Gönderen Konu: Uzun süre lpg kullanmamaya bağlı sorun ? Prins  (Okunma sayısı 10993 defa)

stevie

Uzun süre lpg kullanmamaya bağlı sorun ? Prins
« : Mayıs 25, 2012, 05:09:09 ÖS »
herkeses merhaba

civic 2009 hb 1,8 tam oto. mu almadan önce ve aldıktan sonra ( 7ay oldu ) siteden çok faydalandım.herkese paylaşımları için teşkkürler

arabayı aldığım ilk sahibinden sonra hiç lpg sistemini çalıştırmadım ,gaz giriş yeri sol altta imiş onun bile nerede olduğunu bilmiyorum.yani yaklaşık 7 aydır hep benzin kullandım.lakin şu aralar şehir içi çok sık kullamaya başladım aracı ve çok dur kalk olduğu için yakıt tüketimi 11,5 lt leri buluyor

araçta prins marka lpg (izmir eylül otogazda ) takılı

1) 7 ay sonra lpg yi çalıştırmadan önce dikkat etmemiz gereken birşey var mı?

2) lpg dolumu ile uzun süre kullanmamaya bağlı pompada sıkıntı olur mu

3) aracın lpg de de iken anlık tüketim değerleri doğruyu gösterir mi?

4) lpg sistemleri 160 - 200 arası hızlarda da benzin ile aynı performansı verir mi?sorun çıkarır mı (aracın titremesi ,kesikleşmesi vb.)

yanıtlarsanız sevinirim
saygılar

MerT01__civic

Ynt: Uzun süre lpg kullanmamaya bağlı sorun ? Prins
« Yanıtla #1 : Mayıs 25, 2012, 05:22:24 ÖS »
neden 7 ay hiç lpg'de kullanmadınız millet harıl harıl lpg taktırıyor ? :)

yanlış anlamayın sadece merak ettim :)

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #2 : Mayıs 25, 2012, 05:33:34 ÖS »
neden 7 ay hiç lpg'de kullanmadınız millet harıl harıl lpg taktırıyor ? :)

yanlış anlamayın sadece merak ettim :)
tam bu soruyu ben sormaya hazırlanmıştım benimkide merak

mertkan677

« Yanıtla #3 : Mayıs 25, 2012, 06:23:37 ÖS »
Yani aracınızda PRİNS marka lpg var 7 aydır bunu bile bile hiç lpg de kullanmadınız ve benzinde kullandınız artık benzin ağır geldi ve artık aracınızda hazır olan prins marka lpg ile binmek istiyorsunuz. Sanırım doğru anladım forumdaki en ilginç olay diyebilirim :) Sorunuza gelince ; prins servisine gidin gerekli kontrolleri yapsınlar iyi de bir ayar yapsınlar, daha sonra gazınızı doldurup gazlayın ve pişmanlığı anlayın. İyi forumlar.

drmoz

« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2012, 06:27:28 ÖS »
Hicbisey yapma kardesim, lpg ni fulle ve besmele cekip araci lpg ye al. Arkadaslarin dedigi gibi pismanligi yasa :-)

Mehmetttt

« Yanıtla #5 : Mayıs 25, 2012, 06:57:25 ÖS »
Prins var 7 aydır atıl duruyor demek... Lpg ye aldığında sadece lpg doldurmak için pompaya yanaştığınızda aradaki farkı görürsünüz ve kocaman bir pişmanlık...

galantus

« Yanıtla #6 : Mayıs 25, 2012, 07:22:50 ÖS »
Arkadaşların dediği gibi prins şu an en iyi lpg kitlerinden biridir.Bir çok kişinin sahip olmak için can attığa bir kite sahipsiniz ve 7 aydır kulanmıyorsunuz. Kullanınca cok ahhhh cekeceksiniz. Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Deponuzu doldurun ve gazlayın hiç bir sorun cıkmayacaktır emin olun.

kolok

« Yanıtla #7 : Mayıs 25, 2012, 07:42:02 ÖS »
yanlış anlamada , para demekki böle yaptırıyor insana vaybeeeeeeeeeeee + PRİNS , Pirinç değilki bu 7 ay ambarda beklemiş  >%6rol

2432

« Yanıtla #8 : Mayıs 25, 2012, 08:09:13 ÖS »
hocam sen boşver lpg yi. zaten şimdiye kadar aramamışsın bundan sonra o pişmanlığı da yaşama. eğer lpg ye geçersen çok pişman olursun çoook.

kayaci26

« Yanıtla #9 : Mayıs 25, 2012, 09:33:16 ÖS »
arkadaşımız aracı ş.dışı kullanmış uzunca süre bu yüzden benzin maliyeti çok yormamış cüzdanı... ama malum ş.içi yoğun trafikte hali ile benzin cüzdana yaslanmış...  (bu  arada ben de uzun yol yapacağım zaman 1 depo benzin yakarım keyif olsun diye... )

Neyse gelelim soruların tamamının tek cavabına... LPG tankına 50 liralık falan dolum yaptırıp, Doğruca servisine gidip sızdırmazlık kontrolünü yapın... ayarını falan elletmeyin.... Sıralı sistem ayar bozmaz....

Binin keyfini sürün

gecetilkisi

« Yanıtla #10 : Mayıs 25, 2012, 09:48:05 ÖS »
para var huzur var ... zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış :)
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2012, 09:48:27 ÖS Gönderen: gecetilkisi »

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #11 : Mayıs 25, 2012, 11:55:22 ÖS »
GARİP DURUM GARİP PAYLAŞIM GARİP OLMAYAN TEK ŞEY YORUMLARIN GÜZELLİĞİ

stevie

« Yanıtla #12 : Mayıs 26, 2012, 07:12:31 ÖÖ »

4) lpg sistemleri 160 - 200 arası hızlarda da benzin ile aynı performansı verir mi?sorun çıkarır mı (aracın titremesi ,kesikleşmesi vb.)

?

galantus

« Yanıtla #13 : Mayıs 26, 2012, 08:11:33 ÖÖ »

? arkadaşım bu kadar insan boşunamı bişeyler anlatmaya calışıyor. Titreme kesikleşmede neymiş. Kusura bakmayın ama bu lpg ye ön yargılı yaklaşan arkadaşlara gerçekten cok üzülüyorum boşu boşuna benzine o kadar para veriyorlar. Heleki altlarında lpg ye en iyi uyum sağlayan araçlardan biri olan honda olduğu halde. Size tavsiyem burda yorum bekleyeceğinize alın gaz cıkın yola deneyin görün. İbreniz 180 200 lere geldiğinde bizi hatırlayın yeter. Kusura bakmayın ama şahsen daha fazla uzatırsanız hakkınızda kötü şeyler düşünmeye başlayacağım. Cünkü şu konu bana o kadar saçma geliyorki. Deneyince sizde bana hak vereceksiniz emin olun.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #14 : Mayıs 26, 2012, 08:19:10 ÖÖ »
arkadaş lpgye ön yargılı haklıda  lpgde çıkan sorunlar bazen insanı çileden çıkarıyor belkide arbasına kıyamıyordur  empati yapmaya çalışıyorum  ama olmuyor

cem_kilinc

« Yanıtla #15 : Mayıs 26, 2012, 10:15:57 ÖÖ »
bende lpg varken en azından bir denerdim şimdiye kadar ama tercih meselesidir kırıcı yorumlar yapmaya gerek yok.

redmoon

« Yanıtla #16 : Mayıs 26, 2012, 10:20:54 ÖÖ »
lpgsiz araç kullanıp, benzine o kadar para verenin insanın gerçekten aklından şüphe ederim..

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #17 : Mayıs 26, 2012, 10:27:16 ÖÖ »
lütfen kırıcı olmuyalım bu bir tercih meselesi parayla pulla alakası yoktur bana ditorlar hala lpg takmadınmı diye ben sevmiyom lpgli araç kullanmayı ben araçımı benzinli araç kullanmak keyfi için aldım aa yakıtta araçım cimri şhiçi 300krş yakıyo lpg olsa 200krş  az bi fark deyil ama zevk ve t

mertkan677

« Yanıtla #18 : Mayıs 26, 2012, 11:12:04 ÖÖ »
lütfen kırıcı olmuyalım bu bir tercih meselesi parayla pulla alakası yoktur bana ditorlar hala lpg takmadınmı diye ben sevmiyom lpgli araç kullanmayı ben araçımı benzinli araç kullanmak keyfi için aldım aa yakıtta araçım cimri şhiçi 300krş yakıyo lpg olsa 200krş  az bi fark deyil ama zevk ve t
Sizin araç benzinde 30 krş yakiyor olabilir ancak konuyu açan arkadaşın aracı 50 krş üstünde yakıyor :) belirtmek isterim sizinde aracınız böyle yaksaydı çareniz ya aracı satmak yada yana yana lpg taktırmak olurdu eminim.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #19 : Mayıs 26, 2012, 11:27:15 ÖÖ »
Sizin araç benzinde 30 krş yakiyor olabilir ancak konuyu açan arkadaşın aracı 50 krş üstünde yakıyor :) belirtmek isterim sizinde aracınız böyle yaksaydı çareniz ya aracı satmak yada yana yana lpg taktırmak olurdu eminim.
demem oki kırıcı olmuyalım arkadaşın tercihidir

kolok

« Yanıtla #20 : Mayıs 26, 2012, 09:07:58 ÖS »
alimagar dikkat ediyorum siteye katılımın baya fazla ve yine dikkat ediyorum ki empati ci birisin  >%6rol

kolok

« Yanıtla #21 : Mayıs 26, 2012, 09:09:00 ÖS »
ha bu arada bende bugün lpg taktırdım  ohbe hayat varmış paranın zevki olmaz kendin kazanıyorsan bırakın bu işleri  >=ok

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #22 : Mayıs 26, 2012, 09:13:47 ÖS »
alimagar dikkat ediyorum siteye katılımın baya fazla ve yine dikkat ediyorum ki empati ci birisin  >%6rol
forum kurallarına aykırı bişe mi yaptım

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #23 : Mayıs 26, 2012, 09:16:51 ÖS »
  bu  ara işler kezat evdeyim en iyi zaman böle geçiyo en aktif forumda burası eğlenceli oluyor

CAGLAR28

« Yanıtla #24 : Mayıs 26, 2012, 09:32:15 ÖS »
bence de kırıcı olmaya gerek yok.isteyen istediği gibi biner isteyen takar isteyen de olduğu halde kullanmaz.kimse kimsenin deposunu doldurmuyor burda :) ben de 1525 km de taktım 2010 mayısta aldım şuan 29 binde.ben benzinde sadece arabayı test amaçlı kullandım yine arada alıyorum tabiki bazen benzine ama cidden ülkemizdeki fiyatlar can yakıyor.