Gönderen Konu: vtec 2 atikermi-zavollimi  (Okunma sayısı 10073 defa)

IGDIR

vtec 2 atikermi-zavollimi
« : Temmuz 26, 2011, 09:03:45 ÖÖ »
slm arkadaşlar vtec 2 aracıma gaz taktırıcam 2 marka düşünüyorum atiker yada zavolli bu markalardan vtec 2 leri olan arkadaşlar görüş ve önerilerinizi bekliyorum arıza ışığı problemini çözen varmı

Grafink

Ynt: vtec 2 atikermi-zavollimi
« Yanıtla #1 : Temmuz 26, 2011, 09:09:39 ÖÖ »
Atiker malzeme kalitesi olarak pek iyi değilmiş. Türkiye'de daha ilk dönüşümler yapılırken konu ile ilgili yayınlar yapan bi abimiz anlatmıştı... Zavoli ise Karma bir sistem, Mesela, Zavoli taktırıyorsunuz ama Tank Atiker ya da başka bir marka oluyor. Bir kaç parçası daha böyle sağdan soldan getirme imiş. Bunu da Zavoli taktırmak için gittiğim zavoli ustası söylemişti... Bu şartlar altında biraz daha paraya kıyıp BRC MY 11 taktırdım. Çok memnunum. Aracım 93 Si. Piyasadaki Teleflex ve Prince gibi çok kaliteli markaları ise aracım eski olduğu için düşünmedim. Umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay gelsin. Tabii her şartta montaj ustası sonucu belirliyor. Bu yüzden BRC taktırmaya karar verirseniz, 2A Bayilerinden şaşmayın derim.
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2011, 09:10:44 ÖÖ Gönderen: Grafink »

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2011, 06:00:04 ÖS »
Bir lpg sisteminde en önemli kriter enjeksiyonları ve ecusudur.Öteki türlü tankın önemı yoktur çok.Çünkü hepsi aynı krıterlerle üretilmek zorunda.Arkadasa katılmıyorum Zavoli kesınlıkle toplama bir sistem değildir.Ben zavoli kullanıyorum 2007 civicigimde 14.000 km sorunsuz.Aynı abimin otomatik vtec2 sine taktırdık 21.000 km dir sorunsuz.Ben brc ye hıc ugramadım nedenı ıse 1600-1700 tl gıbı fıyatı kesınlıkle hakketmıyor.Sırf reklamla iş yapıyor.Derımkı ozaman 400 tl daha kıy teleflex prıns taktır.Bız 2 aracımızada 1.100 tl ye taktırdım.Aradakı 500-600 tl az fiyat değil.Kesınlıkle zavoliyi önerırım pişman olmazsınız

galantus

« Yanıtla #3 : Temmuz 26, 2011, 07:09:51 ÖS »
Bir lpg sisteminde en önemli kriter enjeksiyonları ve ecusudur.Öteki türlü tankın önemı yoktur çok.Çünkü hepsi aynı krıterlerle üretilmek zorunda.Arkadasa katılmıyorum Zavoli kesınlıkle toplama bir sistem değildir.Ben zavoli kullanıyorum 2007 civicigimde 14.000 km sorunsuz.Aynı abimin otomatik vtec2 sine taktırdık 21.000 km dir sorunsuz.Ben brc ye hıc ugramadım nedenı ıse 1600-1700 tl gıbı fıyatı kesınlıkle hakketmıyor.Sırf reklamla iş yapıyor.Derımkı ozaman 400 tl daha kıy teleflex prıns taktır.Bız 2 aracımızada 1.100 tl ye taktırdım.Aradakı 500-600 tl az fiyat değil.Kesınlıkle zavoliyi önerırım pişman olmazsınız
BRC 1600 1700 liramı kusura bakmayın ama ohaa diyeceğim. Sizin sorduğunuz yer epey bir kazıkmış sanırım. 15 gün önce iş yerimdeki bir arkadaş 2005 toyotasına taktırdı 1400 lira ve kredi kartına 10 taksit. Bence BRC. hep diyorum 2005 vtec2 de 2 yıldır kullanıyorum gösterge dışında tek bir problem bile yaşamadım.

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #4 : Temmuz 26, 2011, 07:56:37 ÖS »
valla bır arkadas 1.600 tl ye BRC MY 11 pipolu taktırdı.2010 civiciğine.Ben kesınlıkle brc yı kötulemıyorum yeterkı ıyı bır usta olsun.Ama benzer kalıtedekı zavoliyi 1100 tl ye taktırmak varken brc ye daha fazla para vermek bana mantıklı gelmıyor.Ben 1 yıldır kullanıyorum 14.000 km oldu abımın vtec2 21.000km 2 mız de hiç bir problem yaşamadık.15.000 KM bakımı hariç hiç ustaya gıtmedım.

23korg23

« Yanıtla #5 : Temmuz 26, 2011, 10:22:35 ÖS »
arkadaslar konu başlığını okuyunca anlıyoruzki bu arkadas atiker ile zavoli arasında kalmış dolayısıyla bu ikisi hakkında fikri olan yazsın bu ikisi dışındaki öneriler bu başlık altında olmamalı bence... zavoli hakkında pek fikrim yok ancak atikerin italyan ecu lu olan sanırım safefast ve multifast modellerinin oldukça sorunsuz olduğunu duyuyorum ancak herkesin dediği gibi kusursuz montaj ve sonrasında iyi bir ayar şart hepsinde

2432

« Yanıtla #6 : Temmuz 27, 2011, 03:05:01 ÖÖ »
atiker taktıran bir arkadaşım vardı megane 2 siine ustasından ötürü çok çekti. ben 2 aracıma zavoli taktırdım sorun yok.
zavoliyi öneririm ancak eli-işi düzgün bir ustasına taktır.iş usta da bitiyor

IGDIR

« Yanıtla #7 : Temmuz 27, 2011, 07:09:47 ÖÖ »
yorumlar için tşk ederim 2 marka arasında kaldım sistem aynı 1100 tlye zavolli nerede takıyorlar istanbul'dayım ikincisi atiker den memun kalan arkaşlarım var 1,6 ies'imde vardı bende memnundum ama vtec 2 ışık problemim var sizinde söylediğiniz gibi herşey ustada bitiyor bir atiker bayisi buldum yanmama garantisi verdi bayrampaşa yetkili servisi aynı zamanda brc serviside kendisininde söylediği herşey ustalıkta bitiyor ışığın yanma sorunu manifoldu delme noktalarını eşit aralıklı delmiyorlar dedi ve kalibrasyon ayarında bitiyor doğrumu bilemiyorum tabi

dolunay

« Yanıtla #8 : Temmuz 27, 2011, 10:23:05 ÖÖ »
2003 ls vtec otomatik vites aracıma 100 binde atiker taktırdım 18000 km oldu arıza lambası yanıyor kapot içindeki sigorta kutusunda 15 lik sigortayı çekip takıyorum lamba sönüyor bir kaç gün sonra yine yanıyor pek de önemsemiyorum öyle yanıyor bir kenarda bilgisayarda verdiği kod yakıt sistemi ile ilgili olduğu için pek takmıyorum kısacası ben yakıta bakarım atikerde olsa zavollide olsa honda lpg de az yakıyor ve hondaya hiç bişey olmaz arkadaşım lamba zaten başka türlü yanmaz yansın öyle bir köşede arada söndürür yola devam edersin benzinde de zaten öyle çok yakan bir araç değil uzun vade ben bu aracı kullanıcam dersen ozaman taktır yoksa benzinde devam et bu kadar ikisi arasında gidip gelmene gerek yok 200 300 tl öyle çok bir rakam değil ben atikerde aldım o memnuniyeti işçilikten anlamayana denk gelirsen zovaliside diğerleride boş sen işçiliği araştırsan bence daha iyi olur hayırlısı olsun inşallah....

23korg23

« Yanıtla #9 : Temmuz 27, 2011, 10:23:20 ÖÖ »
Kalibrasyon iki şeyi temel alır 1-manifoldu basıncı 2-benzin enjeksiyon süresi. Bu durumda manifoldu doğru yerden delmek gerekir ve doğru enjektör kullanmak gerekir ve en son yolda ayar yapılırsa arıza ışığı yanmaz hatta malzeme ve montaj doğru ise yolda ayara gerek kalmaz

Grafink

« Yanıtla #10 : Temmuz 27, 2011, 10:48:18 ÖÖ »
Ben MY 11'i 1500 Tl ye 2 ay ertelemeli 10 taksite taktırdım. BRC yi tercih etmemin sebebi, 1. Karma bi sistem olmaması, 2. 25.000 TL ye kadar Aracı LPG den doğabilecek, Kaza, Yanma, Motor arızası gibi unsurlara karşı sigortalaması idi. Sonuçta 18 yıllık bir arabaya biniyorum. (Bu garanti Sadece 2 A servislerinde mevcut)  Zavoli için herkes çok iyi konuşuyor. Dediğim gibi ilk başta fiyat performans açısından Zavoli en tercih edilesi marka. Kişisel olarak takıntılı olabilirim, Malzemelerin ayrı ayrı markalardan toplanmasını duyduğumda vazgeçtim zavoliden. Kısmetse 0 bir Civic almayı düşünüyorum 2012 de, Yeni Civiclerin CNG li versiyonları olacağından Garanti kapsamından çıkmadan dönüşüm olabilmesi mümkün olabilir diye bi umut içersindeyim. Bu yüzden bekliyorum. Ancak her şekilde 0 bir civic alırsam, Teleflex ya da Prins taktıracağım. Hatta mümkünse Prins'in likid lpg li dönüşüm kitinden taktıracağım. fiyatının 4bin civarlarında olacağı söyleniyor. Ama LPG aynı benzin mantığında çalışıyormuş. Gaz olarak değil, sıvı olarak yakıyormuş motor yakıtı. Ancak dediğim gibi Arabamın eski olması sebebi ile bu üst kaliteli markaları tercih etmek saçma gelmişti. Fakat Bahsettiğim garantiyi de düşünürsek zavoli ve BRC arasındaki 400 tl lik fark. Oldukça önemsiz... Daha 1500 km yaptığım için çok iyi çok güzel diyemeyeceğim ama en küçük bir performans sıkıntısı görmedim, 6000 devire kadar çıktım, ama gaz dan LPG ye düşme henüz görmedim. Benim aracımda var mı yok mu bilmiyorum ama herhangi bir arıza ışığı görmedim. diyebilirim.

bRk26

« Yanıtla #11 : Temmuz 27, 2011, 11:17:27 ÖÖ »
Tek kelimeyle BRC...

galantus

« Yanıtla #12 : Temmuz 28, 2011, 11:05:47 ÖÖ »
Ben MY 11'i 1500 Tl ye 2 ay ertelemeli 10 taksite taktırdım. BRC yi tercih etmemin sebebi, 1. Karma bi sistem olmaması, 2. 25.000 TL ye kadar Aracı LPG den doğabilecek, Kaza, Yanma, Motor arızası gibi unsurlara karşı sigortalaması idi. Sonuçta 18 yıllık bir arabaya biniyorum. (Bu garanti Sadece 2 A servislerinde mevcut)  Zavoli için herkes çok iyi konuşuyor. Dediğim gibi ilk başta fiyat performans açısından Zavoli en tercih edilesi marka. Kişisel olarak takıntılı olabilirim, Malzemelerin ayrı ayrı markalardan toplanmasını duyduğumda vazgeçtim zavoliden. Kısmetse 0 bir Civic almayı düşünüyorum 2012 de, Yeni Civiclerin CNG li versiyonları olacağından Garanti kapsamından çıkmadan dönüşüm olabilmesi mümkün olabilir diye bi umut içersindeyim. Bu yüzden bekliyorum. Ancak her şekilde 0 bir civic alırsam, Teleflex ya da Prins taktıracağım. Hatta mümkünse Prins'in likid lpg li dönüşüm kitinden taktıracağım. fiyatının 4bin civarlarında olacağı söyleniyor. Ama LPG aynı benzin mantığında çalışıyormuş. Gaz olarak değil, sıvı olarak yakıyormuş motor yakıtı. Ancak dediğim gibi Arabamın eski olması sebebi ile bu üst kaliteli markaları tercih etmek saçma gelmişti. Fakat Bahsettiğim garantiyi de düşünürsek zavoli ve BRC arasındaki 400 tl lik fark. Oldukça önemsiz... Daha 1500 km yaptığım için çok iyi çok güzel diyemeyeceğim ama en küçük bir performans sıkıntısı görmedim, 6000 devire kadar çıktım, ama gaz dan LPG ye düşme henüz görmedim. Benim aracımda var mı yok mu bilmiyorum ama herhangi bir arıza ışığı görmedim. diyebilirim.
deponda gaz azalmışsa ancak o zaman yüksek devirlerde gazdan benzine gecer

chevasil

« Yanıtla #13 : Temmuz 28, 2011, 12:36:21 ÖS »
kardeim bu işte en önemli düzgün bir usta bulmak kalibrasyonunu ıyı yapıcak birini bulmak izmir'deysen sana yardımcı olabılırım 1 senedir zavolli evo pan taktırdım cok memnunum ustamdan montajdan 300 km sonra ayara cagırdı birdahada ugramadım yanına hiçbir sıkıntım yok 1100 tl ye taktırmıştım.

IGDIR

« Yanıtla #14 : Temmuz 29, 2011, 07:12:13 ÖÖ »
karar verdim arkadaşlar zavolli taktırıcam yorumlardan çıkardığım sonuç zavollide memnuniyet çoğunlukta istanbulda bildiğiniz iyi bir usta avrupa yakasındayım   

hfb

« Yanıtla #15 : Temmuz 29, 2011, 04:23:29 ÖS »
arkadaşlar ben 2002 vtec aldım gaz taktırcam bana hangi marka daha iyi performans sağlıyor o önemli önerilerinizi bekiyorum

chevasil

« Yanıtla #16 : Temmuz 30, 2011, 10:49:21 ÖÖ »
arkadaşlar ben 2002 vtec aldım gaz taktırcam bana hangi marka daha iyi performans sağlıyor o önemli önerilerinizi bekiyorum

kendimizi önce bir tanıtalım ondan sonra biras forumda araştırma yapın 3 kuruşa 5 köfte yok öyle. bulamazsan degerli abilerimiz kardeşlerimiz sana yardımcı olurlar.

IGDIR

« Yanıtla #17 : Eylül 07, 2011, 09:57:58 ÖÖ »
Slm arkadaşlar kararım değiştirdim ön bilgi olsun diye belki ilgilenen olur zavollide karar kılmıştım ama olmadı hesap biraz kabarık çıkınca atiker'de karar kıldım vtec 2 lerde arıza ışığı problemi çok oluyormuş atiker taktırdım vel hasıl yaklaşık 350 km oldu şimdilik arıza ışığı yakmamakta ama bana söylenen son sistem takmışlar otomatik kalibrasyon ayarı yapıyormuş ışık yakmaz dedilir zaten programı japonmuş inşallahta yanmaz ışıktan dolayı başka marka tercih etmek bence doğru değil yerli malı kulanmak herzaman daha doğru

luca55

« Yanıtla #18 : Eylül 07, 2011, 10:05:22 ÖÖ »
hayırlı olsun  umarım sorunsuz kullanırsınız.

teachers71

« Yanıtla #19 : Eylül 12, 2011, 10:08:20 ÖÖ »
hayırlı olsun... bende atiker safefast taktırdım. cumartesiden beri kullanıyorum. tek sorunum ilk çalıştırmanın uzun sürmesi yani geç çalışması... onunda sebebini araştırdım. inanılmaz bir sebeple karşılaştım. depoda çeyrek depodan az benzin kalmışsa bu sorunu yapar deniyor. benim şu anda benzin lambası yanıyor... hemen gidip depoyu yarıdan yukarı çıkartacağım.... bakalım aynı sorun devam ederse ayarları yaptıracağım. sizin benzinden lpg ye nezaman geçiyor. benim bildiğim 1-2 dakika sürmesi gerekiyor ama benimkinde 5-10 saniye sonra hemen lpg ye geçiyor... bu normalmidir?

wordsman

« Yanıtla #20 : Eylül 14, 2011, 02:01:46 ÖS »
hayırlı olsun... bende atiker safefast taktırdım. cumartesiden beri kullanıyorum. tek sorunum ilk çalıştırmanın uzun sürmesi yani geç çalışması... onunda sebebini araştırdım. inanılmaz bir sebeple karşılaştım. depoda çeyrek depodan az benzin kalmışsa bu sorunu yapar deniyor. benim şu anda benzin lambası yanıyor... hemen gidip depoyu yarıdan yukarı çıkartacağım.... bakalım aynı sorun devam ederse ayarları yaptıracağım. sizin benzinden lpg ye nezaman geçiyor. benim bildiğim 1-2 dakika sürmesi gerekiyor ama benimkinde 5-10 saniye sonra hemen lpg ye geçiyor... bu normalmidir?

Bu sıcaklarda çabuk geçmesi normal,

CioBassWorLd

« Yanıtla #21 : Eylül 14, 2011, 06:19:11 ÖS »
bende çok araştırdım zamanında 3 haftadır zavoli takılı arabamda ekonemık ve performans acısından müthiş memnunum enjektörleri atikere göre sessiz vede kaliteli  zaten hiç tereddür etme zavoli taktır devam et ;)

teachers71

« Yanıtla #22 : Eylül 14, 2011, 09:25:33 ÖS »
bir soru daha... dip gaz yaptığımda 5500-6000 devirler civarına çıkınca dikkat ettim lpg den benzine geçiyor. sanırsam lpg yetiştiremiyor diye benzine geçiyor. bi forumda okumuştum. o şekilde ayarlanıyormuş.... bence hiç sakıncası yok öyleyse. aşırı performans istediğimde benzine geçsin. ama herkestemi böyledir acaba...
selamlar...

hsncck26

« Yanıtla #23 : Eylül 14, 2011, 09:29:09 ÖS »
bende çok araştırdım zamanında 3 haftadır zavoli takılı arabamda ekonemık ve performans acısından müthiş memnunum enjektörleri atikere göre sessiz vede kaliteli  zaten hiç tereddür etme zavoli taktır devam et ;)
sonunda doğru yolu bulmuşsun  :D haziranın 15 gibi taktırdım en kötü şartarda 600 tl karım var :D
lpg ye devam :D

IGDIR

« Yanıtla #24 : Eylül 19, 2011, 02:45:39 ÖS »
yaklaşık 800 km oldu henüz atikerle alakalı bir sorun yaşamadım motor arıza ışığıda yakmadı ilk depo dolumunda 405 km karma ikaz verdi benzine geçti şu anda 2 depoyu doldurdum 360 km yaptım yine karma çekişlerde sorun yok enjektör sesini duymuyorum bile sadece kaput açıkken geçerken sesi anla
yabiliyorum bunları taktıracak olan arkadaşlara tafsiye amaçlı olduğu için söyledim