Gönderen Konu: Silindir depoyu simit depoya çevireyim mi?  (Okunma sayısı 22975 defa)

wordsman

Silindir depoyu simit depoya çevireyim mi?
« : Ocak 12, 2011, 12:09:21 ÖS »
Arkadaşlar,
4-5 ay önce LPG taktırmıştım, normal silindir depo, şimdiye kadar çok sorun olmasa da, bugün evimdeki yağlı radyatörü babamlara götürmem gerekti ve radyatörü bagaja koyamadım. "Ulen zamanında taktırmadın, şimdi böyle uğraşıyon" diye diye arka koltuğa koydum radyatörü, arkada yayla gibi bagaj dururken radyatörü arka koltuğa koymak zoruma gitti, şimdi zararın neresinden dönersen kar hesabı birkaç yerden fiyat aldım, 150 TL ye yapanlar var,
sizlere danışmak istediğim, bu değişiklik için 150 lira vermeye değer mi? (herzaman bagajla böyle işim olmuyor ama olduğu zamanda insanın sinirleri bozuluyor), simit deponun avantajı dezavantajları nelerdir? birde yedek lastik meselesini nasıl çözüyorsunuz? muayenede sorun çıkıyor mu?

Karahan

• Fatih_K
Ynt: Silindir depoyu simit depoya çevireyim mi?
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2011, 12:17:14 ÖS »
Simit depo kullananlar yedek lastik meselesini yedek lastik taşımayarak çözüyorlar genelde.
Sana tavsiyem, böyle hergün radyatör taşımıyorsan simitle poğaçayla uğraşma hiç.
Yedek lastik kırk yılda bir lazım olduğunda da yanında bulunmaz da perişan olursan daha kötü değil mi?
Simitin avantajı, seni yedek lastik yükünden kurtarması ve bagajında bir tanklık yer açması.
Dezavantajı, kullananların şikayetlerinden duyduğum kadarıyla, takılırken açtığı delikten içeriye su, toz ve ses alması.

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2011, 12:33:27 ÖS »
Fatih hocam hafta sonu bende taktırcam LPG'yi. Ve kesinlikle simit taktırcam. Zaten HB araç. Bagajı çok geniş değil. O yüzden en iyisi ve ideali simit.
Stepne sorun değil. Uzun yola giderken koyarım bagaja yine. Eee o da zaten yılda 1 yada 2 ancak olur.
Onun haricinde tank kapasitesinin az olmasından dolayı uzun yolda biraz daha fazla yakıt almak için durmak gerekir. Ki bence bu da önemli değil. Zaten yer gök istasyon. Haa lastik patlarsa şehir içinde dersen, o da sıkıntı olmaz sanırım. Ararım seni gelirsin yaptırıp döneriz olmaz mı :D

poseidon999

« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2011, 12:41:11 ÖS »
Değiştir tabi.
Zaten simit depo ile benzinli kadar yol gidiyorsun.
350-400 km zorlanmazsın yani.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2011, 01:16:25 ÖS »
Fatih hocam hafta sonu bende taktırcam LPG'yi. Ve kesinlikle simit taktırcam. Zaten HB araç. Bagajı çok geniş değil. O yüzden en iyisi ve ideali simit.
Stepne sorun değil. Uzun yola giderken koyarım bagaja yine. Eee o da zaten yılda 1 yada 2 ancak olur.
Onun haricinde tank kapasitesinin az olmasından dolayı uzun yolda biraz daha fazla yakıt almak için durmak gerekir. Ki bence bu da önemli değil. Zaten yer gök istasyon. Haa lastik patlarsa şehir içinde dersen, o da sıkıntı olmaz sanırım. Ararım seni gelirsin yaptırıp döneriz olmaz mı :D

Adamın araba sedan hacı. Bir avuç yer kazanmak için stepneden vazgeçmesine gerek yok derim. Hem yeni taktırmış, masraf da edecek. Olmadı biraz kullandıktan sonra ihtiyaca göre karar versin.

kayaci26

« Yanıtla #5 : Ocak 12, 2011, 02:56:52 ÖS »
150 TL çok para istemişler. senin sistem yeni ise zaten yeni montaj birine takacaklar o depoyu... Plan projede sıkıntı oluyor mu  bir de muayene ve sızdırmazlık mevzularından sıkıntı var mı araştır . . . sıkıntı yoksa 80 - 100 liraya pazarlık yap bence rahat edersın...

ilk montajda zaten simit tank farkı bir çok firmada 50 TL . . . olarak karşımıza çıkıyor...

Benim tavsıyem bagajdan yer kazanmak isteyen arkadaş için geçerli...  4 - 5 yıldır 1 kere stepne lazım oldu, çağırdım lastikçiyi değiştirdi gitti gittler... normalde 10 TL alan usta , 15 TL istedi, 20 TL verdim sevine sevine gitti...

battalgazi

« Yanıtla #6 : Ocak 12, 2011, 03:48:59 ÖS »
Astarı yüzünü geçecek bir işlem hiç yaptırmayın,eski aracımda küçük depoyu büyültmek istedim @kayacı arkadaaşın dediği gibi baya bir teferuat var sadece tankı değiştirmekle olmuyor

wordsman

« Yanıtla #7 : Ocak 12, 2011, 05:10:30 ÖS »

Adamın araba sedan hacı. Bir avuç yer kazanmak için stepneden vazgeçmesine gerek yok derim. Hem yeni taktırmış, masraf da edecek. Olmadı biraz kullandıktan sonra ihtiyaca göre karar versin.

Evet araç sedan, stepne konusu benimde aklıma takılıyor, 8-9 senedir hiç lazım olmadı ama ben söktükten sonra lazım olacağı tutar diye çekiniyorum, hanımda razı olmadı masraf yapma diye, sanırım bir süre daha böyle kullanacağım, duruma göre bakacağım artık.

airman

« Yanıtla #8 : Ocak 12, 2011, 05:55:00 ÖS »
merhaba arkadaşlar. ben simit taktırmıştım yedek lastik hakikatten yılda ya birkere yada hiç lazım olmuyor. yapı market tarzı yerlerin araba reyonlarında patlayan lastikleri 30-40 km götürecekkadar tamir edebilen ürünnler var 10 tl den başlıyor fiyatları hem tamir ediyor hem şişiriyor. sprey kutya benzeyen. belki yedek lastik taşımaktan kurtarır. ben aldım ama kullanmaya fırsat olmada hala :)

tasch

« Yanıtla #9 : Ocak 12, 2011, 06:16:22 ÖS »
Arkadaşlar ben 2010 şubat ayında simit tüp taktırdım ve çokda rahatım.Eğer çocuklu bir aile isen simit tüp daha kullanışlı en azından çocuğun bisikletini bagaja rahat koyarsın.Yedek lastik sorununuda voklswagen lerin stepneleri var bisiklet tekeri gibi kücük  80 km hızı gecmediğin sürece bir problem yaşamadan en yakın lastikçiye kadar sizi götürebilir ve bagajda size kalır.Ben öyle yaptım ve bagajı rahat rahat kullanabiliyorum

faw13

« Yanıtla #10 : Ocak 12, 2011, 06:47:47 ÖS »
ya da lastikleri değiştirdiğinizde run flat lastik alın, pahalı markalar uğraşmıyorlar artık stepneyle falan, eh onlar koyduğuna göre bir sakıncası yoktur :)

macavtec

« Yanıtla #11 : Ocak 12, 2011, 07:02:18 ÖS »
Hondalarda ben de simit depoyu tavsiye ederim.Stepneyi de hiç kullanmadım ,arabada taşımıyorum bilr...

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 12, 2011, 07:06:58 ÖS »
150 lira bence çok para. Ve değmez verilecek olan paraya. Tamam simit iyi güzel hoş ama ben senin 4-5 ay önce taktırdığın detayını atlamışım.
Eğer birde aracın karbüratörlüyse o zaman hiç değmez. Atiker taktırdıysan 350-400 lira falan vermişsindir. 150 lira tank için çılgın rakam. Buharlaştırıcısı da 100 lira olsa 250 lira. Eee nerde mikserler, nerde diğer aparatlar, borular, düğmeler, dolum ağzı ve işçilik? Sadece düğmenin fiyatının bile 25 lira olduğunu biliyorum atiker gibi bir markada. Haa dersen ki BRC yada Lovato o zaman zaten beyin fiyatı 150 liranın üzerine çıkar. Yani benim mantığıma yatmadı. Bu adamlar böyle tek tek satsalar karbüratörlü sistem 1000 liraya ancak toplanır.
Bence çok güzel iteliyorlar gibi geliyor. Kedi buradaysa et nerede? Et buradaysa kedi nerede? hesabı bir durum var.
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2011, 07:08:56 ÖS Gönderen: a_tunc »

wordsman

« Yanıtla #13 : Ocak 13, 2011, 03:00:59 ÖÖ »
150 lira bence çok para. Ve değmez verilecek olan paraya. Tamam simit iyi güzel hoş ama ben senin 4-5 ay önce taktırdığın detayını atlamışım.
Eğer birde aracın karbüratörlüyse o zaman hiç değmez. Atiker taktırdıysan 350-400 lira falan vermişsindir. 150 lira tank için çılgın rakam. Buharlaştırıcısı da 100 lira olsa 250 lira. Eee nerde mikserler, nerde diğer aparatlar, borular, düğmeler, dolum ağzı ve işçilik? Sadece düğmenin fiyatının bile 25 lira olduğunu biliyorum atiker gibi bir markada. Haa dersen ki BRC yada Lovato o zaman zaten beyin fiyatı 150 liranın üzerine çıkar. Yani benim mantığıma yatmadı. Bu adamlar böyle tek tek satsalar karbüratörlü sistem 1000 liraya ancak toplanır.
Bence çok güzel iteliyorlar gibi geliyor. Kedi buradaysa et nerede? Et buradaysa kedi nerede? hesabı bir durum var.

Bu arada kit atiker sıralı sistem, karbüratörlü değil

Fatih İES

« Yanıtla #14 : Ocak 13, 2011, 08:21:01 ÖÖ »
Bence en iyisi simit tüp kardeşim benim tüpte ufaktı yanda duruyodu kullancagım zaman bagajı sınır edıyodu benı avuç içi kadarda deil baya bi yer kaplıyo o tüp.Şimdi artık ole stepne problemı falanda kalmadı acılan bıtane mını stepne mıs gıbı arka koltuga takıcan onu sonra ne bagajda yer derdın kalacak nede stepne.Mini stepne fiyatı:100 tl simit tanka cevırmede 50 tl den fazla verme abartmıs senın gazcı bıraz iyi forumlar.

wordsman

« Yanıtla #15 : Ocak 13, 2011, 09:33:59 ÖÖ »
Bence en iyisi simit tüp kardeşim benim tüpte ufaktı yanda duruyodu kullancagım zaman bagajı sınır edıyodu benı avuç içi kadarda deil baya bi yer kaplıyo o tüp.Şimdi artık ole stepne problemı falanda kalmadı acılan bıtane mını stepne mıs gıbı arka koltuga takıcan onu sonra ne bagajda yer derdın kalacak nede stepne.Mini stepne fiyatı:100 tl simit tanka cevırmede 50 tl den fazla verme abartmıs senın gazcı bıraz iyi forumlar.

Aslında benim yedek lastik aynı bunun gibi, bu arka koltuğu dikey olarak takılabiliyor mu?

wordsman

« Yanıtla #16 : Ocak 13, 2011, 09:40:25 ÖÖ »
Ankara da bu işi uygun fiyata yapacak tanıdığı olan var mı acaba?

Fatih İES

« Yanıtla #17 : Ocak 13, 2011, 06:24:21 ÖS »
arka koltuga takılabılır 10-15 lıraya bunların kılıfları satılıyo onla bırlıkte arka koltuga monte et lpg yıde tanıdık bı yerde uygun fiyata simit taktır mis gibi işte..

chevasil

« Yanıtla #18 : Ocak 18, 2011, 05:20:21 ÖS »
şimdi yedek lastiği ufaltmışlar tam simit deponun üstüne oturuyor gecen bır lpg cı satıyodu goodyear lastıkle bırlıkte 100 tl motorsıklet lastıgı gıbı ınce bırsey. ben lpg dusunmuyorum ama dusunursem sımıt taktrırım ustunede o lastıgı koydumu tamamdır bagaj yıne aynı genıslık devam.

-MuRaT-

« Yanıtla #19 : Ocak 18, 2011, 07:04:02 ÖS »
bende arkadasım yarın taktırcam simit tüp şeklinde dusunuyorum

mehmetcan494

« Yanıtla #20 : Ocak 20, 2011, 05:06:16 ÖÖ »
bagajı sık kullanıyorsan yada müzik tesisatın varsa yada yaptırırım ileride diyosan simit tank takılması mantıklı istepne konusuna gelince onun yerine lastik tamir eden tüpler var onlardan birde küçük kompresör işini görecektir ben o şekilde kullanıyorum

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ocak 20, 2011, 02:11:38 ÖS »
Zaten aracının LPG'si ruhsata işli. Ruhsatında bu araçta şu tip LPG tankı vardır demiyor. Kendi tankını alıp atarsın bir köşeye. Vize zamanı da yine eski tankı koyarsın. Resmiyetle uğraşma. Gidip çıkma bir simit al. Ben 2010 çıkışlı tankı 50 liraya aldım. Şamandıra falan sıfır takılmak şartıyla. Gerisini sen hesap et artık.

mthonda

« Yanıtla #22 : Ocak 20, 2011, 02:57:49 ÖS »
benim si da simit tüp var stepne özellikle uzun yolda sıkıntı oluyor
tank değişikliği olduğunda boruların da değişmesi gerektiğini
 tesisatın ona göre tekrar dizayn edilmesi gerktiğini söylemişlerdi
ruhsatla ilgili bir sıkıntı olmuyor bilginize