Gönderen Konu: Sonunda Civicim lpg'li ve garantili!  (Okunma sayısı 53289 defa)

vdtyuksel

Sonunda Civicim lpg'li ve garantili!
« : Ağustos 30, 2009, 09:37:43 ÖS »
Arkadaşlar bende sonunda uzun çabalar sonunda 2008 otomatik premium'a 32 bin'de BRC marka lpg takmış bulunuyorum....
Ve tabiki de 6 yıl garanti devam....!!
Kesinlikle performansdan hiçbir eksilme de yok, varsada fark edemedim.... Hatta performansını şimdi anladım.. Çok yakacak diye fazla basmıyordum ama artık gazı sonuna kadar kökleyebiliyorum....
Kesinlikle herkese tavsiye ederim...
Yakıt tüketimi daha tam ölçemedim... 50 tlye depoyu fulledim hala bitmedi de!!! <nohapy <nohapy

I0I_y_I_L_m_A_z_I0I

Ynt: Sonunda Civicim lpg'li ve garantili!
« Yanıtla #1 : Ağustos 30, 2009, 09:42:21 ÖS »
haydı hayırlısssııııı  :artis

nadirgoktan

« Yanıtla #2 : Ağustos 30, 2009, 09:43:38 ÖS »
nasıl garanti dewam hocam servistemi taktırdınız?

et302gti

« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2009, 09:44:53 ÖS »
hayırlı olsun...

vdtyuksel

« Yanıtla #4 : Ağustos 30, 2009, 09:49:31 ÖS »
nasıl garanti dewam hocam servistemi taktırdınız?
Evet serviste taktırdım ve bakımlar için de aynı servise gitmem gerekiyor.. Tek şart bu....

nadirgoktan

« Yanıtla #5 : Ağustos 30, 2009, 09:54:41 ÖS »
hangi servis hangi şehirde ne kadara taktırdın. hangi marka taktırdın. bunların hepsini cevaplarsan kardeş bi zahmet. bak bunu bizim forumda çok soran var. onlara yardımcı olmuş olursun...

mali

« Yanıtla #6 : Ağustos 30, 2009, 09:55:51 ÖS »
hayırlı olsun
bu güzel bir gelişme :)
lpg de insan arabanın tadını daha iyi çıkarıyor
çok yakma derdi bitiyor
kaça mal oldu

vdtyuksel

« Yanıtla #7 : Ağustos 30, 2009, 10:03:31 ÖS »
Abiler anlatayım.....
Ben Malatya'dayım ordaki servisle birkaç defa görüştüm onlar bana sudan bahanelerle garanti biter dediler...
Bende yılmadım yine burdan bir arkadaşın Kayseri'de taktırdım demesiyle biraz araştırmayla olay çözüldü. Çünkü Kayseri'de iki servis var, ben daha önce diğerini aramıştım onlarda garanti biter demişlerdi.
Ama diğer servis (İnciroğlu Honda) ben takarsam ve bakımlar içinde bana gelirsen garanti 6 yıl devam eder dediler. Bende bana uyar dedim taktırdım..
Servis BRC takıyoruz dedi, lavota uymuyor dediler ben de bana uyar dedim...
Fiyatı ise biraz pahalı malum mecburuz 1700 tl 10 taksit...
Zaten 170 tl benzin parasından düştüğü için çok fazla bir kaybım olmayacak inşallah....
Benim maceram aynan böyle....
Kesinlikle lpg tavsiye ederim...
Yok yazık arabaya felan bunlar hikaye, esas benzinde yazık, çok yakmasın diye kimse gaza basmıyordu!!!

By_BuGr4

« Yanıtla #8 : Ağustos 30, 2009, 10:09:45 ÖS »
1.5 aylık LPG ve BRC kullanıcısı olarak şunu söyleyeyim.LPG taktırmadan önce benzine ne kadar veriyorsan,LPG taktırdıktan sonrada değişmeyecek.. Tek fark "nasıl olsa az yakıyor artık" diyerek çok daha fazla gezicen :) Tecrübeyle Sabit :D

mali

« Yanıtla #9 : Ağustos 30, 2009, 10:12:52 ÖS »
1.5 aylık LPG ve BRC kullanıcısı olarak şunu söyleyeyim.LPG taktırmadan önce benzine ne kadar veriyorsan,LPG taktırdıktan sonrada değişmeyecek.. Tek fark "nasıl olsa az yakıyor artık" diyerek çok daha fazla gezicen :) Tecrübeyle Sabit :D

:) :)

vdtyuksel

« Yanıtla #10 : Ağustos 30, 2009, 10:14:12 ÖS »

:) :)
<nohapy <nohapy

By_BuGr4

« Yanıtla #11 : Ağustos 30, 2009, 10:17:06 ÖS »
Eskiden ayda 150 liralık benzin alıyordum,şimdi 150 liralık LPG alıyorum.Ama arabanın keyfini çıkarıyorum rahat rahat :D ve vdtyuksel arkadaşım BRC seçmekle çok iyi etmişim satış öncesi,satışta ve satış sonrasın %100 müşteri memnuyeti için çalışıyorlar ;)

abyildiz

« Yanıtla #12 : Ağustos 30, 2009, 10:19:54 ÖS »
eğer lpg den kaynaklanan bi motor sorunun olursa o servis sana yan çizer dostm ortada kalırsn sana diim inşallah sorun yaşamassın ama hiç bir servsyaklaşık 11000 liralık bi masrafn altına girmez...

34GB4525

« Yanıtla #13 : Ağustos 30, 2009, 10:21:39 ÖS »
Bencede tam o kadar olmasada bende şimdi arabayı altımdan düşürmüyorum keyfini çıkatıyorum red line a sokuyorum :D

vdtyuksel

« Yanıtla #14 : Ağustos 30, 2009, 10:25:57 ÖS »
eğer lpg den kaynaklanan bi motor sorunun olursa o servis sana yan çizer dostm ortada kalırsn sana diim inşallah sorun yaşamassın ama hiç bir servsyaklaşık 11000 liralık bi masrafn altına girmez...
İnşallah öyle bir sorun olmaz....

baron

« Yanıtla #15 : Ağustos 30, 2009, 10:49:06 ÖS »
lpg olsada olmasada ben hondada bir sorun olacağını sanmıyorum bunu servis daha iyi bilir bence zaten sorun olacagını düşünseler bunu yapmazlar yinede benim şahsi inancım pahalı bir arızada kıvırtabilirler sana hayırlı olsun sorunsuz kullanacagınada şüphem yok

fzthgosm

« Yanıtla #16 : Ağustos 30, 2009, 11:07:45 ÖS »
hayırlı olsun güle güle bin.ben yaklaşık 3 aydır lpg ile biniyorum 2008 civicime.39 bin km de takıldı şimdi 46 bin oldu.850 tl verdim atiker taktırdım yaklaşık 2000 km sonra lpg kiti amorti olacak insallah bir aksilik çıkmazsa.ondan sonra allah ömür verirse her km kar.sen brc takmışın biraz fazla ödemişin amotri için 17-18 bin km yol alman lazım ama iyi etmişin yinede

mali

« Yanıtla #17 : Ağustos 31, 2009, 05:33:04 ÖÖ »
atikerde ses olayı nasıl seslimi çalışıyor

Birde fiyatı iyiymiş natit fiyatımı?

delimanyak

« Yanıtla #18 : Ağustos 31, 2009, 09:55:53 ÖÖ »
hayırlı olsun ben lpg karsıtı olanlardanım :) ama sunu tek soleyım lpg den cıkan sorunda eger servısle aranı ıyı tutarsan kendı garantı expertlerı sankı lpg takılı degılmıs aracın hatasıymıs gıbı gosterıyorlar ve fabrkadanmı artık nerdense alıyorlar parcanın parasını. yanı garantı devam :D

fzthgosm

« Yanıtla #19 : Ağustos 31, 2009, 10:10:31 ÖÖ »
atikerde ses olayı nasıl seslimi çalışıyor

Birde fiyatı iyiymiş natit fiyatımı?

herhangi bir ses olayı yok.bildigim kadarı ile en çok ses olayı landi renzo denilen kit te oluyormuş.birde nakit fiyat değilde proje dahil degil bu fiyata birde takan usta tanıdıktı ondan ucuz taktırdık.50-75 tl arası proje parası verecegiz artık.

34CIVIC

« Yanıtla #20 : Ağustos 31, 2009, 11:05:58 ÖÖ »
Hayırlı olsun.. :)
Ben bir türlü alışamadım LPG olayına. Zaten kapalı otoparklara girememe gibi bir durum can sıkıcı..

Birde zaten araçlarımız az yakıyor. Gerek duymuyorum... 2000CC üzeri olsaydı düşünürdüm..

okan 34

« Yanıtla #21 : Ağustos 31, 2009, 04:58:48 ÖS »
azmı yakıyor???geçen kasımdan beri  bu  siteye takılıyorum civic kullanıcısı olarak ilk  defa az yakıyor diyene rastladım,arkadaşım sen hiç  şehiriçinde   kullanmıyorsun galiba arabanı <nohapy

cbrracingteam

« Yanıtla #22 : Ağustos 31, 2009, 05:03:17 ÖS »
bizim arkadaş 2008 civic e lpg taktırdı 70.000 km dir kullanıyor herhangi ufak bi prob bile olmadı araç 10 numara şuan lpg 1.71 ş.içi 200 ykr ş.dışı 90kmh sabit hızla 120 ykr yakıo kit brc marka on numara ;)

34CIVIC

« Yanıtla #23 : Ağustos 31, 2009, 08:14:48 ÖS »
azmı yakıyor???geçen kasımdan beri  bu  siteye takılıyorum civic kullanıcısı olarak ilk  defa az yakıyor diyene rastladım,arkadaşım sen hiç  şehiriçinde   kullanmıyorsun galiba arabanı <nohapy

evet arkadaşım gayette az yakıyor..benim gibi az yakanlar var birazdaha incele forumu .!  50TL ye 200 - 220km.. daha ne olsun ?? Arabayı kullanıyorum merak etme :) Hemde İstanbul içi.. Ama kullanmak var ,kullanmak var :) bu şimdiye kadar 15. arabam.. yeni değilim araba konusunda yani.
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2009, 08:16:12 ÖS Gönderen: 34CIVIC »

34CIVIC

« Yanıtla #24 : Ağustos 31, 2009, 08:23:55 ÖS »
azmı yakıyor???geçen kasımdan beri  bu  siteye takılıyorum civic kullanıcısı olarak ilk  defa az yakıyor diyene rastladım,arkadaşım sen hiç  şehiriçinde   kullanmıyorsun galiba arabanı <nohapy

evet arkadaşım gayette az yakıyor..benim gibi az yakanlar var birazdaha incele forumu .!  50TL ye 200 - 220km.. daha ne olsun ?? Arabayı kullanıyorum merak etme :) Hemde İstanbul içi.. Ama kullanmak var ,kullanmak var :) bu şimdiye kadar 15. arabam.. yeni değilim araba konusunda yani.

Verdiğim veriler istanbul içinde çok yoğun kitlenmiş trafikte değil tabi. Ama istanbul içi yeri geliyor trafik ,yeri geliyor boş yolda gazla.. Ama gazı üzmeden basmak önemli..