Gönderen Konu: Silkeleme sorunu  (Okunma sayısı 8402 defa)

OZAlper

Silkeleme sorunu
« : Aralık 15, 2009, 11:53:57 ÖS »
Arkadaşlar 2003 Civic'imde Tartarini var. 1500 rpm civarı özellikle 1 ve 2. viteslerde silkeliyor araç. Bazen de ışıklarda durunca devir birkaç kez az bir şey düşüp yükseliyor neden acaba?

asvtec

Ynt: Silkeleme sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2009, 10:15:36 ÖÖ »
Aracınızın ateşleme sistemini kontrol ettirin,buji,buji kablosu ve de bobin.. bu işlemlerden sonra lpg servisinize müracat ediniz ,lpg enjektörlerini , enjektör nozzllarını ve lpg kalibrasyonunu kontrol ettiriniz.

wolff

« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2009, 11:48:04 ÖÖ »
peki bu sorunları lpg de gösteriyor ama benzindeyken problemsiz bir şekilde araç çalışıyorsa yine aynı işlemlerimi yaptırmamız gerekiyor?

konfor01

« Yanıtla #3 : Ocak 06, 2010, 06:16:28 ÖS »
2000 1.6 ies sahibiyim.Lovato marka tüp takılı 1. ve 2. viteste silkeleme yapıyordu,lovato servisine götürüp durumu izah ettim lpg filtresini değiştirdi ve bilgisayara bağlayıp 15 dakika falan ayar yaptı.O gün düzgün çalıştıktan sonra tekrar silkeleme yapmaya başladı ve bu durum daha da vahim bir hal alarak yüksek viteslerde de gaz yememeye başladı.2 gündür benzinle kullanıyorum.Köyde olduğum için servise tekrar götüremedim ama 10 gün sonra götürmeyi düşünüyorum.Tecrübeli arkadaşların tavsiyesi olursa ona göre hareket edecem.

asvtec

« Yanıtla #4 : Ocak 06, 2010, 07:54:39 ÖS »
Öncelikle aracınızın ateşleme sistemini tecrübeli bir motor ustasına kontrol ettirin;sorun yoksa lpg servisine gidiniz ,sorun büyük ihtimal ile lpg enjektörlerindedir.daha tecrübeli bir servise başvurun

konfor01

« Yanıtla #5 : Ocak 06, 2010, 08:00:21 ÖS »
Teşekkürler.

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2010, 09:01:05 ÖS »
.

emrex

« Yanıtla #7 : Ocak 21, 2010, 11:32:20 ÖS »
arkadaşlar bu silkelenme sorunu havalar soğuduktan sonra mı başladı yoksa sıcak havalarda da yapıyor mu ona göre sizi bilgilendirebilirim

wolff

« Yanıtla #8 : Ocak 22, 2010, 08:22:10 ÖÖ »
havalar soğuduktan sonra başladı

emrex

« Yanıtla #9 : Ocak 22, 2010, 12:16:21 ÖS »
ben de soğuduktan sonra yaptı diye tahmin etmiştim arkadaşlar sorun ne enjektörlerden ne lpg filtresinden ne de başka şeyden lpg nin motor tarafından yakılması benzin gibi olmagığı için lpg nin ısınıp enerjiye dönüşmesi vakit alır sıcak havalarda bu olay olmaz aracınızda araç lpg de iken 8 10 dk sonra sallamayı keser

asvtec

« Yanıtla #10 : Ocak 22, 2010, 04:27:48 ÖS »
sayın emrex sizin görüşünüze göre yüzbinlerce sıralı sistem kullanan araç sabahları ayazda kalmış bekçi gibi tir tir titriyor.Lütfen genelleme yapmayınız daha teknik ve bilimsel yorumlar yapınız.selamlar...

emrex

« Yanıtla #11 : Ocak 22, 2010, 04:46:27 ÖS »
sayın asvtec benim yaptığım yorum tabiki genelleme olucak istisnalar kaideyi bozmaz ukalalık yapmakta istemem ama yazdığım yorumu istediğiniz servise yada uzmana sorun aynı cevabı alırsınız o yüzden sordum zaten soğuk havada mı oluyor diye

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #12 : Ocak 22, 2010, 06:41:20 ÖS »
benim araçta da havalar sıcakken bişey yoktu şimdi motor soğukken ilk pg ye geçtiğinde belirli bir zaman titreme yapıyor

asvtec

« Yanıtla #13 : Ocak 22, 2010, 06:50:30 ÖS »
 selenoıd vanalı kalitesiz enjektörlerde bu sorunun yaşanma olasılığı var fakat prins,teleflex,BRC gibi markaların enjektörlerinde kesinlikle bu sorunlar yaşanmaz.Hem ucuz hem sorunsuz olsun diyorsanız böyle bir kit yok
,sorun istemiyorsanız paraya kıyıp kaliteli bir sistem taktıracaksınız.selamlar...

Gs_KuRTuLuS

« Yanıtla #14 : Ocak 22, 2010, 07:08:34 ÖS »
2004 Civic BRC takılı. Sabah akşam gece gündüz farketmiyor. Basıyorum marşa devam ediyorum.
Titreme silkelenme hiçbirşey hissetmiyorum.

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #15 : Ocak 22, 2010, 07:23:26 ÖS »
yalnız benim aracın kendi selenoid kontrol valfinin katılımı kırılmış düşmüş.parçayı sipariş ettim gelmesini bekliyorum.belki de bundan yapıyordur.bilgisi olan var mı aceba bu valfin arızalı olması bu tür sorunlara mı yol açıyor?

halil0135

« Yanıtla #16 : Şubat 04, 2010, 09:14:17 ÖS »
Aynı sorun bende de var. Gitmediğim usta kalmadı. Kesin olarak şu diyen yok. Ancak bobin veya buji kablolarında meydana gelen hafif kusur benzinde belli etmez ama lpg ye geçince hissettirir diyorlar. Araç ısınınca elektiriği iyi ilettiğinden dolayı keser şeklinde yorum yapıyorlar. Ama ben daha kesin olarak cevap veren olmadığı için bobinleri değiştirmedim. Hergün 2 usta geziyorum.

asvtec

« Yanıtla #17 : Şubat 05, 2010, 01:01:34 ÖS »
BRC ise sorun yok

2004 Civic BRC takılı. Sabah akşam gece gündüz farketmiyor. Basıyorum marşa devam ediyorum.
Titreme silkelenme hiçbirşey hissetmiyorum.

OZAlper

« Yanıtla #18 : Şubat 06, 2010, 09:42:31 ÖS »
Aynı sorun bende de var. Gitmediğim usta kalmadı. Kesin olarak şu diyen yok. Ancak bobin veya buji kablolarında meydana gelen hafif kusur benzinde belli etmez ama lpg ye geçince hissettirir diyorlar. Araç ısınınca elektiriği iyi ilettiğinden dolayı keser şeklinde yorum yapıyorlar. Ama ben daha kesin olarak cevap veren olmadığı için bobinleri değiştirmedim. Hergün 2 usta geziyorum.
Konuyu ben açmıştım arkadaşlar, aynısını bana da dediler bende tartarini var, merkezle görüştüm sitem ve şikayet karışık ustamla görüştüler saat gibi oldu maaşallah. Hepsi için demiyorum ama kimisi işin p...çliğinde-tabirim şahsa değil yapılan oyuna herhalde işi biraz uzatıp alengirli hale getirip müşteri bağlıyor- uğraştırıyor müşteriyi, kimisi de usta değil.