Gönderen Konu: yardım :!!ve önerileriniz  (Okunma sayısı 7929 defa)

yunussss

yardım :!!ve önerileriniz
« : Şubat 10, 2010, 07:44:57 ÖÖ »
brc gaz taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar 98 hb 1,4 var bnde yaklaşık 2 yıldır. düşüncem benzinli kullanırken devir çeviriyoruz yada 4000 devirde seyir halindeyken birden bire asılıyoruz benzinli olduğu için kesinlikle gaz kesme kerkinme gibi bir durum söz konusu değil. gazdan sonra bu gibi sorunlar karşıma çıkarmı tek korkum o bıktım artık benzin almaktan (kokusu çok güzel ama) teşekkürler

asvtec

Ynt: yardım :!!ve önerileriniz
« Yanıtla #1 : Şubat 10, 2010, 04:33:29 ÖS »
BRC ino3 enjektörleri benzin enjektörü prensibinde çalışır ,diğer markaların enjektörleri  selenoid valflidir yani yazar kasa mürekkep sistemi gibi çalışır ,yüksek devirlerde enjektörleri açık kalabilir.Performansta sorun olmasın diyorsan ;Prins ,BRC teleflex tavsiye ederim.

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 10, 2010, 09:32:28 ÖS »
1.4 araca neden lpg taktiracaksinki? 1.4 arac ancak yuksek devirde cok skistirmaktan benzin cok yakar.. Lpg taktiginda lpg'dede cok yakacaktir yuksek devirde kullanirsan.

yalçınn

« Yanıtla #3 : Şubat 10, 2010, 09:37:06 ÖS »
kim ne derse desin tecrübelerimi söylüyorum....
2001 1.6 ies aracımda da performans kaybı oluyordu şimdi vectra var 2.0 CD onda da var performans kaybı
not:ikiside sıralı sistem lpg li....

asvtec

« Yanıtla #4 : Şubat 11, 2010, 07:18:47 ÖÖ »
Yalçın hangi sıralı gaz lpg sistemi kullanmıştın

yunussss

« Yanıtla #5 : Şubat 11, 2010, 03:37:38 ÖS »
haklısın dostum biliyorum ama benzin fiatları aldı başını gitti önceden 20 tl lik benzin ile 80 km falan yapıyorsum artık 50 km ye falan indi hem sıkıyorum hemde benzin pahalı başka önerileriniz varmı

fzthgosm

« Yanıtla #6 : Şubat 12, 2010, 03:03:15 ÖS »
araban 98 model montajı iyi yapan atiker taktır çünkü ucuz.montaj iyi olduktan sonra hemen hepsi neredeyse aynı

asvtec

« Yanıtla #7 : Şubat 12, 2010, 07:34:24 ÖS »
aTİKER UCUZ ÇOK DOĞRU AMA ÜST SINIF ÜRÜNLERLE ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR.

yunussss

« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2010, 08:14:59 ÖÖ »
haklısınız atiker ii bir marka olabilir ama bursada oturuyorum 1,6 ies i olan bi arkadaşım atiker sıralı sistem taktırdı yazık her hafta taktırdığı yere gitmek zorunda kaldı arkadaşım olduğu için ben çok üzülüyorum  ucuz ama az buz bi para değil tarktırdığı gün geldi şık şık şık nasıl motordan ses geliyor inanamadım bu ne ya  atiker olduğu içinmiş neyse.ben bi leonda gördüm brc sıralı sistem abi ses yok birde araç fabrika çıkışlı lpg li gibi gizlemişler sistemi nasıl ama. gaz kesme problemi oldu  servise gitti. stop etme problemi oldu servise gitti silkeleme oldu servise gitti bu anlattıklarım yola çıkılmış pc üzerinden ayarlar yapılmış hondadan bahsediyorum usta usta dediler çocuk arabasını satmayı düşünüyor vala o yüzden atikerden korkuyorum sizinde bildiğiniz gibi hepimiz çalışıyorz sadece bi pazarımız var sık sıkta araba arıza yaptı diye işyerinden izin alamayız dimi.

vefakcr

« Yanıtla #9 : Şubat 13, 2010, 08:28:54 ÖÖ »
haklısınız atiker ii bir marka olabilir ama bursada oturuyorum 1,6 ies i olan bi arkadaşım atiker sıralı sistem taktırdı yazık her hafta taktırdığı yere gitmek zorunda kaldı arkadaşım olduğu için ben çok üzülüyorum  ucuz ama az buz bi para değil tarktırdığı gün geldi şık şık şık nasıl motordan ses geliyor inanamadım bu ne ya  atiker olduğu içinmiş neyse.ben bi leonda gördüm brc sıralı sistem abi ses yok birde araç fabrika çıkışlı lpg li gibi gizlemişler sistemi nasıl ama. gaz kesme problemi oldu  servise gitti. stop etme problemi oldu servise gitti silkeleme oldu servise gitti bu anlattıklarım yola çıkılmış pc üzerinden ayarlar yapılmış hondadan bahsediyorum usta usta dediler çocuk arabasını satmayı düşünüyor vala o yüzden atikerden korkuyorum sizinde bildiğiniz gibi hepimiz çalışıyorz sadece bi pazarımız var sık sıkta araba arıza yaptı diye işyerinden izin alamayız dimi.

haklısınız ucuz etin yahnisi yavan olur. biraz fazla verip iyi bir marka takıp gazcıya bakımdan bakıma gitmek daha mantıklı ve güzel bir duygu. ben 2006 yılında 99 elantraya romano taktırdım sorunsuz 2.5 yıl bindim sattım. şimdi 2005 es im var onada yeni taktırdım daha 500km oldu... cok memnunum. size tavsiyem iyi bir marka taktırın saygılar...

yunussss

« Yanıtla #10 : Şubat 13, 2010, 11:40:39 ÖÖ »
ne marka taktırdınız. benim düşüncem brc ama fikirlerinizide değerlendirim.fiat arastırması yaptım 1650 brc dediler 350 lirada ruhsat masrafları falan tutuyormuş

asvtec

« Yanıtla #11 : Şubat 14, 2010, 12:07:01 ÖÖ »
Arabasını lpg den dolayı satan bir sürü kişi ile sohbetim var,her gün araca bahane bulup sahıbıne masraf yaptırıyor ucuz lpg sistemleri,bu iş bir kere yapılıyor ,paraya kıyın iyi bir sistem taktırın.Ruhsata işletme masrafı 280 tl ,BRC pazrlıkla 1600 gibi taktırılabilir  ve doğru seçim olur.

fzthgosm

« Yanıtla #12 : Şubat 14, 2010, 11:29:10 ÖS »
montajda biter herşey kim ne derse desin.benimde bir sürü atiker taktıran arkadaşım var hemde değişik marka ve modellere.neredeyse hiç şikayet edeni duymadım.burada markaları savunma veya kötüleme gibi bir niyetim yok ancak montajı iyi yapan bir usta varsa atiker brc lavato landirenzo ne bulursan taktır.bu bir öneri tabi en son karar senin.ben 2008 civic e atiker tatırdım 20 bin km oldu allaha şükürler bir sıkıntım yok daha taktırdıgım yere bırak arıza için gitmeyi bakıma bile gitmedim.

yunussss

« Yanıtla #13 : Şubat 15, 2010, 08:56:26 ÖÖ »
tabiki önerilerinizi dikkate almamak yersiz olur tecrubelerinizden dolayı çünki motor iyi kasa ii uzun yıllar binebileceğim bi araba honda taktırdığımdada kaliteli bir marka taktırmak en mantıklısı

önder

« Yanıtla #14 : Şubat 15, 2010, 09:52:36 ÖÖ »
iki tane 1.6 İES aracımdada  İtalyan Milano marka sıralı sistem lpg kiti kullandım hiç sorun yaşamadım

asvtec

« Yanıtla #15 : Şubat 16, 2010, 08:23:57 ÖS »
Kimse 98 1.6 ies ile 2008 i-vteci karşılaştırdığında ben 98 ies i ucuza aldım ve memnunum ,2008 model olsa bu kadar zevk verirdi diyemez.Yerli ürün düşmanı değilim ama 1000 tl lik ürünlerin prins ,BRC ,telefeleks,landı renzo ile aynı randumanı vereceğini kimse söylemesin.Beklentilerinizi karşılayabilir ama herkesin beklentisi farklı.Sorun istemeyip istikrarlı bir ürün istiyorsanız yani beklentileriniz fazla ise paraya 1 kere kıyın ve üst sınıf bir ürün tercih edin.Tecrübe ile sabit ,vermediğiniz fark zamanla katlanark cebınızden çıkabilir.

tabiki önerilerinizi dikkate almamak yersiz olur tecrubelerinizden dolayı çünki motor iyi kasa ii uzun yıllar binebileceğim bi araba honda taktırdığımdada kaliteli bir marka taktırmak en mantıklısı

civicci35

« Yanıtla #16 : Şubat 16, 2010, 08:53:55 ÖS »
dostum 1.4 sedan vardı bende zavolli taktırdım.hiç bir sorun yaşamadım performansta düz yolda birşey kaybetmiyosun yokuş ve araç doluysa araç şişiyor ama ekonomik.aracım otomatikti 0.18 krş yakıyordu.lpg 2.04 tl iken hesabını yap
ne marka taktırdınız. benim düşüncem brc ama fikirlerinizide değerlendirim.fiat arastırması yaptım 1650 brc dediler 350 lirada ruhsat masrafları falan tutuyormuş

yunussss

« Yanıtla #17 : Şubat 18, 2010, 08:04:13 ÖÖ »
ilgi alakanız için çok sağolun

wolff

« Yanıtla #18 : Şubat 18, 2010, 02:01:31 ÖS »
İstanbul da iseniz benim 1.4 civic araca 3 yıl önce atiker takan bir servis var ve sadece atiker montajı yapıyor benim araç 60.000 km yi Allah a şükür sıkıntısız problemsiz bir şekilde geçti sadece filtresini değiştirdim birkez ve bir daha ne ayar nede başka birşey için uğramadım ayrıca aynı yerde 2 yıl önce 2003 civic e atiker ve accord 2.4 e atiker montajı yaptırdık onlardada en ufak bir sıkıntı yaşamadık ben kullanım tecrübelerime dayanarak atiker i öneririm ama işinin hakkını veren bir usta montajını yaptıktan sonra hiçbir sistemde sorun çıkmayacağını düşünüyorum

tisitu

« Yanıtla #19 : Şubat 18, 2010, 03:09:04 ÖS »
wolf benim aracımda 2008 civic otomtk. valla boyle senın gibi atikerden cok memnun kullanıcıları duydugum zaman neden 2 katı para harcıyım diyorum atikeri dusunmuyor degılım bana oranın adresini verirsen ben bi görüşmeye gidiyim

wolff

« Yanıtla #20 : Şubat 18, 2010, 04:18:24 ÖS »
ATİKER
Mrk: Levent otosan.sit. Tel: 212 269 62 84-85
Şube: Seyrantepe Tel: 212 283 54 45
www.safakotogaz.com

buyur dostum

tisitu

« Yanıtla #21 : Şubat 18, 2010, 05:14:05 ÖS »
tesekkür ederim peki wolf sen yeni kasalarada kesinlikle öneriyorum diyebiliiyormusun

wolff

« Yanıtla #22 : Şubat 18, 2010, 08:35:43 ÖS »
kardeş yeni kasalara atiker veya başka bir marka taktıran çevremde kimseye şahit olmadım ama bizim 2.4 accord için birkaç firma olumsuz görüş bildirmişti atikeri taktıralı accord a 1 yılı geçti sorunsuz ve çok memnunuz keza diğer civiclerde zaten mükemmel sonuç verdi yeni civic te de bir sorun olacağını sanmıyorum şafak otogaz ın sahibi asım abiye sorun son kasalara dönüşüm yapmışlarmı diye inanın çok iyi bir esnaf tüm içtenliği ile sorularınızı yanıtlayacaktır bence lpg dönüşümü yaptırmak için hiç geç kalmayın verdiğiniz benzin masrafına yazık

wolff

« Yanıtla #23 : Şubat 18, 2010, 08:37:33 ÖS »
asım abiye wolf un selamı var diyin beni çok iyi tanır artık kaç tane aracımıza dönüşüm yaptıra yaptıra dost olduk:))

asvtec

« Yanıtla #24 : Şubat 19, 2010, 05:59:22 ÖS »
İ-vtec de üst sınıf bir ürün tercih etmelisiniz.

tesekkür ederim peki wolf sen yeni kasalarada kesinlikle öneriyorum diyebiliiyormusun