Gönderen Konu: Vitesi boşa atınca devir düşüp toplaması  (Okunma sayısı 32362 defa)

23korg23

Ynt: Vitesi boşa atınca devir düşüp toplaması
« Yanıtla #50 : Mayıs 01, 2011, 12:44:23 ÖS »
resimden anlayamadım sanırım sizin motor benimki ile aynı değil.. üzerindki sensör map sensörü mü?

Soch__VTECH

« Yanıtla #51 : Mayıs 01, 2011, 03:03:17 ÖS »
hayır IACV valfi diye geçiyor rolenti düzenleyici diyede biliniyor..

23korg23

« Yanıtla #52 : Mayıs 01, 2011, 04:48:19 ÖS »
hayır IACV valfi diye geçiyor rolenti düzenleyici diyede biliniyor..

o zaman benim bahsettiğim şey olmuyor mu? (iacv- idle air control valve ) rolanti hava kontrol valfi

Soch__VTECH

« Yanıtla #53 : Mayıs 02, 2011, 10:51:50 ÖÖ »
bilgisayara bağlanarak yapılan ayar vidası başka yerde bunun ucunda sadece bobin var valfi açıp kapatmasına yarıyor bilgisayarla yapılacak bir ayar değil zaten bu ayarıda karşıda tanıştığım yetkili honda servis çalışınanından öğrendim bende ilk etapda bilgisayarla yapılması gerekmi diye sorduğumda öyle birşeye gerek yok dedi bilgisayardan onu kontrol edemezsin dedi

23korg23

« Yanıtla #54 : Mayıs 02, 2011, 03:37:20 ÖS »
doğrudur.. ben anlayamadım.

akarev

« Yanıtla #55 : Mayıs 06, 2011, 10:34:43 ÖS »
Soch__VTECH lpg'de de sorun çözüldü mü acaba? eğer öyle ise hemen ben de dalıcam bu IACV valfine.

Soch__VTECH

« Yanıtla #56 : Haziran 07, 2011, 05:38:48 ÖÖ »
Arkadaslar bu ayar ile oynadıktan sonra sorunum bir müddet düzeldi daha sonra tekrarlamaya başladı daha sonra internet üzerinden yaptıgım araştırmalarda TPS senaryondan olabileceği yazılmış bende TPS sensörünün fişini çektim arıza ışığı yandı ama su anda ne LPG de nede benzinde düşme olmuyor gayet stabil sorun TPS nin hatalı sinyal göndermesinden kaynaklanıyormuş servise götürerek iyi bir bilgisayara baglatirsaniz ve degerleri bilen bı ustadanda yardım aldığınızda sorununuz giderilecektir servise sorduğum kadarıyla TPS sensoru boğaz ile bir satılıyormuş ve fiyatının 920.00 TL olduğunu söylediler Japonya'da bu parça harici olarak satılmakta turkiyeye 100 tl gibi bir fiyata geliyor Japonya'dan ürünün tedarikçisi ile görüştüm DHL kargo ile 5 günde elinizde olur diyor ve paypal ile ödeme imkanı sunuyor çıkmacida aynı parçanın ikinci eline 150.00 TL fiyat istiyorlar ben su anda TPS sensörünün fişi cekik geziyorum ne devir düşmesi oluyor nede başka bisey fakat yakıt biraz fazla yakıyor eğer bu parçadan arızası olduğunu tespit eden olursa ben kendime getirticem aynı kargoya ekletirim

cemcengiz

« Yanıtla #57 : Ağustos 24, 2011, 10:34:34 ÖÖ »
Arkadaslar bu ayar ile oynadıktan sonra sorunum bir müddet düzeldi daha sonra tekrarlamaya başladı daha sonra internet üzerinden yaptıgım araştırmalarda TPS senaryondan olabileceği yazılmış bende TPS sensörünün fişini çektim arıza ışığı yandı ama su anda ne LPG de nede benzinde düşme olmuyor gayet stabil sorun TPS nin hatalı sinyal göndermesinden kaynaklanıyormuş servise götürerek iyi bir bilgisayara baglatirsaniz ve degerleri bilen bı ustadanda yardım aldığınızda sorununuz giderilecektir servise sorduğum kadarıyla TPS sensoru boğaz ile bir satılıyormuş ve fiyatının 920.00 TL olduğunu söylediler Japonya'da bu parça harici olarak satılmakta turkiyeye 100 tl gibi bir fiyata geliyor Japonya'dan ürünün tedarikçisi ile görüştüm DHL kargo ile 5 günde elinizde olur diyor ve paypal ile ödeme imkanı sunuyor çıkmacida aynı parçanın ikinci eline 150.00 TL fiyat istiyorlar ben su anda TPS sensörünün fişi cekik geziyorum ne devir düşmesi oluyor nede başka bisey fakat yakıt biraz fazla yakıyor eğer bu parçadan arızası olduğunu tespit eden olursa ben kendime getirticem aynı kargoya ekletirim

Benim arabamda aynı şekilde benzinde düşme yapıyor. Hatta katalitik konvertör iptali varken yapmıyordu. Özelden

tedarikçi bilgileri veya ortak kargo için konuşmak isterim. Mail adresim peacejazz@hotmail.com

Teşekkür ederim

Saygılarımla

Cem

galantus

« Yanıtla #58 : Ağustos 25, 2011, 08:18:28 ÖÖ »
valla aynı sorun bende de var ama ben şu ana kadar hiçbir zararını görmedim. Zaten nasıl bir zararı olabilirki o yüzden takmıyorum.

wordsman

« Yanıtla #59 : Ağustos 29, 2011, 01:23:18 ÖÖ »
konuyu ben açmıştım ama ben bile böyle bir sorunun varlığını unuttum (hatta belkide normaldir), stop etmiyorsa takmayın kafanıza

bekir66

« Yanıtla #60 : Mart 03, 2012, 11:13:03 ÖS »
Arkadaşlar aynı sorun ben de de var.
1 ay once servisde , garanti kapsamında BRC takdırdım. Aracım 2009 civic.
Vites değişikliklerinde veya durmak için debriyaja basıp gaz dan ayağımı çektiğimde, rölanti 500 e düşüyor,sonra normal rölantisi olan 800 e cıkıyor.
Aracı servise götürdüm.Tabi başka sorunlarda vardı.Hepsini halletik dediler. ama bu sorun devam ediyor.
Aynı sorunla karşılaşıp, çözüm bulan var mıdır...

drmoz

« Yanıtla #61 : Mart 04, 2012, 11:55:34 ÖÖ »
Bence arac stop etmedigi surece bu olayi bir sorun olarak gormeyin. Olmayan sorunu cozmek icin olmadik seyler basiniza gelir, usta usta dolasirsiniz. Lpg kullanicilarinin ve ustalarin ortak kanisi bu olayin bir sorun olmadigi yonundedir.

MUHBİR26

« Yanıtla #62 : Mart 04, 2012, 12:46:41 ÖS »
Arkadaşlar aynı sorun ben de de var.
1 ay once servisde , garanti kapsamında BRC takdırdım. Aracım 2009 civic.
Vites değişikliklerinde veya durmak için debriyaja basıp gaz dan ayağımı çektiğimde, rölanti 500 e düşüyor,sonra normal rölantisi olan 800 e cıkıyor.
Aracı servise götürdüm.Tabi başka sorunlarda vardı.Hepsini halletik dediler. ama bu sorun devam ediyor.
Aynı sorunla karşılaşıp, çözüm bulan var mıdır...
Aynı durum bende de söz konusu aracım otomatik..benim araç sadece çok yavaşlandığında (sanırım o zaman boşa atıyor) 1000-1200 devir e geldiğinde frene bastığımda oluyor.Bence de o kadar kafaya takılacak bi şey değil.Bi problem oluştursaydı araç için arıza lambası yakardı diye düşünüyorum.