Gönderen Konu: sıfır hondama lpg taktırayım mı???  (Okunma sayısı 16829 defa)

mmsenturk

sıfır hondama lpg taktırayım mı???
« : Aralık 19, 2009, 09:34:13 ÖS »
Arkadaşlar sıfır civic sahibiyim lpg taktırsam mı taktırmasam mı diye düşünüyorum...

mali

Ynt: sıfır hondama lpg taktırayım mı???
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2009, 09:41:19 ÖS »
öncelikle sizi tanıyalım bölümünde kendinizi tanıtırsanız daha güzel olur
bu başlık işinizi görür sanırım
http://www.teamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/sonunda_civicim_lpgli_ve_garantili-t29265.0.html

mehmet1971

« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2009, 11:06:44 ÖS »
Ben da aracımı yeni aldım.Taktırmayı kesinlikle düşünmüyorum. Aracım 2010 elagance düz vites şu anda 4500 km de ve yakıt ortalamam 6.2 lt daha ne yaksın.

aras87

« Yanıtla #3 : Aralık 19, 2009, 11:45:57 ÖS »
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.honda na lpg taktırma derim.zaten hondalar az yakıyor.Bildiğim kadarıyla bi accord larda bide crv lerde 2.2 i_ctdi var eğer civicler fazla yaksaydı onlardada i_ctdi motor kullanırlardı belki yanlış düşünüyor olabilirim ama lpg taktırmana gerek yok bence.

asvtec

« Yanıtla #4 : Aralık 20, 2009, 08:40:56 ÖÖ »
Ben da aracımı yeni aldım.Taktırmayı kesinlikle düşünmüyorum. Aracım 2010 elagance düz vites şu anda 4500 km de ve yakıt ortalamam 6.2 lt daha ne yaksın.

7.5 lt LPG yaksın ;)

wolff

« Yanıtla #5 : Aralık 20, 2009, 10:22:42 ÖÖ »
garantisi bozulmazsa olabilir

ridvan73

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 20, 2009, 10:43:38 ÖÖ »

6.2 x 1.20 = 7.45 lt gaz yaksın. 100km'de 7.5TL kar edersiniz.

ridvan73

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 20, 2009, 10:48:06 ÖÖ »
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.honda na lpg taktırma derim.zaten hondalar az yakıyor.Bildiğim kadarıyla bi accord larda bide crv lerde 2.2 i_ctdi var eğer civicler fazla yaksaydı onlardada i_ctdi motor kullanırlardı belki yanlış düşünüyor olabilirim ama lpg taktırmana gerek yok bence.
Civic'de 2.2 lt motor var ama yurtdışında. Türkiye'de mümkün değil, vergisi çok yüksek olur.

fzthgosm

« Yanıtla #8 : Aralık 20, 2009, 11:58:09 ÖÖ »
ortalama lpg benzin fiyatlarına göre kilometrede 8-9 kuruş az yakarsınız.taktırdıgınız kit ruhsata işletme derken en az 1250-1750 tl para veriyorsunuz.dolayısı ile yılda en az 15 bin hatta 20 bin kilometre yapmıyorsanız bence taktırmayın.benim arabada var memnunum ve çok yol yaptıgım için taktırdım çok yol yapan taktırsın degilse hiç bulaşmasın

aras87

« Yanıtla #9 : Aralık 20, 2009, 01:59:45 ÖS »
Civic'de 2.2 lt motor var ama yurtdışında. Türkiye'de mümkün değil, vergisi çok yüksek olur.

rıdvan73 bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.kıbrıs ta 1.5 ve 1.8 vti olduğunu biliyorum askerliği kıbrıs ta yaptığım için oda.kıbrıs ta türkiyede olmayan modelleri görme fırsatım oldu acaba kıbrıs a 2.2 i_ctdi civic getirmişlermidir bilginiz yada bilgisi olan varmı???

tpmyo157

« Yanıtla #10 : Aralık 20, 2009, 02:49:27 ÖS »
ortalama lpg benzin fiyatlarına göre kilometrede 8-9 kuruş az yakarsınız.taktırdıgınız kit ruhsata işletme derken en az 1250-1750 tl para veriyorsunuz.dolayısı ile yılda en az 15 bin hatta 20 bin kilometre yapmıyorsanız bence taktırmayın.benim arabada var memnunum ve çok yol yaptıgım için taktırdım çok yol yapan taktırsın degilse hiç bulaşmasın

Aynen katılıyorum arkadaşın söylediklerine ayrıca lpg taktırdığın zaman araca sadece lpg alıp binemiyorsun, ilk çalıştığı  zaman benzin harcadığı için kısa mesafelerde özellikle kışın benzin yakıyor. Ben her  gün işe gidip geliyorum 3 km lik yol hep kısa mesefa kullanıyorum o yüzden motoru ısıtmak için benzini fazla yakıyor.mesela 200 liralık lpg alıyorsam 50 tl lik te benzin harcıyor.
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2009, 02:50:47 ÖS Gönderen: tpmyo157 »

asvtec

« Yanıtla #11 : Aralık 20, 2009, 04:57:22 ÖS »

Aynen katılıyorum arkadaşın söylediklerine ayrıca lpg taktırdığın zaman araca sadece lpg alıp binemiyorsun, ilk çalıştığı  zaman benzin harcadığı için kısa mesafelerde özellikle kışın benzin yakıyor. Ben her  gün işe gidip geliyorum 3 km lik yol hep kısa mesefa kullanıyorum o yüzden motoru ısıtmak için benzini fazla yakıyor.mesela 200 liralık lpg alıyorsam 50 tl lik te benzin harcıyor.

Bir lpg seminerinde lpg ustası ;dönüşüm yaptığı aracın gaza kışın - derecelerde çok geç geçtiğini,müşterisinin evi ile okulu arasındaki mesafenin yaklaşık 2 km olduğunu ,araç sahibinin bundan şikayetçi olduğunu bu sorunu nasıl çözebileceğini sormuştu.
İtalyan mühendis;
 cevap çok basit;madem evi ile işi arası çok kısa yürüyerek gitsin demişti:))
Arkadaşlar lpg dönüşümü geniş kapsamlı bir olay sadece bu araçlara kışın 2 kmlik mesafelerde binmiyoruz.selamlar...

tpmyo157

« Yanıtla #12 : Aralık 20, 2009, 05:16:11 ÖS »
Bu lpg işini iyi hesaplamak lazım. çok km mi yapacaksın yoksa yıllık 10000 km mi nerede nasıl kullanıyorsun, bunların yanında aracın çekişinde de illaki bi düşme yaşayacaksın bunları hesaba katıp öyle taktırmak gerekir.

cıvıcem

« Yanıtla #13 : Aralık 24, 2009, 12:44:17 ÖS »

bendede 2010 premıum ov var ve artık benzin olayı canımı sıkmaya başladı,bu araba bence yakmıyor içiyor benzini... ilk başlarda lpg'ye karşıydım ve lpg takacağıma dizel araç alırım diyodum ama aracım 3600 km ye geldi ve 100 tl benzinle 200-250 km anca gidebiliyorum devamlı istanbul şehir içinde kullanıyorum... lpg ile yazılan herşeyi okudum açıkçası kafam karışıyor ama yılda ortalama 10.000 km kullanan biri olarak 1 yılda amorti edecek lpg parasını....  iyice aklım karıştı bilemiyorum....

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #14 : Aralık 24, 2009, 01:53:14 ÖS »
Sıfır arabaya LPG miiiii?? :) hayatta yapabilceğim en son işlerden biri budur...

whiteagle

« Yanıtla #15 : Aralık 24, 2009, 02:14:37 ÖS »

bendede 2010 premıum ov var ve artık benzin olayı canımı sıkmaya başladı,bu araba bence yakmıyor içiyor benzini... ilk başlarda lpg'ye karşıydım ve lpg takacağıma dizel araç alırım diyodum ama aracım 3600 km ye geldi ve 100 tl benzinle 200-250 km anca gidebiliyorum devamlı istanbul şehir içinde kullanıyorum... lpg ile yazılan herşeyi okudum açıkçası kafam karışıyor ama yılda ortalama 10.000 km kullanan biri olarak 1 yılda amorti edecek lpg parasını....  iyice aklım karıştı bilemiyorum....

Uzun vadede binmek istiyorsan bence hiç düşünme derim. 100.000 km yaptığını  LPG den dolayı da  motorun bitse dahi kardasın.
Devir ekonomi devri.
Şunuda unutmayın arakadaşlar.  LPG takıldığında yine araç çalışınca benzin tüketiyor.  Motor ısınına kadar benzin harcamaya devam.

cıvıcem

« Yanıtla #16 : Aralık 24, 2009, 03:26:12 ÖS »

kesinlikle uzun vadede binmek istiyorum çünkü aracın çok yakması dışında herşeyinden memnunum... ama işte sıfır olması sonucu endişelerim var,motorun garanti dışı kalması,performansında düşüş ve güvenilirliği konusunda çekincelerim yok değil... forumu tamamen okudum herkes bişey söylüyor ve herkes kendince haklı....

whiteagle

« Yanıtla #17 : Aralık 24, 2009, 04:03:38 ÖS »
Takmam taraftarıyım. yinede tüm olumsuzlukları düşünerek 10.000 km devirdikten sonra takmanı tavsiye ederim.

cıvıcem

« Yanıtla #18 : Aralık 24, 2009, 04:25:51 ÖS »
evet bencede biraz daha beklemekte yarar var,servis araç 5-8 bin km den sonra az yakmaya başlar diyor ama ben pek inanmıyorum yani ne kadar az yakacakki...biraz daha bekleyip taktırıcaz galiba çünkü bu gisdişle ve bu istanbul trafiğinde benz,ine para dayanmayacak...

fzthgosm

« Yanıtla #19 : Aralık 24, 2009, 11:31:38 ÖS »
evet bencede biraz daha beklemekte yarar var,servis araç 5-8 bin km den sonra az yakmaya başlar diyor ama ben pek inanmıyorum yani ne kadar az yakacakki...biraz daha bekleyip taktırıcaz galiba çünkü bu gisdişle ve bu istanbul trafiğinde benz,ine para dayanmayacak...

servis herşeyi der ama daha dogru çıkanı nadir gördüm.aldıgım ilk gün arabam ne yaktıysa aynı kullanımda 38-39 bin km benzinle kullandım hemen hemen aynısını yakıyordu hep değişen tek şey kilometre sayacı oluyordu

cıvıcem

« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2009, 10:06:05 ÖÖ »

zaten mantığım kabul etmiyor zamanla yakıtın düşeceğine,brc firmasıyla görüştüm kendileri motora garanti veriyorlar diğer parçalaraında zaten honda garantisi devam ediyor... bu gidişle taktırıcaz gibi gözüküyor...

tpmyo157

« Yanıtla #21 : Aralık 26, 2009, 01:46:27 ÖS »
tahminlerime göre lpg taktırsan yakıtın yarı yarıya düşer.

34GB4525

« Yanıtla #22 : Aralık 26, 2009, 02:07:37 ÖS »
Ben bu forumda garantisi devam eden ve garantisi bozulmadan serviste lpg takan bi arkadaş hatırlıyorum.

adyobatik

« Yanıtla #23 : Aralık 26, 2009, 04:28:11 ÖS »
benim aracım lpgli ve çoookkk memnunum,geçen gün işe gelip gidişimde denedim,180-200 arası otobanda adana-organize gittim geldim,iki günde böyleydi,erken gelip geç gidince trafikte olmadı,başkada yol yapmadım,toplamda 172 km yol yaptım ve çektim istasyona,arkadaşlar inanmayacaksınız araç 21 litre lpg aldı ve doldu,üstelik yine aynı istasyon,basınçlarda eşit,100kmde 12 litre civarı yakmışım ama dikkat edin çoğu zaman 4te basarak,çünkü aracım ies,5 te gitmiyor,şimdi ben lpgye nasıl destek vermeyeyim,dibine kadar bastım ne yaktı :) adana-konya arasını gece ortalama 130-140 la gidiyorum,35 litrelik depo bitmiyor,yol 355 km,bence hemen taktır derim,gerçi 40 milyar arabaya verip ,lpg takmak  üzücü olur ama napacaksın :) taktır gönlünce otomobil kullan

REİS

« Yanıtla #24 : Aralık 26, 2009, 09:08:29 ÖS »
arkadaşlar bende ilk başta lpg ye karşıydım ama en fazla 20000 km dayanabildim.ordu dayaşıyorum ama ankaraya gidip tunalı otomotivde teleflex gfi taktırdım çok memnunum 5000 km oldu daha en ufak srun yaşamadım 2000 tl peşin biraz pahaı ama servis dahi anlamadı aracın lpg li oldugunu enjektörler direk manifolda gömülü ortada gözüken bişi yok doğalgazada uyumlu kesinlikle tavsiye ederim.ekonomiye katkısı %45 lerde 120 lira uzun yolda yakıyo 180 civarı şehiriçi.sorunusz olsun diyosanız kesinlike teleflex çekişte kesinlikle düşme yok.