Gönderen Konu: teleflex stop etme sorunu  (Okunma sayısı 3941 defa)

Versatile

teleflex stop etme sorunu
« : Kasım 28, 2011, 01:20:13 ÖS »
1 hafta önce teleflex gfi taktırdım 2011 model aracıma kronik değil ancak garip bir sorunla karşılaştım.gaz sistemi çok normal ve sorunsuz çalışmakla birlikte 1 hafta içinde 3 yada 4 kere araç stop etti.tam nasıl stop ettiğini lokalize edemedim ama sanki soğuk yada sıcaktan ziyade süratli giderkende değil iyice yavaşlayıp kırmızı ışıkta durmak üzereyken yaptı gibi geldi ama 1 haftada en fazla 3 kere yaptı.kontağı çevirip tekrar çalıştırdım hiç sorun yok yakış gayet iyi.ustayı aradım bana depo yeni içinde hava sıkışmış yada yada gaz aldığın yerden karışık hava içinde bulunan gaz da basmış olabilirler o hava geldiği an basınç sensörü basıncı gördüğü için otomatik benzine geçmemiştir bir kaç depo bitir devam ederse bakalım dedi yani çözümcü ve sorunu çözer tarzda ilgilendi..açıkçası kafama takılmadı da değil.bu veya buna benzer sorun yaşayanlar oldumu?ustanın söylediği gerçekçimi?
araç 2011 elegance otomatik

murat_ozbek

Ynt: teleflex stop etme sorunu
« Yanıtla #1 : Kasım 28, 2011, 01:58:48 ÖS »
sübap ayarını kontrol ettir arkadaşım gaz kelebeğinide temizlet.ayrıca gaz sisteminide kontrol et.bizdede aynı sorun vardı bunlar yapıldı ve düzeldi

23korg23

« Yanıtla #2 : Kasım 29, 2011, 01:41:26 ÖS »
bildiğiniz gibi lpg depoda sıvı halde duruyor ve gaz haline regülatörde ısınarak geciyor ve bu regülatör aynı zamanda gazın basıncını ayarlamamızı sağlıyor eğer depoda hava olsa bu hava nın arada sırada gelmesi ne kadar mantıklı bu bir ikincisi ise regülatörde ısınan hava ne kadar hava ki 1 bar basınça ulaşıyor ve bu basınc monifoltta 0.3 yada 0.4 bar olarak görünebiliyor? kısacası cevap cok mantıklı gelmedi bana ama yinede usta onlar eger öyle diyolarsa öyledir demekten başka çarem yok.

Versatile

« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2011, 01:04:08 ÖS »
aracımı honda servisine götürdüm yeniden yazılım yüklemesi yaptılar reset atıp yükte rölanti programı yaptılar..şu an yok gibi sorun bakıcaz bakalım

logıcthıs

« Yanıtla #4 : Kasım 30, 2011, 01:26:07 ÖS »
bildiğiniz gibi lpg depoda sıvı halde duruyor ve gaz haline regülatörde ısınarak geciyor ve bu regülatör aynı zamanda gazın basıncını ayarlamamızı sağlıyor eğer depoda hava olsa bu hava nın arada sırada gelmesi ne kadar mantıklı bu bir ikincisi ise regülatörde ısınan hava ne kadar hava ki 1 bar basınça ulaşıyor ve bu basınc monifoltta 0.3 yada 0.4 bar olarak görünebiliyor? kısacası cevap cok mantıklı gelmedi bana ama yinede usta onlar eger öyle diyolarsa öyledir demekten başka çarem yok.
bencede doğru usta çözümcü değil baştan savma ilgilenmiş gibi.

Versatile

« Yanıtla #5 : Aralık 01, 2011, 02:14:17 ÖS »
yukarıda yazdığım gibi yapılan işlemle
sorun çözüldü