Gönderen Konu: Vtec2 Lpg sorunu  (Okunma sayısı 4668 defa)

esso06

Vtec2 Lpg sorunu
« : Şubat 26, 2011, 12:18:57 ÖS »
İyi günler.
2005 Civic Es otm. aracım var.1yıl önce Brc kit taktırdım ilk 2000-3000km bir sorun çıkarmadı.Ancak sonradan performans kaybı olduğunu farkettim %3-4lük bir kaybın olabileceğini söyledi sanayideki ustam fazla takmadım.Şimdilerde birde arıza ışığı yanmaya başladı makineye sokuyoruz zengin-fakir karışımı arızası diyor ayarlıyorlar fakat aracı biraz sıkıştırınca yeniden yanıyor.Eğer 2-3k arası gidersen sorun yok ama hafif sıkıştır 5-6binlere çıksın hemen yakıyor ışığı en son Ostimde bir ustaya götürdüm oksijen sensöründen falan bahsetti geri de filtreleri değiştir dedi değiştirdik yine yandı ışık..Çok pişman oldum keşke 500 lira daha verip Teleflex taktırsaydım...Tüketim değerlerim Ş.içi 10.7 lt Ş.dışı 8.1 memnunum ama ışık olayı beni soğuttu Lpgden..

carousal

Ynt: Vtec2 Lpg sorunu
« Yanıtla #1 : Şubat 26, 2011, 04:31:13 ÖS »
1500 tl'ye brc taktıracağıma, 400 lira daha fazla verip Teleflex taktırdım ekim 2010'da son derece memnunum, aracı sıkıştırınca gazdan benzine atma ya da arıza lambası yanması gibi hiçbir problem ile çok şükür karşılaşmadım.

Serviste takıldı, daha da uğramadım servise, adam zaten 10 bin km sonra görüşürüz demişti, sözünde durdu. Ankara'daki Hondacılara Teleflex'i düşünmelerini tavsiye ederim.

23korg23

« Yanıtla #2 : Şubat 26, 2011, 08:53:45 ÖS »
üst devirlerde fakir kalıyodur yada regülatör basıncı üst devirlerde fazla düşüyodur.. cok büyütülecek lpg den soğuyacak bişey değil iyi bir usta bulun yada brc genel merkezi ile irtibata gecin

Salih6993

« Yanıtla #3 : Şubat 26, 2011, 08:57:08 ÖS »
İyi günler.
2005 Civic Es otm. aracım var.1yıl önce Brc kit taktırdım ilk 2000-3000km bir sorun çıkarmadı.Ancak sonradan performans kaybı olduğunu farkettim %3-4lük bir kaybın olabileceğini söyledi sanayideki ustam fazla takmadım.Şimdilerde birde arıza ışığı yanmaya başladı makineye sokuyoruz zengin-fakir karışımı arızası diyor ayarlıyorlar fakat aracı biraz sıkıştırınca yeniden yanıyor.Eğer 2-3k arası gidersen sorun yok ama hafif sıkıştır 5-6binlere çıksın hemen yakıyor ışığı en son Ostimde bir ustaya götürdüm oksijen sensöründen falan bahsetti geri de filtreleri değiştir dedi değiştirdik yine yandı ışık..Çok pişman oldum keşke 500 lira daha verip Teleflex taktırsaydım...Tüketim değerlerim Ş.içi 10.7 lt Ş.dışı 8.1 memnunum ama ışık olayı beni soğuttu Lpgden..

Benim aracımdada brc var ne arıza ışığı yanıyor nede öyle aman aman bi performans kaybı yaratıyor bence sizin taktırdığınız yer işi yapamamış ve forumdaki lpg taktıranların konularını incelerseniz çoğunluk brc'nin arıza ışı yakmamasını seviyor..

akarev

« Yanıtla #4 : Şubat 26, 2011, 11:18:28 ÖS »
Benim aracımda da BRC ye verilen paradan 500 lira daha az paraya takılan atiker var arza lambası yanmıyor.... Aracı aldığımda takılıydı lpg ve o zaman yanıyordu Ankara üstün otogazda melek hanım(evet bayan:)) ayar yaptıktan sonra yanmıyor.

fasterhan

« Yanıtla #5 : Şubat 26, 2011, 11:49:21 ÖS »
aldıgımda aracın üstünde lavato geldi 2000-3000 km kullandım arıza ışıgı yaktı....tabi hemen bir panik vs gittik komple tesisat gaz beyni vs bi dünya para verip herseyi sıfırlattık.... sonra yine yaktı bu arada tabi bilgisizlikten 3 kere 50 tl den arabayı makineye baglatıp arıza koduna baktık hepsinde zengir fakir muhabbeti.... ankarada hemen hemen iyi denilen heryere ayar yaptırdım ama hepsi yapıyor ayarı ve ekliyor devirli kullanırsan yine yakarsın arıza lambasını diye.... en son hatırladıgım gaz bakımı için şaşmazda Dew otogaz diye biryere gitmiştim gaz filtresi vs den sonra ayar yapmıştı ve gazın derecesini düşürmüştü(yaz için cabuk gaza gecsin diye) 6-7 ay felan ışık yakmamıştı....İstersen sende ugra bi oraya...

ahmet290

« Yanıtla #6 : Şubat 27, 2011, 12:07:30 ÖÖ »
forumda bakıyorum bazen sırf bu arıza lambası olayı yüzünden lpg taktırasım gelmıyo   :hayir

esso06

« Yanıtla #7 : Şubat 27, 2011, 12:18:00 ÖÖ »
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Birde Fasterhan nickli beyefendinin söylediği yere götüreceğim hafta içi inşallah tekrar yakmaz birdaha.
forumda bakıyorum bazen sırf bu arıza lambası olayı yüzünden lpg taktırasım gelmıyo   :hayir
Ahmet bey lambanın yanması beni sadece psikolojik olarak sıkıntıya sokuyor yoksa mekanik bir problem yok.Benim montaj sorunlu sanırım.Lpg taktırıp memnun olanların sayısıda bir hayli fazla.

ahmet290

« Yanıtla #8 : Şubat 27, 2011, 12:29:58 ÖÖ »
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Birde Fasterhan nickli beyefendinin söylediği yere götüreceğim hafta içi inşallah tekrar yakmaz birdaha.
forumda bakıyorum bazen sırf bu arıza lambası olayı yüzünden lpg taktırasım gelmıyo   :hayir
Ahmet bey lambanın yanması beni sadece psikolojik olarak sıkıntıya sokuyor yoksa mekanik bir problem yok.Benim montaj sorunlu sanırım.Lpg taktırıp memnun olanların sayısıda bir hayli fazla.

bnm esas korkum böyle bi sorun olur çözülmez aman zaten böylede binilir der binerim lamba yandıgından baska arızalar olur büyük masraf falan cıkar ya da böyle bi durum olmasın diye benzinle gezerim cepten 1500 tl gitmiş olur boşa...

kayaci26

« Yanıtla #9 : Şubat 27, 2011, 09:09:57 ÖÖ »

Tartarini kullanıyorum... Arıza lambası yandı diyen VAR MI ? (Bir kere bile oldu mu ?)
Prins ya da Teleflex kullanıyorum... bilmem şu sorunu yaşadım diyeni duydunuz mu ?

Bu soru tüm forum mensuplarına sorulmuş bir sorudur... lütfen samimiyetle cevaplayınız...

İlk cevabı ben vereyim 7 yıldır sıralı lpg yi 3 farklı araçta(en son şu an 1.6i ES) TARTARINI markası ile kullanıyorum... ne arıza lambası... ne teknik arıza... ne de başka bir sıkıntı... Burada LPG ile ilgili sorunları bazen şaşkınlıkla okuyorum...  350 saatlik kullanımsonucu gider filtreleri değiştirirm O KADAR . . .

ilkeronat

« Yanıtla #10 : Şubat 27, 2011, 09:40:17 ÖÖ »

Tartarini kullanıyorum... Arıza lambası yandı diyen VAR MI ? (Bir kere bile oldu mu ?)
Prins ya da Teleflex kullanıyorum... bilmem şu sorunu yaşadım diyeni duydunuz mu ?

Bu soru tüm forum mensuplarına sorulmuş bir sorudur... lütfen samimiyetle cevaplayınız...

İlk cevabı ben vereyim 7 yıldır sıralı lpg yi 3 farklı araçta(en son şu an 1.6i ES) TARTARINI markası ile kullanıyorum... ne arıza lambası... ne teknik arıza... ne de başka bir sıkıntı... Burada LPG ile ilgili sorunları bazen şaşkınlıkla okuyorum...  350 saatlik kullanımsonucu gider filtreleri değiştirirm O KADAR . . .

kesinlikle haklısın ben de bu markalarda (özellikle prins) sıkıntı yaşayanı duymadım (belki çoktur ama ben duymadım). bu aracımı değiştirecek olursam ve dizel almazsam taktıracağım kit prins olacaktır (enjektörü yeter) bunun için istanbula ya da ankaraya gitmem gerekse bile.

23korg23

« Yanıtla #11 : Mart 01, 2011, 01:19:38 ÖS »
beni cezbeden de telefex.. çünki telefex te kalibrasyona yolda giderken ecu kendisi yapıyormuş bu sayede optimum ayarlar sağlanıyormuş ve arıza ışığı yada tekrar ayar derdi olmuyomuş.. bunu yapabilen ecu beni cezbediyor açıkcası buda telefexte varmış.. bu arada benimde sistem tartarini

kayaci26

« Yanıtla #12 : Mart 01, 2011, 03:17:46 ÖS »
beni cezbeden de telefex.. çünki telefex te kalibrasyona yolda giderken ecu kendisi yapıyormuş bu sayede optimum ayarlar sağlanıyormuş ve arıza ışığı yada tekrar ayar derdi olmuyomuş.. bunu yapabilen ecu beni cezbediyor açıkcası buda telefexte varmış.. bu arada benimde sistem tartarini

+1

Benim terdih sebebim ise enjektörlerin direkt manifolt üzerine montajlanması ve bu Teleflex in LPG den CNG ye direk uyarlanması...

kısmetse çok yakında doğalgaz yakmaya başlayacağız...

galantus

« Yanıtla #13 : Mart 03, 2011, 04:12:50 ÖS »
2005 vtec 2 es aracım var ve tam 2 yıldır BRC kiti kullanıyorum vede cok memnunum. Arıza ışığı nedir bilmem daha 1 kere bile yandığını görmedim. Performans benzinle aynı hiçbir farkı yok. Cok defalarca test ettim. Bence tamamen takan ustadan kaynaklanıyo.Şu an en güncel verilerim. ş.i. 210-220   ş.d. 180 -190 arası yakıyo. gazın litresi tabiki bu cok önemli 2.250. bazıları 170 180 yakıyoruz diyolar ama gazı 1.900 dan falan alıyolar.

ahmet290

« Yanıtla #14 : Mart 06, 2011, 12:57:04 ÖÖ »

zavoli düşünüyorum ben diger dediginiz markalar beni aşıyo aslında atiker düşünüyodum vtec2 lerde sıkıntılı oluyo die vazgeçtim.

yıllık 5-6 bin km falan oluyo o yüzden pahalı kitler düşünmüyorum

7. ayda muyenesi var aracın o zamana kadar bi karar verecem inşallah..