Gönderen Konu: types lpg uyumu  (Okunma sayısı 7576 defa)

seba46

types lpg uyumu
« : Temmuz 24, 2010, 01:09:07 ÖS »
Arkadaslar merabalar honda typesim var lpg taktirmayi dusunuyorum ama iki haftadir arastiriyorum herkes farkli seyler soyluyolar otomatik viteste uyum saglamadigini soyluyorlar bilgisi olan kullanan arkadaslar varsa yardimci olabilirseniz sevirim tesekkurler

asvtec

Ynt: types lpg uyumu
« Yanıtla #1 : Temmuz 24, 2010, 01:55:44 ÖS »
Lpg donusumunun sanzumanla ılgısı bılındıgının aksıne vardır.lpg sıstemı yeterlı lpg basıncını ve puskurtme sayısını  saglayamadıgı taktırde vıtes gecıslerı vuruntulu olabılır.alt sınıf urunlerde bazen bu sorun yasanmaktadır. Tercıh edecegınız kalıtelı lpg sıstemlerınde bu tarz sorun yasamazsınız.F1 DGS Easytronıc sanzumanlarda BRC sorunsuz calısmaktadır.tavsıyem BRC

34GB4525

« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2010, 04:38:39 ÖÖ »
LPG bnm bildiğim her araca uyar ama bazı araçlarda uyumsuzluk yapabilir bunun için daha önceden type s ine lpg taktıran birilerini bulup onlara sorman gerk yada fazla kurcalama kafanda tak

NeFeR

« Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2010, 02:11:23 ÖS »
Gidin servise ustalara söyleyin bi lpg ve usta tavsiyesi alın.Marka degil montaj önemli mesela vites kutusunun altından boruları geçiren dandik ustalarda var sanayide.

asvtec

« Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2010, 05:11:49 ÖS »
Marka nasıl onemlı olmaz!!! Bunu anlamıs degılım...

IGDIR

« Yanıtla #5 : Ağustos 21, 2010, 06:19:26 ÖÖ »
slm dostum bencede marka önemli değil malzeme kalitesi fark edebilir ama sistem aynı yazılım aynı millet atiker sorunlu diyor evet sorunlu çünki türkiyenin %70 adamların elinde ve servisi en geniş ağa sahip firma bugün türkiye geneline baktığında günlük 30 brc takılıyorsa 70ad atiker takılıyor bırakında atikerde sorun olsun brc kulanan araç sahipleri sorun yaşıyor ama kimseye söyleyemiyorlar neden kalitesi zedelenir ben atiker kulanıyorum 2001 civic  sadece filitre değişimine servise gidiyorum dün sahibinden ilanda bir vatandaşla görüştüm brc hakkında sorun yaşıyormu diye bana verdiği cevap evet arıza ışığı yanıyor ama lpg doldurunca bazen sönüyor bazen sönmüyor dedi ben alışyım bu ışığa dedi tşk edip tel kapattım  sorun yaşarsan hepsinde yaşarsın

dolunay

« Yanıtla #6 : Ağustos 21, 2010, 07:07:25 ÖÖ »
ıgdır nickli arkadaşa
uzun süren araştırmalarım neticesinde atikermi yoksa diğerleri (brc zavoli lovato tartarini)v.s en sonun da sistem aynı program aynı  e yakıtta aynı ozaman niçin madein konya dan şaşayım ki ben italyanlara para kazandırayım zaten japon kazanıyo e japonlarla da zaten dostluğumuz var şaka bir tarafa dün güvendiğim bir atiker yetkili servisine gittim 2005 model toyata avensis atikeri tercih etmiş tercih eden adamda çok araştırmış benim için en önemlisi türkiyenin her yerinde yetkili servis ağının geniş olması ben türkiyeyi gezen biri olarak her yerde diğer lpg markalarını bulamazken atikerde her kilometrede servisi varsa fazla da kurcalamanın anlamı yok atiker için 5 gündür kuyruk bekliyorum sıra ne zaman gelecek diye sıradakilerden biri vazgeçsinde ben gideyim diyorum ama galiba salı günü kendi randevumuzu bekleyeceğiz.2003 LS VTEC inşallah memnun kalırız.

asvtec

« Yanıtla #7 : Ağustos 21, 2010, 09:53:39 ÖÖ »
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir ,tekdir ile uslanmayanın hakkı VTEC tir...

Bizden söylemesi karar sizin ...

asvtec

« Yanıtla #8 : Ağustos 21, 2010, 09:54:55 ÖÖ »
Burda yoğurt mayalamıyoruz , ne demek sorun yaşayacaksan hepsinde yaşarsın!!! Bu işi doğru ürün ile teknik olarak donanımlı bir servise yaptırısan sorun yaşamazsın.Bu iş şans işi değil...

slm dostum bencede marka önemli değil malzeme kalitesi fark edebilir ama sistem aynı yazılım aynı millet atiker sorunlu diyor evet sorunlu çünki türkiyenin %70 adamların elinde ve servisi en geniş ağa sahip firma bugün türkiye geneline baktığında günlük 30 brc takılıyorsa 70ad atiker takılıyor bırakında atikerde sorun olsun brc kulanan araç sahipleri sorun yaşıyor ama kimseye söyleyemiyorlar neden kalitesi zedelenir ben atiker kulanıyorum 2001 civic  sadece filitre değişimine servise gidiyorum dün sahibinden ilanda bir vatandaşla görüştüm brc hakkında sorun yaşıyormu diye bana verdiği cevap evet arıza ışığı yanıyor ama lpg doldurunca bazen sönüyor bazen sönmüyor dedi ben alışyım bu ışığa dedi tşk edip tel kapattım  sorun yaşarsan hepsinde yaşarsın

asvtec

« Yanıtla #9 : Ağustos 21, 2010, 09:56:47 ÖÖ »
Bir de böyle ütopik şeyleri nerden buluyorsunuz bilmiyorum .BRC kullananlar kalitesi zedelenir diye kimseye söyleyemiyormuş :))) Hayırdır anket mi yapıyorsunuz? :)

Burda yoğurt mayalamıyoruz , ne demek sorun yaşayacaksan hepsinde yaşarsın!!! Bu işi doğru ürün ile teknik olarak donanımlı bir servise yaptırısan sorun yaşamazsın.Bu iş şans işi değil...

23korg23

« Yanıtla #10 : Ağustos 23, 2010, 05:04:34 ÖS »
konu farklı yere kaymış bence bende kayan noktadan devam edeyim belki lpg taktıacak arkadas fikir sahibi olur.. benim arastırmalarımdan edindiğim bilgilere göre  takılan lpg kitlerinde kullanılan ekipmanların önemi büyük fakat diyelimki usta araca prins takıyo ve prins ile ilgili yeteri bilgi ve donanıma sahip değilse yazılım yüklerken ayarları tam yapamıyo yada aracı tam cözemediği için yanlış enjektör takıyo yada bir elektrik kablosunu farklı bi yerden elektrikle lpg sistemine bağlıyo sonra bakıyosunuz ki......  prins çok kötü hergün sorun çıkarıyo diye feryat ediyor kullanıcı. demek istediğim şu ki atiker bence kötü değil fakat Tüm türkiyedeki servisleri aynı düzeyde bilgi ve birikime sahip değil yani firma bu lpg ustalarının eğitim işini yeterince iyi yapmıyor gibime geliyo ki bir ilden biri atikerden memnun diğer ilde memnun değil.. benim aracımda tartarini var benden önceki sahibi taktırmış ben cok memnunum elbetteki brc kötü değildir ama sorun yasamazsın diye bir kural yok yukarıda anlattığım gibi montaj iyi olmazsa değil brc tartarini vs o zaman prins bile kurtarmaz

ankaratypes

« Yanıtla #11 : Kasım 18, 2010, 01:44:27 ÖÖ »
brc taktıran herkese brc den hissemi veriyolar ,, neden kaltesi zedelenir diye şikayetçi olunmuyor bu brc den :D

redmoon

« Yanıtla #12 : Kasım 18, 2010, 11:08:26 ÖS »
tabiki BRC. inanın bende korkuyordum hangi marka diye ama yetkili servis BRC taktırdı şu an çok memnunum (nazar değmesin) hiç fark edilmior. hatta şaşıyorlar bu araç lpglimi diye :) bence BRCyi tek geçerim. önceki araçlarıma hep atiker zavolli felan taktırdım ama BRC bir başka benden demesi. aracım Honda civic HB 1.8 AT 2007

turhan_edd

« Yanıtla #13 : Kasım 19, 2010, 12:26:22 ÖÖ »
2002 civic ls oto .aracıma önce ikinci el stefanelli taktırdım(seat leonda 30.000 km kullanılmıştı)çok sorun yaşadım çekiş düşüklüğü/stop etme/fazla yakma(30kr)o sistemi söktürüp sıfır landirenzo blue taktırdım (1600 tl) şuan yakıt 21-22 kr civarı arıza lambası yanmıyor benzinliye çok yakın bi performansı var