Gönderen Konu: Prinse Marka tup  (Okunma sayısı 4111 defa)

herocomando

Prinse Marka tup
« : Ağustos 03, 2012, 08:37:07 ÖS »
arkadaslar herkese merhabalar.bu hafta icinde arabama prinse marka tup takdirdim.verimi fazla dusmeyecek diye beklerken tam bir sokaugradim.araba inanilmaz verimden dustu daha once 3.viteste ciktigim bayirda bugun malesef 1.vitese dustum.sorum su bu durum normalmi aracin tupe alismasi gibi bir durum so konusumu verim inanilmaz dustu.cevap veren herkese cok tesekkur ederim

honda2002

Ynt: Prinse Marka tup
« Yanıtla #1 : Ağustos 03, 2012, 08:50:13 ÖS »
aracın tüpe alışması diye birşey olabilir ancak bu kadar performans düşüşü normal olmamalı.
lpg benzine göre aracı daha hassas hale getirir.
periyodik bakımlar, bujiler, sübap ayarı vs daha önemli hale gelir.

MissioN

« Yanıtla #2 : Ağustos 03, 2012, 09:12:06 ÖS »
3. vitesle çıkmk demek 80-110 arası demek 1. vites 20-50 arası olsun.. ortalama değerler.. bu kadar fark olamazzz yakıttan olabilr yada ayar tutmamış olabilr araca.. başka secenek yok.. bnde bugün ihtibari ile lpgye geçtim brc takılda fazla yol yapıp deneme yapamadım 20-30km fln yol gittim şuanlık izlenimlerim gayet güzell keşke daha önce geçseydim bile dedim..

mertkan677

« Yanıtla #3 : Ağustos 03, 2012, 11:39:08 ÖS »
o kadar düşüş olamaz yine orayı 3. vitesle çıkmanız gerekir.

herocomando

« Yanıtla #4 : Ağustos 04, 2012, 12:02:10 ÖÖ »
teşekkür ederim yorumlarınız için.3.vites olayı dik bir bayırda gerçekleşti.tüpe geçişin ilk kilometrelerinde diyebilirim.bilmiyorum klima açıkken gaz pedalının üzerine hafif dokunduğumda bile titreşim hissediyorum.bugün tüp taktırmış bir kaç kişiyle yüz yüze görüştüm araba açılır yada sen alışırsın dediler.Hayır prins marka birde biryerlerde yalnışlık olmasından çekiniyorum.Sizler ne dersiniz?

fcelik06

« Yanıtla #5 : Ağustos 04, 2012, 12:03:04 ÖÖ »
Öncelikle hayırlı olsun. Benim aracımda da Prins LPG sistemi var. Lpg veya benzin arasında hiç bir fark yok. Ayarlarınızı tekrar yaptırın bence LPg ayarlarında tasarruf sağlasın diye ayarları kısmış olabilirler.

3ddelisi

« Yanıtla #6 : Ağustos 04, 2012, 10:30:11 ÖÖ »
Sorunun lpg sisteminden olup olmadığını anlamanın yolu aynı yeri önce benzinle sonra lpg ile denemekten geçiyor.Eğer her ikisinde de aynı bayılmayı yapıyorsa lpg de sorun yok dersin ama benzindeyken yapmayıp lpgdeyken yapıyorsa lpg ayarlarında sorun var der tekrar ayar çektirirsin.Ayrıca lpg ile benzin arasında performans farkı bence hissedilebilir düzeyde bile değil.Şuna dikkat et klima oldukça etkiliyor belki lpg+klima açık vaziyette bayılmış olabilir önceki benzinli sürüşünde klima durumu neydi?.Aynı güzergahı klima kapalı olarak benzinli ve lpgli olarak ayrı ayrı dene.
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2012, 10:35:01 ÖÖ Gönderen: 3ddelisi »

propofol07

« Yanıtla #7 : Ağustos 05, 2012, 08:56:36 ÖS »
bende prins kulanıyorum. evet rampalarda bir miktar çekiş düşüyor ama gaza yükelnince benzinli gibi çıkıyor, sizin ayarlarda problem var sanırım yoksa prins gerçekten lpg için ideal bir kit...

taraa76

• taraa76
« Yanıtla #8 : Ağustos 05, 2012, 09:15:45 ÖS »
bende prins kullaniyorum.alisma donemi bendede oldu ama performans acisindan degil.baslarda yaktigindan daha az yakiyor su anda.bence bastan bi kontrol ettirin.deneme surusune cikin.ben cooook memnunum.

sertactim

« Yanıtla #9 : Ağustos 07, 2012, 01:21:29 ÖS »
Bende prins kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım. Performansla ilgili olarak takan usta size sormadan ayarlarını değiştirmiş olabilir. Örneğin ben crv kullanıyorum. Usta takarken sordu performans mı yoksa az yakıt tüketimi mi ? Normalde crv'lerin enjeksyon ayarı 120 iken ekonomik isterseniz 80'e kadar düşürüyorlar. Araç geç hızlanıyor ve performans kaybı yaşıyor ama az yakıyor. Siz bence montajı doğru yapıp yapmadığını ve ayarlarını kontrol ettirin.

kayaci26

« Yanıtla #10 : Ağustos 07, 2012, 03:00:12 ÖS »
LPG montajı esnasında bir hata yapılmadı ise . . .

KALİBRASYON  da bir hata yapıldığı kesin ...

MrMurat

« Yanıtla #11 : Eylül 21, 2012, 02:35:21 ÖS »
Araba doluyken (4 kişi) yokuşlarda çekişin düştügünü hissediyorsunuz.. arabada iki kişi varken araç benzinli iken nasıl çıkıyorsam aynen çıkıyorum yokuşu..

Prins Silverline + Valve Care

Elegance Otomatik
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2012, 02:35:53 ÖS Gönderen: MrMurat »

23korg23

« Yanıtla #12 : Eylül 21, 2012, 04:54:11 ÖS »
kalibrasyonda hata olsa arıza ışığı yanardı. ya araçta farklı bşr durum var yada yakıt ile ilgili bişey var. arıza ışığı yanıyor mu?

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #13 : Eylül 21, 2012, 06:21:36 ÖS »
KALİBRASYON