Gönderen Konu: Son kasa hondalara Yardım karsızlıktan kurtarın....  (Okunma sayısı 16912 defa)

cıvıc_2008

Son kasa hondalara Yardım karsızlıktan kurtarın....
« : Şubat 11, 2010, 11:40:09 ÖS »
Arkdaşlar çok araştırdım hep ikilemde kaldım son kasaların civic sedanların motor teknolojisi daha farklı diyorlar ilerde sıkıntı çıkarabilir diyorlar.Bazıları taktır hemen diyor ne yapacağımı şaşırdım eyy hondacılar bize bir yardım medetttttttttttt performans yakış vb her türlü bilgiye acil ihtiyaç...

yalçınn

Ynt: Son kasa hondalara Yardım karsızlıktan kurtarın....
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2010, 11:52:20 ÖS »
daha açık yazarmısınız sorunu. ben anlayanadım lpg den mi bahsediyorsunuz....

cıvıc_2008

« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2010, 01:43:45 ÖÖ »
ewt lpg konusunda taktırsammı taktırsam performans düşermi yada ilerde arıza çıkarmı garantinin motor kısmı devre dışı kalıyor vb..

panoromeo

« Yanıtla #3 : Şubat 12, 2010, 08:55:19 ÖÖ »
Valla bende ne zamandır araştırıyorum ve hala kararsızım,
araştırmalarıma göre performans kaybı yok ve lpg den kaynaklı arıza çıkacağını da sanmıyorum,çıksa da BRC karşılıyormuş böyle bir durum olursa(sigortalıymış)
benim çekincem motor veya şanzuman da arıza olursa ve büyük masraf açarsa naparız.
Ama 1-2 sene arızasız geçirebilirsek zaten butun firmalar yavaş yavaş lpg taktırma olayını kabullenip garanti konusunu yumuşatacaklardır diye ümit ediyorum.

zack

« Yanıtla #4 : Şubat 12, 2010, 09:09:16 ÖÖ »
Kim nederse desin Bmw ve Alfa romeoda sıralı sistem kullandım. Sonuc berbat. Adamlar tüpü cok sevselerdi sımdıye kadar cogu sıfır aracı tüplü üretirlerdi. 2 gün az binerim benzinli binerim...  >=ok

FLoRFlex

« Yanıtla #5 : Şubat 12, 2010, 01:11:21 ÖS »
Benim Yeni kasa Aracımda Var şükürler Olsun bir sorunum yok montaj çok önemli Yakın bir Arkadaşımda yaptırdım Atiker marka Gayet memnunum yeni tip enjektör taktırdım Milsaniyesi daha hızlı 190 200 falan Hiç fark edilmiyor bile Devir ekonomi devri Ve hondanın lpg uyumu gerçekten çok güzel :))

fzthgosm

« Yanıtla #6 : Şubat 12, 2010, 02:55:36 ÖS »
ne gerek var lpg işine girmenin.benim arabamda 9 aydır ve 20 bin km dir var.ben çok memnunum ama kimseye önermiyorum.bu gidişle lpg fiyatlarıda artar çünkü ve cazibesi kalmaz.boşverin cüzdana yararlı arabaya yararlı mı zararlımı bilmiyorum ama benzin veya mazottan aşırı vergi alan devlete zararı var.çok lpg taktıran olursa devlet zarar etmek istemez

28cotanak

« Yanıtla #7 : Şubat 12, 2010, 03:22:24 ÖS »
bende 7 ay önce lavato taktırdım gayet memnunum performansda hiçbir degişiklik yok neden fazla ödeyeyimki lpg varken Allaha şükür bi azızada vermedi

asvtec

« Yanıtla #8 : Şubat 12, 2010, 07:33:23 ÖS »
HAYIRLI OLSUN

FLoRFlex

« Yanıtla #9 : Şubat 12, 2010, 08:03:58 ÖS »
bende 7 ay önce lavato taktırdım gayet memnunum performansda hiçbir degişiklik yok neden fazla ödeyeyimki lpg varken Allaha şükür bi azızada vermedi

kesinlikle Katılıyorum Arkadaş 9 ayda 20 bin demiş :) siz Belki dayanabilirsiniz ama 10 ayda 35 40 bin yapan biri için Lpg ideal (Y)

kacaman

« Yanıtla #10 : Şubat 12, 2010, 09:07:26 ÖS »
araç lpg yakıyor diyoruz ki 20krş yaktı peki arada bir aldığımız ilk çalışmasını sağlayan benzini hesaba neden katmıyoruz, o zaman arada sanırım fark daralıyor, önceki civici 2008 haziranda aldım 3bin olmadan lpg takıldı memnundum 25bin olduğunda sattım, 2010 aldım benzinle biniyorum lpg düşünmedim değil fakat şöyle bir durum çıkıyor ortaya, servistekilerin lpg ye göz yumması için şirin görünmeye çalışıyorsun, her servise gidemiyorsun, bir arıza çıkaracak mı endişesi, ruhsata işli olmadığından kaskoda belirtemiyorsun gibi durumları var, az biniyorum benzinle biniyorum.

sakleylek

« Yanıtla #11 : Şubat 12, 2010, 09:14:31 ÖS »
Kardeşimin 2008 model aracına BRC taktırdık memnun...
Aracının limitleri değişmedi ve benzinli kullanımından pek bir farkı yok.... Lpg ekonomisi gerçek anlamda arabaya ihtiyaç duyarak binildiğinde ortaya çıkıyor. Ben 2003 aracıma taktırdım 7 ayda amorti ettim...
Bence ekonomik kullanıma ihtiyaç duymayan kişi taktırmamamlı....

FLoRFlex

« Yanıtla #12 : Şubat 12, 2010, 10:29:18 ÖS »
Çok binerim lpg binerim :D İstanbulda Bakan servisler var LPG li araçlara hertürlü bakımı onarımı yapıyorlar :) Sonuçta aracın zaten yakma oranı değişmiyor hatta lpg de araç daha çok yakıyor.Ancak lpg ucuz yakıt :)

sekole

« Yanıtla #13 : Şubat 13, 2010, 07:05:09 ÖÖ »
peki sıralı sistemde 50 000 km yi geçen var mı sorunsuz?

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 13, 2010, 08:40:07 ÖÖ »
LPG taktirmayi hicbir hondaya tavsiye etmiyorum, ef kasa hondama taktirdigimdan beri..

asvtec

« Yanıtla #15 : Şubat 13, 2010, 09:28:00 ÖÖ »
175.000 km lpg ile yol yapan  honda i-vtec  kullanıcısı tanıyorum.

peki sıralı sistemde 50 000 km yi geçen var mı sorunsuz?

FLoRFlex

« Yanıtla #16 : Şubat 13, 2010, 11:36:29 ÖÖ »
Ben geçince haber veririm sana  :mrgreen: :mrgreen: >pc

hondaccı

« Yanıtla #17 : Şubat 13, 2010, 11:40:18 ÖÖ »
LPG li bir araca sahsen binmemki.bu en son kasa cıvıc se hiç binmem.aracımı alırken bunu düşündüm benzin parasını koyabiliyorsanız kesinlikle tavsiye etmem LPG.eğer bütce sıkıntınız filan varsa keşke dizel motorlu alsaydınız emin olun bence LPG den daha iyi dizel motorlar...

FLoRFlex

« Yanıtla #18 : Şubat 13, 2010, 12:59:53 ÖS »
Bu lpg Küçümsemesini anlayamıyorum sen Benzinde yakıyorsun ben lpg yakıyorum yani yakıt konusunda herhangi bi Fark biri akaryakıt diğeri gaz dır.Ben lpg ci değilim ama japonya ingiltere lpg ye teşvik ediyor doğaya bir zararı yok lpg nin sağlıklı yakıt motorda is kurum yapmıyor benzin gibi.Zamanında 3 tane üst üste dizel aracım oldu hiçbirinde lpg nin rahatlığını alamadım.İsteyen istediğini yaptırır ama lpg Kesinlikle Rahat ucuz ve güzel bir yakıt performans kaybetmiyorum.Sizin araçlarınızın aksine benimki 1.8 140 hp civic yani ben bu araca taktım.Tavsiye ediyorum arkadaşlar kim ne derse desin.senede 45 bin km yapıyorum bu arada. saygılar

asvtec

« Yanıtla #19 : Şubat 14, 2010, 12:03:44 ÖÖ »
Valla ben 40.000 km dir yeni i-vtec civic aracımı lpg ile kullanıyorum ,benzine verecek para yok ben de... Performansını defalarca benzinli civiclerle denedik ,artık ustalıktan mıdır nedir benim lpg li civic benzinlileri rahat tokatlıyor :)

kacaman

« Yanıtla #20 : Şubat 14, 2010, 08:37:50 ÖÖ »
Valla ben 40.000 km dir yeni i-vtec civic aracımı lpg ile kullanıyorum ,benzine verecek para yok ben de... Performansını defalarca benzinli civiclerle denedik ,artık ustalıktan mıdır nedir benim lpg li civic benzinlileri rahat tokatlıyor :)
nasıl yani ?

asvtec

« Yanıtla #21 : Şubat 14, 2010, 07:01:18 ÖS »
O biçim yani :)

UYEUYE

« Yanıtla #22 : Şubat 14, 2010, 07:04:58 ÖS »
anlaayamadım bende =)))

fzthgosm

« Yanıtla #23 : Şubat 14, 2010, 11:23:26 ÖS »
LPG li bir araca sahsen binmemki.bu en son kasa cıvıc se hiç binmem.aracımı alırken bunu düşündüm benzin parasını koyabiliyorsanız kesinlikle tavsiye etmem LPG.eğer bütce sıkıntınız filan varsa keşke dizel motorlu alsaydınız emin olun bence LPG den daha iyi dizel motorlar...

arkadaşım bu konu her açıldıgında senin gibi yorym yapan oluyor bende bunu anlamıyorum.araba alırken düşünecektin veya dizel alacaktın diye.şimdi canım hondaya hatta civic e binmek istiyor param var ama dizel civic ülkemde yok ne yapacagım o zaman.lütfen dizel alın yok civic alıyorsanız lpg taktırmayın gibi yorumlar yaparak lpg taktıran arkadaşlara tepki koymayın

ÖzgürK.

« Yanıtla #24 : Şubat 16, 2010, 02:16:21 ÖS »
araç lpg yakıyor diyoruz ki 20krş yaktı peki arada bir aldığımız ilk çalışmasını sağlayan benzini hesaba neden katmıyoruz, o zaman arada sanırım fark daralıyor, önceki civici 2008 haziranda aldım 3bin olmadan lpg takıldı memnundum 25bin olduğunda sattım, 2010 aldım benzinle biniyorum lpg düşünmedim değil fakat şöyle bir durum çıkıyor ortaya, servistekilerin lpg ye göz yumması için şirin görünmeye çalışıyorsun, her servise gidemiyorsun, bir arıza çıkaracak mı endişesi, ruhsata işli olmadığından kaskoda belirtemiyorsun gibi durumları var, az biniyorum benzinle biniyorum.

Öncelikle sana şunu söyleyeyim benim aracımda (2009 Premium AT) 10.000 km dir LPG var.En ufak problem yaşamadım.Sadece geçen bakımdan çıktıktan sonra filtreye giren hortumun kelepçesini gevşek takmışlar ordan gaz kaçırdığı için sistem motora gaz girişini engelledi ve araba stop etti.Ne servise şirin görünmeye çalıştım nede arıza çıkacak diye endişelendim.Sonuçta bu montaj işi.Ayrıca servislere gidip gidememek için bu konuyu bizzat Honda Türkiye ile görüştüm.Bunu başka konularda ayrıntılı yazdım.Kaskomada ruhsata işli olduğu için eklettirdim.Herkes de bi zahmet 300 TL fazla verip ruhsatına işletsin.

Sana gelince arkadaşım sen LPG li araca binme sakın.Hiç ticari taksiye binmemişsindir herhalde.Neyse benim eşimde kendimde çalışıyorum Allaha şükür benzin parasını koyabilecek param var.Ama neden gidip fazladan yakıt parası vereyim ki.Artık yurt dışında bu işi teşvik ediyorlar.İngiliz Kraliyet araçlarına LPG montajı yapıyorlar.Porsche Cayenne, İnsignia, BMW, Mercedes vb. bir sürü araç sahibi taktırıyorsa ben neden taktırmayım.O araçlara o kadar para verip almak çok kolay olmasa gerek.Onu alan mutlaka yakıtını koyacak kadar da zengindir.Neyse uzatmayım bu LPG işini küçümseyenleri inanın anlamıyorum.Bütçe sıkıntınız varsa Dizel alsaydınız diyosunda benzinli araçla dizel araç arasındaki fiyat farkındanda haberin yok sanırım.Lütfen bilmiyosunuz bari böyle küçümseyecek yorumlar yapmayın.

Konuyu açan arkadaşım bence hiç düşünmeden git taktır derim.Ama öncelikli olarak gittiğin yada gitme ihtimalin olan Honda yetkili servisleri ile görüş servise alıp almadıklarını.

LPG ile ilgili sorusu olan aklına birşey takılan arkadaşlarım varsa özel mesaj atabilirler.

Saygılar.