Gönderen Konu: REGÜLATÖR SORUNU  (Okunma sayısı 7386 defa)

oukanns

• OUKANNS
REGÜLATÖR SORUNU
« : Temmuz 10, 2012, 09:03:33 ÖÖ »
Arkadaşlar 98 1.6 iES manuel vites aracım var. Tüp regülatöründen gaza bastığım zaman uğultu şeklinde bir ses geliyor ve insanı rahatsız ediiyor. Başka herhangi bir sorun yok. Tüpün markasıda Platinca diye bir marka ve izmirde bir servisi var oda servis sayılmaz adam öylesine bakıyo. ECU yu bilgisayara taktı fakat bağlanamadı. Ya ben platincanın yeni yazılımını netten indirip adama götürecekmişim birde öyle deniyecekmiş ya da ECU değişmeli dedi oda 100 tl. Regülatörün değişmesi gerektiğini ve 180 tl olduğunu söyledi.  . Şimdi benim öğrenmek istediğim Regülatörü değiştirmeden bu sesi kesmenin bir yolu varmıdır. Eğer değişecekse atiker, zavoli veya diğer markalardan herhangi birinin regülatörünü taksak uyar mı? Başka markaların ECU su falan uyarmı.

oukanns

• OUKANNS
Ynt: REGÜLATÖR SORUNU
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2012, 02:44:50 ÖS »
Yok mu bilen duyan

oukanns

• OUKANNS
« Yanıtla #2 : Temmuz 11, 2012, 09:37:48 ÖÖ »
Daha basit sorayım. Regülatör tamir edilebilen bir parçamıdır? Bir de Platinca marka LPG sitemine başka marka regülatör takmak mümkün müdür? Sanayiye gitmeden biraz birşeyler öğrenerek gideyim?

23korg23

« Yanıtla #3 : Temmuz 11, 2012, 11:21:08 ÖS »
Daha basit sorayım. Regülatör tamir edilebilen bir parçamıdır? Bir de Platinca marka LPG sitemine başka marka regülatör takmak mümkün müdür? Sanayiye gitmeden biraz birşeyler öğrenerek gideyim?

sizin regülatörde arıza olup olmadığı bile belli değil ki.. sesin ordan geldipinden eminmisiniz? regülatörün tamir takımı değişir ama sizinki bulunur mu onu bilmem ayrıca bulunsada ses kesilir mi oda ayrı bir sorun.. başka bir regülatör takılabilir uyumlu olan kitin regülatörünü bulmak lazım

oukanns

• OUKANNS
« Yanıtla #4 : Temmuz 12, 2012, 07:48:49 ÖÖ »
Arıza regülatörden çünkü benzine alınca böyle bir ses gelmiyor. Bir kaç tüpçüde aynı şeyi söyledi. Bugün götürüp bir soracağım eğer olur derlerse atikerin regülatörünü taktıracağım.

regulator

« Yanıtla #5 : Kasım 10, 2014, 09:53:33 ÖS »
regülatör ürünlerinde daha ayrıntılı bilgi için iletişime geçiniz http://www.adataelektronik.com

hondalove

• muhammet
« Yanıtla #6 : Kasım 10, 2014, 11:32:29 ÖS »
  % 100 regülatör. çünkü aynı şey başıma geldi 2000 devirden sonra fena uğultu vardı.ben garantiden değiştirmiştim.atiker safefast obd2

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #7 : Kasım 17, 2014, 10:21:18 ÖÖ »
Merhaba ;

Sorun regülatörden kaynaklanıyor ; bu tip diyafram sesleri kalitesi düşük lpg regulatörlerinde yaşanabiliyor . Regultörü ısı sensörü uygun olan diğer marka lpg regultörleri ile değiştirebilirsiniz. Maliyeti 200 TL (KDV + İŞçilk Dahil)

paradigma

« Yanıtla #8 : Kasım 17, 2014, 03:27:19 ÖS »
Hocam benim de Milano marka lpg'm vardı. Özellikle 3000 deviri geçtikten sonra ve motor ısındıktan sonra dediğin gibi ses geliyordu. 4-5 lpg ciye gittim. Hepsi aynı şeyi söyledi, REGÜLATÖR. Tahmini 300 tl gibi bir bedele malolur dedi. Benim tüp de artık Türkiye'ye gelmeyen bir model olduğundan servis problemi yaşıyordum. 750 TL verdim, ön sistemi tamamen Atiker ile değiştirdim. Sorunsuz biniyorum.

By_emre

« Yanıtla #9 : Kasım 17, 2014, 11:38:05 ÖS »
Hocam benim de Milano marka lpg'm vardı. Özellikle 3000 deviri geçtikten sonra ve motor ısındıktan sonra dediğin gibi ses geliyordu. 4-5 lpg ciye gittim. Hepsi aynı şeyi söyledi, REGÜLATÖR. Tahmini 300 tl gibi bir bedele malolur dedi. Benim tüp de artık Türkiye'ye gelmeyen bir model olduğundan servis problemi yaşıyordum. 750 TL verdim, ön sistemi tamamen Atiker ile değiştirdim. Sorunsuz biniyorum.
bu konuda en doğrusu çok mantıklı doğru tercij