Gönderen Konu: Vialle lpg  (Okunma sayısı 4896 defa)

honda2002

Vialle lpg
« : Ekim 15, 2011, 03:29:02 ÖS »
Arkadaslar

Yakin bir arkadasim aracina Vialle marka italyan kit taktirmis
Lpg aracin mevcut benzin enjektorlerinden puskurtuluyor.
Yani aracin mevcut enjektorleri kullaniliyor, bu nedenle araca minimum sekilde mudahale ediliyor.
Fiyati prinsten de yuksek. Ancak son teknoloji oldugu soyleniyor.

Bilginize.

mertkaan01

Ynt: Vialle lpg
« Yanıtla #1 : Ekim 29, 2012, 06:04:05 ÖS »
sistemi incelersen monaj rsimlerinde direk benzin enjektörü değil yine lpi ye ait enjektörleri görürsün

23korg23

« Yanıtla #2 : Ekim 29, 2012, 07:51:17 ÖS »
bu yeni bişey değil sadece lpgyi sıvı olarak silindire gönderen bir sistem... brc yakında hem sıvı hem benzin enjektörünü kullanan lpg sistemi takmaya başlayacak

Alperen Eren

« Yanıtla #3 : Ekim 29, 2012, 11:33:39 ÖS »
Benim bildiğim Vialle İtalyan değil , Hollanda menşe'li olması lazım .

Alperen Eren

« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2012, 11:39:12 ÖS »
bu yeni bişey değil sadece lpgyi sıvı olarak silindire gönderen bir sistem... brc yakında hem sıvı hem benzin enjektörünü kullanan lpg sistemi takmaya başlayacak

Buna inanmayın bence . Benim bir önceki aracım Avensis 2.0 Otomatik D4 VVTI benzinli idi . Aracı alırken BRC merkez ofisteki mühendislerle konuştum . Birkaç aya kadar BRC İtalya direkt enjeksiyonlu araçlara sıvı püskürtmeli LPG uygulaması yapacak dediler . Ama 2001 Aralıktan bu yana 11 ay geçti hala getirmediler .

Ben Avensisi satalı 6 ay oldu . Yoksa asla satmayacağım bir arabaydı . 50 krş. tan az yakmadığı için mecburen sattım . 2.4 Accord aldım . Ne zaman TOYOTA D4 VVTI motorlara LPG uygulamaya başlarsa BRC , o zaman inanabilirsiniz bu efsaneye .
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2012, 11:40:07 ÖS Gönderen: Alperen Eren »

23korg23

« Yanıtla #5 : Ekim 30, 2012, 08:58:26 ÖÖ »

Buna inanmayın bence . Benim bir önceki aracım Avensis 2.0 Otomatik D4 VVTI benzinli idi . Aracı alırken BRC merkez ofisteki mühendislerle konuştum . Birkaç aya kadar BRC İtalya direkt enjeksiyonlu araçlara sıvı püskürtmeli LPG uygulaması yapacak dediler . Ama 2001 Aralıktan bu yana 11 ay geçti hala getirmediler .

Ben Avensisi satalı 6 ay oldu . Yoksa asla satmayacağım bir arabaydı . 50 krş. tan az yakmadığı için mecburen sattım . 2.4 Accord aldım . Ne zaman TOYOTA D4 VVTI motorlara LPG uygulamaya başlarsa BRC , o zaman inanabilirsiniz bu efsaneye .

hocam toyotayı bilmem ancak sıvı lpg olayına başlamışlar bile denebilir resimlerini falan gördüm henüz yaygın değil ama bazı araçlara takıp resimlerini koymuşlar forumlarına

legolas

« Yanıtla #6 : Ekim 30, 2012, 09:40:34 ÖÖ »

2012 ocak ayında asvtec19 da yakında uygulayacağız demişti... hatta uygulama için tsi motorlu scirocco bile satın almıştı... ancak bildiğim kadarı ile henüz uygulanmadı..

Alperen Eren

« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2012, 10:03:09 ÖÖ »
Şu anda uyguladıkları sistem sadece bazı tip motorları kapsıyor ( GDI, TSI, THP, EcoBoost ve DISI motorlar ) . Ötesi yok henüz . Ben enson görüştüğümde yapılan AR-GE çalışmalarının sadece bu tip motorlar için olumlu sonuç verdiğini söylemişlerdi .

Hocam o bahsettiğiniz forumu ben 1 seneye yakındır takip ediyorum . Yapılan iş çok kısıtlı . Sadece yukarıda yazdığım motor tipleri için geçerli bir sistem . Ötesi yok . Ben çok takip ettim bu meseleyi . Şu anda bütün direkt enjeksiyonlu motorları kapsayacak bir netice de yok .

http://www.2a-lpg.com/showthread.php/7620-BRC-LDI-Montaj-Resimleri-ix35-GDI-Mavidenizler-Ankarada-Montaj%C4%B1-Yap%C4%B1ld%C4%B1
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2012, 10:03:29 ÖÖ Gönderen: Alperen Eren »

honda2002

« Yanıtla #8 : Ekim 31, 2012, 07:05:14 ÖS »
Vialle sivi puskurtme sistemini bir arkadasim 2009 model toyota camry 2.4 motor aracina yaklasik 1.5 sene once taktirdi.

O donem ben accord 2.4 icin sordum avrupada honda ile tam anlasma saylayamadiklarindan honda icin kit uretilmedigini belirttiler.  O donem 3500tl civariydi.

Alperen Eren

« Yanıtla #9 : Ekim 31, 2012, 10:40:31 ÖS »
Toyota Camry de D4 benzinli motor yok bildiğim kadarıyla . Yani LPG uyum sorunu yok .