Gönderen Konu: sadece filtremı değiştirmeliyim ??  (Okunma sayısı 1523 defa)

kadir8690

sadece filtremı değiştirmeliyim ??
« : Haziran 20, 2012, 08:54:11 ÖÖ »
arkadaşlar lpg bakımım geldı.taktırdığım yere fıat sordum 70 tl dedıler.bırde  bır brc servısının onunden gecerken onada bı sorıyım dedım 20 tl ye değiştiririz fıltreyı ama euroka marka olduğundan bılgısayara bağlayamayız sadece fıltre değşimi yaparız dedıler.sızce ne yapmalıyım.yenı evlendığım ıçın artık masraflara cok dıkkat edıyorum :(

ASVTEC19

• Moderator
Ynt: sadece filtremı değiştirmeliyim ??
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2012, 09:15:19 ÖÖ »
Merhaba;
Lpg bakımı denılınce musterılerın ve lpgcılerın  aklına ılk fılıtre gelıyor oysa lpg bakımında fılıtre en son dusunulecek unsurlardandır.
Bakım demek lpg gaz ve su baglantılarının kontrolu , elektırık tesısatının kontrolu,depo ve alt boru hattının kontrolu ve en onemlısı lpg ayarının ( rolantıde bılg.baglayıp ıkı gaz vermek degıl) kontroludur. Oysa herkesın dusundugu bır fılıtre , bılgısayarda ıkı tusa bas ver 70 TL!!! Bu cok yanlıs; her ıkı servıse de gıtsen amaca ulasmayacak.Bence kalıtelı bır servıse gıdıp bakımda ne yaptıklarını sor; yukarda anlattıklarımı yapacaklarsa ver 70 TL ama fılıtre degıstırıp , gostermelık ıkı tusa basacaksa yazık verecegın paraya.

ASVTEC19

• Moderator
Ynt: sadece filtremı değiştirmeliyim ??
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2012, 09:16:15 ÖÖ »
Gaz sızdırmalık kontrolunu yazmayı unutmusum...