam ;)

vtec power

« Yanıtla #10 : Nisan 03, 2010, 08:40:54 ÖS »
Tavsiyeler için çok teşekkürler,taktırmaya karar verdim, montaj kadar bence markada çok önemli ve markada kararsızım hala.

Ben montaj yapılırken başından ayrılmayacağım aracın, o delme biçme işleri banada acı verecek ama yapacak bir şey yok. :)

Ben ışık olarak anlık yanmaları kastetmemiştim sürekli yanarsa benim için problem.Umarım başıma gelmez.

vtec power

« Yanıtla #11 : Nisan 03, 2010, 08:43:49 ÖS »
Tavsiyeler için teşekkürler, gaza doyasıya basabilmek için sabırsızlanıyorum. :)

vtec power

« Yanıtla #12 : Nisan 03, 2010, 08:45:18 ÖS »
Pirins ve teleflex kullanan yokmu, görüşler önemli benim için. :)
Güncel.

integtant_83

« Yanıtla #13 : Nisan 03, 2010, 10:11:28 ÖS »
Lpg takılıyken araban park yerinde çok az duracak, normalde gitmeyeceğin ya da aracsız gidebileceğin yerlere aracla gideceksin Lpg var diye. Bunları yaşamış ve tasarruf etmemiş biri olarak söylüyorum:) Ha daha çok gezdim mi? Evet gezdim. Kilo da aldım lpg yüzünden: )

odemirel

« Yanıtla #14 : Nisan 03, 2010, 11:59:39 ÖS »
pirins hakkında çok övgüler duyuyorum
« Son Düzenleme: Nisan 04, 2010, 12:02:54 ÖÖ Gönderen: odemirel »

odemirel

« Yanıtla #15 : Nisan 04, 2010, 12:00:38 ÖÖ »
Lpg takılıyken araban park yerinde çok az duracak, normalde gitmeyeceğin ya da aracsız gidebileceğin yerlere aracla gideceksin Lpg var diye. Bunları yaşamış ve tasarruf etmemiş biri olarak söylüyorum:) Ha daha çok gezdim mi? Evet gezdim. Kilo da aldım lpg yüzünden: )

aynen :)

fzthgosm

« Yanıtla #16 : Nisan 04, 2010, 12:41:30 ÖÖ »
jardeş biz ne desek sen yine başka araştırma yapacaksın ve bana kalırsa büyük ihtimal gidip prins taktıracaksın.çünkü büyük hacimli motorlarda prins daha iyi diye duymuştum ama neden daha iyi ne gibi bir artısı var bilmiyorum.benim arabamda atiker var bugün bir arabaya daha taktıracak olsam gider yine atiker taktırırım çünkü landi renzo takanla,tartarini takanla,lavato takanla,brc takanla aynı performnsı alıyorum aynı yakıtı yakıyorum ama taktırırken onlardan az ödedim.outcry666 arkadaş gerekli bütün açıklamaları yapmış.aynen katılıyorum markadan önce usta kinci planda marka

deniz_ksk

« Yanıtla #17 : Nisan 04, 2010, 04:26:08 ÖS »
Ben de sıfır aldım taktırmıycaktım ama pipo yöntemiyle olanlarda manifoltu delmiyolarmış, aynı benim aracımdan zavolli bayisi sahibinde vardı 2010 beyaz elegance onda da görünce taktırmaya karar verdim,önemli olan usta diyor herkes.

vtec power

« Yanıtla #18 : Nisan 06, 2010, 11:40:56 ÖÖ »
Haha duruma hiç bu açıdan bakmamaıştım. :)
Endişelenme evimde koşu bandım var mekik sepham var :)

vtec power

« Yanıtla #19 : Nisan 06, 2010, 11:44:10 ÖÖ »
jardeş biz ne desek sen yine başka araştırma yapacaksın ve bana kalırsa büyük ihtimal gidip prins taktıracaksın.çünkü büyük hacimli motorlarda prins daha iyi diye duymuştum ama neden daha iyi ne gibi bir artısı var bilmiyorum.benim arabamda atiker var bugün bir arabaya daha taktıracak olsam gider yine atiker taktırırım çünkü landi renzo takanla,tartarini takanla,lavato takanla,brc takanla aynı performnsı alıyorum aynı yakıtı yakıyorum ama taktırırken onlardan az ödedim.outcry666 arkadaş gerekli bütün açıklamaları yapmış.aynen katılıyorum markadan önce usta kinci planda marka
Bilmiyorum adamım tercihine saygım var ama atikerle ilgili millet çok sorun yaşadı biliyoruz, o yüzden taktırmak bir kenara adı bile bana çok itici geliyor.

jackalm06

« Yanıtla #20 : Nisan 06, 2010, 12:26:34 ÖS »
vtec power  dostum bendensın ;)
bende 1 saat once benzer bır konu acmıştım,
evet usta onemlı onu bılıyorum ama bende olayın marka bolumunu aşabılmış degılım,
sanırım prins taktıracagım,bıtanecık cıvıc ım var,
kıyamıyorum zaten,madem bu ısı yapacam en ıyısı olsun ıstıyorum

jackalm06

« Yanıtla #21 : Nisan 06, 2010, 12:34:17 ÖS »
bı de su garantı olayı kafamı karıştırıyo,
ben onun ıcın servıste taktırmayı dusunuyorum,
onlarda zaten prinsi önerıyo,
garantıden cıkmamasıda onemlı yani :)

cıvıcem

« Yanıtla #22 : Nisan 06, 2010, 02:41:44 ÖS »
bı de su garantı olayı kafamı karıştırıyo,
ben onun ıcın servıste taktırmayı dusunuyorum,
onlarda zaten prinsi önerıyo,
garantıden cıkmamasıda onemlı yani :)

hangi servis öneriyor ve takıyorki prinsi?  garanti olayı bildiğim kadarıyla motor garantisi bitiyor ama diğer aksamlar 3 yıl olmak kaydıyla devam ediyor

jackalm06

« Yanıtla #23 : Nisan 06, 2010, 03:04:28 ÖS »
kayseri de servıse gıttım brc veya pirins onerıyoruz dedıler,
brc 1700 prins 2300 tl bu arada,
dısarıda yaptırmaya gore ortalama 200-250 daha pahalı ama garanti dısına cıkmayacak olması cezbediyo ınsanı

cıvıcem

« Yanıtla #24 : Nisan 06, 2010, 03:21:33 ÖS »

daha öncede forumda bir arkadaş kayseride yetkili serviste taktırmıştı ve garanti devam etmişti... istanbulda malesefe garantiyi devam ettiren yer yok... forumda araştırma imkanı bulabilirsen kayseri servisinde tarktıran arkadaşın yazılarına ulabilirsin dostum,memnundu diye hatırlıyorum....