Gönderen Konu: sıralı sistemde açık hawa filtremizi söküyomuyuz??  (Okunma sayısı 5035 defa)

deadmachine

sıralı sistemde açık hawa filtremizi söküyomuyuz??
« : Mart 16, 2010, 11:21:08 ÖS »
sıralı sistem lpg monte ettirdiğimiz zaman aracımızda bulunan açık hawa filtremiz sökülüp yerine orjinal kapalı hawa filtre kutusumu takılıyo arkadaşlar???

emrecankal

Ynt: sıralı sistemde açık hawa filtremizi söküyomuyuz??
« Yanıtla #1 : Mart 17, 2010, 12:25:43 ÖÖ »
dostum bu konuyu ben de küçük çaplı  araştırdım ,bostancı sanayiinde sorduğum 2 usta da açık hava filtresinin lpg ile kullanılabileceğini söyledi.Ama ne kadar sağlıklı olur hiç bilemiyorum.

Tufan_ucler

« Yanıtla #2 : Mart 17, 2010, 01:28:44 ÖS »
sıralı sistem lpg monte ettirdiğimiz zaman aracımızda bulunan açık hawa filtremiz sökülüp yerine orjinal kapalı hawa filtre kutusumu takılıyo arkadaşlar???

kapalı hava filtresi kutusu takılacak diye birşey yok lpg ayarı yaptırmaya gittiğinde arabayı nası kulanacaksan öyle git o şekilde ayar yapsınlar.

benim önceki aracımda sıralı sistem lpg vardı açık hava filtresi vardı hiçbir sıkıntımda olmadı.

asvtec

« Yanıtla #3 : Mart 17, 2010, 04:42:50 ÖS »
Doğru bilgi ama açık hava flitresini tavsiye etmem ,illa kullanacağım diyorsanız muhakak temizliğine önem verin.

kapalı hava filtresi kutusu takılacak diye birşey yok lpg ayarı yaptırmaya gittiğinde arabayı nası kulanacaksan öyle git o şekilde ayar yapsınlar.

benim önceki aracımda sıralı sistem lpg vardı açık hava filtresi vardı hiçbir sıkıntımda olmadı.

mali

« Yanıtla #4 : Mart 19, 2010, 01:47:35 ÖÖ »
hava filtresinin sakıncası ne
tavsiye etmediğine göre senin bildiğin bişey vardır :)

asvtec

« Yanıtla #5 : Mart 19, 2010, 09:07:47 ÖS »
mrb mali ,

Motordaki yanmanın temel prensibi AFR dir yani hava yakıt karışımı,bunlardan birini değiştirdiğinizde karışım oranı değişecektir.Şöyle de düşünebilirsin ,rolantide sabit hava girişi olan bir araca 1 ms fazla yakıt gönderirseniz yanma zengin karışıma neden olacaktır bu da düzensiz çalışmaya neden olacak ;aynı mantıkla direkt hava flitresi kullanan lpg li araçlarda tekrardan lpg ayarının yapılması gerek aksi taktirde yanma değişecektir ;ayrıca açık hava fliterelerinin temiz tutulması çok zor bu da boğaz kelebeğinin zamanından önce kirlenmesine ve diğer aksamlarında(hava debimetre gibi) yıpranmasına neden olabilir.

mali

« Yanıtla #6 : Mart 21, 2010, 09:17:55 ÖÖ »
dediğin gibi filtre yi takınca araba düzgün çalışmadı
taktırdıktan sonra zaten filtreyi değiştircektim
filtreyi değiştirirken ayarda yapıldı
yakıtıda normal
hava karışımı normale dönmüştür değilmi
teşekkürler

mrb mali ,

Motordaki yanmanın temel prensibi AFR dir yani hava yakıt karışımı,bunlardan birini değiştirdiğinizde karışım oranı değişecektir.Şöyle de düşünebilirsin ,rolantide sabit hava girişi olan bir araca 1 ms fazla yakıt gönderirseniz yanma zengin karışıma neden olacaktır bu da düzensiz çalışmaya neden olacak ;aynı mantıkla direkt hava flitresi kullanan lpg li araçlarda tekrardan lpg ayarının yapılması gerek aksi taktirde yanma değişecektir ;ayrıca açık hava fliterelerinin temiz tutulması çok zor bu da boğaz kelebeğinin zamanından önce kirlenmesine ve diğer aksamlarında(hava debimetre gibi) yıpranmasına neden olabilir.

asvtec

« Yanıtla #7 : Mart 21, 2010, 05:45:00 ÖS »
Sorun yok lpg ye dewam ...

dediğin gibi filtre yi takınca araba düzgün çalışmadı
taktırdıktan sonra zaten filtreyi değiştircektim
filtreyi değiştirirken ayarda yapıldı
yakıtıda normal
hava karışımı normale dönmüştür değilmi
teşekkürler

mrb mali ,

mali

« Yanıtla #8 : Mart 21, 2010, 07:10:52 ÖS »
çok teşekkürler verdiğin bilgiler için

asvtec

« Yanıtla #9 : Mart 21, 2010, 09:23:53 ÖS »
Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız. (Konfüçyus) ... Selamlar ;)

deadmachine

« Yanıtla #10 : Mart 24, 2010, 04:39:07 ÖS »
wayyyyyyy  ciks olmuş :))

asvtec

« Yanıtla #11 : Mart 25, 2010, 05:18:39 ÖS »
;) söz konfüçyusun ama yine de eyvallah...