Gönderen Konu: Vti Sıralı Sistem LPG ?  (Okunma sayısı 48308 defa)

dgvtec_07

Vti Sıralı Sistem LPG ?
« : Aralık 19, 2009, 08:30:46 ÖS »
Arkadaşlar taktıracağımdan falan değil 98 HB Vti kullanıcısıyım.
Bu sıralı sistem hemen hemen her araca uyum sağlıyor vti da nasıl olur sizce kullanan arkadaşlardan yorumları bekliyorum.Birde 5500 deki patlama aynı şekilde oluyor mu ?
Şimdiden tşkler

whiteagle

Ynt: Vti Sıralı Sistem LPG ?
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2009, 08:47:32 ÖS »
Bende de 98 HB VTI var gaz taktırmayı çok düşündüm. Satılacağı zaman sorun olacağından dolayı taktırmadım.
Ayrıyetten aracın giderinin düşeceği kesin. Lpg + fazladan ağırlık

Taktırmayı düşünürsenin çift kanallı olanlarını tercih edin.

AL-BAYRAK

« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2009, 08:55:13 ÖS »
 arkadaşlar si  da var benim... tam kusursuz diyemeyeceğim  dolayısıyla performansa dönük araçlarda tam verim alınmıyor ama ne yaparsın benzin fiyatları malum!

mali

« Yanıtla #3 : Aralık 19, 2009, 09:38:48 ÖS »
bence vti iyi olmaz :)
Eğer Antalyalıysan senide bekleriz
http://www.teamhondaturkey.com/forum/antalya/tht_antalya_buraya_lutfen-t28709.680.html

asvtec

« Yanıtla #4 : Aralık 20, 2009, 08:42:27 ÖÖ »
Özel enjektör özel yazılım ile montaj mümkün

ridvan73

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 20, 2009, 10:44:41 ÖÖ »

Özel bir tarafı yok.

zedrix

« Yanıtla #6 : Aralık 20, 2009, 10:48:44 ÖÖ »
bınıcı ısen en az 2 yıl daha taktır gıtsın. ama satarken hos karsılanmıyor tuplu olması yanasmıyor ınsanlar tuplu vtı ya

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 20, 2009, 11:15:20 ÖÖ »
ejektör we özel yazlım mı nasıl bişeymiş bu yazılım
ayrıca vti ye lpg taktırcanıza satın az yakan weya dizel bi araç alın vti kalmadı zaten bitanesine daha yazık olmasın

AL-BAYRAK

« Yanıtla #8 : Aralık 20, 2009, 03:53:38 ÖS »
yani katılıyorum volkana vti ye binmek keyif işi 

ote author=poşetçay link=topic=35294.msg508454#msg508454 date=1261304120]
ayrıca vti ye lpg taktırcanıza satın az yakan weya dizel bi araç alın vti kalmadı zaten bitanesine daha yazık olmasın
[/quote

asvtec

« Yanıtla #9 : Aralık 20, 2009, 04:50:22 ÖS »

Bence de vti bir efsane ,yakıtı düşünen bu arabayı tercih etmemeli.Fakat lpg dönüşümü konusunda montaj mümkün.atmosferik vti nasıl 300 hp turbo olabiliyorsa(ecü yazılım enjektör vs vs vs )bu araca da özel yazılım ve de özel enjektörler ile lpg  montajı mümkün.

---caner---

« Yanıtla #10 : Aralık 21, 2009, 10:30:55 ÖS »
kardeş benim arabada vti ve lpg li ben çok memnunum biraz performans kaybı var ama geri kalan herşey aynı ben tavsiye ederim gerçekten ekonomik

whiteagle

« Yanıtla #11 : Aralık 21, 2009, 10:54:36 ÖS »
kardeş benim arabada vti ve lpg li ben çok memnunum biraz performans kaybı var ama geri kalan herşey aynı ben tavsiye ederim gerçekten ekonomik
Kaç model ve Yakıt tüketimi nasıldır ?
Şehir içi ve dışı
Gideri %olarak nekadar düştü

machinist

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 21, 2009, 11:06:42 ÖS »
Arkadaşlar ben aranızda yeniyim bişey danışmak istiyorum benim 2000 model honda civic 1.4 ies im war sıralı sistem taktırmak istiyorum;

1-performansı etkilermi
2-ne kadar tasarruf sağlarım
3-maslaktaki brc servisinden fiyat aldım 1.600 tl dediler fiyat konusunda ne düşünüyosunuz önerebiliceğiniz bir yer war mı

şimdiden sağolun

---caner---

« Yanıtla #13 : Aralık 21, 2009, 11:32:20 ÖS »
97 model.tabi kullanmanada bağlı olarak ortalama ş.içi 200 uzun yolda 140 civarı yakıyor  performans olarakda en fazla 10 beygir düşüğünü düşün

---caner---

« Yanıtla #14 : Aralık 21, 2009, 11:34:16 ÖS »
vti a lpg mi takılır diyenlerin maddi durumu ii olduğunu düşünüyorum artık lpg teknolojisi çok gelişti millet bmw lere jeep lere takıyor ies takınca nie bişey olmuyorda sadece vti için bunu diyorlar anlamıyorum kullanan biri olarak şimdiye kadar hiç bi sorunum olmadı

asvtec

« Yanıtla #15 : Aralık 22, 2009, 08:17:30 ÖÖ »
Arkadaşlar ben aranızda yeniyim bişey danışmak istiyorum benim 2000 model honda civic 1.4 ies im war sıralı sistem taktırmak istiyorum;

1-performansı etkilermi
2-ne kadar tasarruf sağlarım
3-maslaktaki brc servisinden fiyat aldım 1.600 tl dediler fiyat konusunda ne düşünüyosunuz önerebiliceğiniz bir yer war mı

şimdiden sağolun

1)Teknik olarak performansta %5 kayıp yaşarsınız
2)Benzine göre litre bazında %15 fazla lpg tüketirsiniz
3)BRC montaj fiyatı 1.650 10 ay taksittir,uygun fiyat vermişler.

whiteagle

« Yanıtla #16 : Aralık 22, 2009, 08:29:08 ÖÖ »
vti a lpg mi takılır diyenlerin maddi durumu ii olduğunu düşünüyorum artık lpg teknolojisi çok gelişti millet bmw lere jeep lere takıyor ies takınca nie bişey olmuyorda sadece vti için bunu diyorlar anlamıyorum kullanan biri olarak şimdiye kadar hiç bi sorunum olmadı
Ne zaman ve kaç km oldu taktıralı birde marka alabilirmiyiz.
Sadece yakıttan dolayı çok sevdiğim VTI ımı  satmayı düşünüyorum. Gaz taktırıp 5 sene daha kullanabilirlim :)  yada satıp disel bir araç.

piscocuk

« Yanıtla #17 : Aralık 22, 2009, 08:35:37 ÖÖ »
burada lpg mi kötüleniyor yoksa vti mi korunuyor çözemedim.bu konuda bazı arkadaşlar kesin bana kızıyordur ama neden ben sevdiğim arabaya binemim.neden arabaya yazık olsun ki.şimdi piyasada vti kalmadı diye arabama lpg takmim satim.peki arabayı alan adam benim kadar temiz bakacakmı yoksa alıp gazlayıp gazlayıp bi kenaramı atacak.benzinle LPG arasında neredeyse %40-45 fiyat farkı var.yakışındada mutlaka farkı varki tercih ediliyor.ben olsam ve en az iki sene daha sevdiğim bir arabaya bineceksem lpg takarım.

apr_35bucuk

« Yanıtla #18 : Aralık 22, 2009, 09:36:33 ÖÖ »
lpg kötülenmiyor ama lpg nin vti ile yanyana teleffuzu bi hoş durmuyor . eğer arkadaşlar illa bütçenizi düşünüyosanız alın 1.4 is yapın aynı vti ile görüntüde ona tüp taktırın ama vti a tüp taktırmayın ...vti da ekonomi düşünmek bikere mantıksızlık . arkadaşım orda demiş max 10 hp düşürüyo diye . eğer gerçekten bu iş lerle uğraşıyosa rolling vs şeylerde 10 hp nin ne demek olduğunu bilir. eğer tüp takcaksanızda bence bu nesli tükenen bir canlıyı öldürmek gibi bişi .ama karar yine araç sahiplerinin.

piscocuk

« Yanıtla #19 : Aralık 22, 2009, 09:51:27 ÖÖ »
ya benim kafam almıyor halaa.ben bu arabayı seviyorum.1,4 araba nasıl vti gibi gitsinki.adam arabasını seviyor satmak istemiyor.ne olacak şimdi?benzine okadar para vermek istemiyor arabasınıda seviyor.siz ne önerirsiniz.benzin 3,5 tl lere dayanmış durumda.bunun için bir öneriniz varmı.laf olsun diye değil cidden merakımdan soruyorum.

apr_35bucuk

« Yanıtla #20 : Aralık 22, 2009, 12:10:35 ÖS »
parası olduğu kadar bincek o zaman benim gibi mesela ... haftanın her günün binceğime haftanın 2 günü binerim adam gibi benzinle binerim öyle  oluyo yani...

piscocuk

« Yanıtla #21 : Aralık 22, 2009, 12:13:20 ÖS »
benim kapımda arabam varsa ben binerim.kendimi haftanın iki günü beş günü diye kısıtlamam.hadi kışın neyse ama yazın arabasız olmuyor

---caner---

« Yanıtla #22 : Aralık 22, 2009, 01:57:21 ÖS »
ne demek olduğunu biliyorum fakat tek düğmeyle benzindesin istediğin gibi takıl ister ekonomi ister performans yaklaşık 60000 km dir lpg li aracım ve eco tech die bi marka ben çok memnunumve 1.4 is le vti arasındaki farkı biliyosun ben vti zevkini bıakmayı düşünmüyorum aynı zevki ekonomik olarak yaşıyorum

piscocuk

« Yanıtla #23 : Aralık 22, 2009, 02:29:44 ÖS »
ne demek olduğunu biliyorum fakat tek düğmeyle benzindesin istediğin gibi takıl ister ekonomi ister performans yaklaşık 60000 km dir lpg li aracım ve eco tech die bi marka ben çok memnunumve 1.4 is le vti arasındaki farkı biliyosun ben vti zevkini bıakmayı düşünmüyorum aynı zevki ekonomik olarak yaşıyorum

katılıyorum.bende şuanda hesap kitap işindeyim.0,05 gibi bir fark var buda aylık 100 tl farkediyor yaptığım hesaplara göre.yani lpg takarsam kendisini 1 sene sonra amorti etmiş olacak.arabaya nekadar bineceğime bağlı çok tatmin etmezse yazın satar 1,6 alırım diyroum oyüzden şuanda lpg işini askıya aldım ama çok ciddi düşünüyorum

---caner---

« Yanıtla #24 : Aralık 22, 2009, 02:32:14 ÖS »
memnun kalacağınıza kesinlikle eminim yakın olsaydınız gelip aracımı denemenizi isterdim