Gönderen Konu: vtec 2 atikermi-zavollimi  (Okunma sayısı 10071 defa)

teachers71

Ynt: vtec 2 atikermi-zavollimi
« Yanıtla #25 : Eylül 19, 2011, 05:31:25 ÖS »
yaklaşık 800 km oldu henüz atikerle alakalı bir sorun yaşamadım motor arıza ışığıda yakmadı ilk depo dolumunda 405 km karma ikaz verdi benzine geçti şu anda 2 depoyu doldurdum 360 km yaptım yine karma çekişlerde sorun yok enjektör sesini duymuyorum bile sadece kaput açıkken geçerken sesi anla
yabiliyorum bunları taktıracak olan arkadaşlara tafsiye amaçlı olduğu için söyledim
6000 devir civarında benzine geçiş yapıyormu sizinde....

hangover

« Yanıtla #26 : Eylül 19, 2011, 06:35:44 ÖS »
bir soru daha... dip gaz yaptığımda 5500-6000 devirler civarına çıkınca dikkat ettim lpg den benzine geçiyor. sanırsam lpg yetiştiremiyor diye benzine geçiyor. bi forumda okumuştum. o şekilde ayarlanıyormuş.... bence hiç sakıncası yok öyleyse. aşırı performans istediğimde benzine geçsin. ama herkestemi böyledir acaba...
selamlar...

2 sorunada cevap vereyim. genelde benzinde 1 2 dk arası çalışıp lpgye geçiyor. yolda gidiyorsun durdun 3  5 dakkalığına ozaman ki çalıştrmalarda 5  10 saniye bazen yarım dakikayı bulabiliyor. ama motor soğukken ilk çalıştrmada hemen geçmesi normal değil gibi. depondaki benzinleden alakası yok. araçla yüksek devirlerde kullanımda benzine geçiyor evet, bunu 5500 6000 devir aralığında yapıyor.

atiker tüp var. ilk zamanlar 3 4 defa ışık yaktı  en son sigortayı söküp takmamdan sonra yanmadı bu zamana kadar. ben yakıt vs konusunda memnunum. tek şikayetim enjektörlerin dizel araba gibi ses çıkarması. yeni sistemlerde bu seste yokmuş duyduğuma göre

teachers71

« Yanıtla #27 : Eylül 19, 2011, 07:18:25 ÖS »
evet.benimki son sistem. herhangi bi ses yok... 150 km oldu taktıralı... şimdilik arıza ışığı yok. yanmayacağına garanti verildi.. bakalım....

IGDIR

« Yanıtla #28 : Eylül 20, 2011, 10:52:21 ÖÖ »
yeni enjektörler çok sessiz evet yeni sistemler kolay kolay arıza ışığı yakmıyor kendiliğinden kalibrasyon ayarı yapıyormuş ustanın dediğini söylüyorum